Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hm, arra azért nem lehetett számolni, hogy utakat zárnak le...ennél nagyobb gáz volt januárban és februárban mégis alig zártak le utat és haladt a legtöbb helyen a forgalom... ....akkor azért nagyobb hó esett és hidegebb is volt..
Hülye aki nem normális.
Asse normalis aki kisgyerekkel nekiindul.
Most ért haza Bálint, de jó pár kolléga akaratlanul tölti a kocsiban a hétvégéjét ezért, de ők még jó helyzetben vannak mert legalább állófűtés, ágy stb. van sőt általában kaja és víz is pár napra épp az ilyen esetekre, de aki kiskocsival ragadt bent gyerekekkel azokkal nem tudom mi lehet. ....és ahogy mondod, ez semmi ahogy a képeket néztem, ennél rosszabb helyzetben dolgoztunk pár hete, de most egy halom utat lezártak......
Nem tudom, de én türelmesen várok a székemben, hátha megjönnek a katasztrófaelhárítók és hoznak kakajót. Végül is megígérték...
Énis.

Valaki trollkodik?
Nem..........igazából nálunk a havas idő töredéke az osztrákoknak.
Nálunk bazinagy lapály van és egy osztrák ismerős szerint csak buckák néhol.
Ott meg elég komoly emelkedőkkel tarkított hosszú hegyi szakaszok.
Hozzávesszük hogy itthon ha 10-15 alkalommal esik egy télen nagyobb mennyiségű hó az már nagy szó.És ez sem marad meg 1 héten keresztül.
És a só elég nagy környezeti terhelés.

Mindezt összevetve szerintem csak múló kellemetlenség nálunk ez a dráma.
Csak túlmisztifikálják.

És igen hozzájön a tipikus magyar "mindenhol zöldebb még a szomszéd kecskéje is" effektus.
Lehet látni francia,USA,német híradókat autópályán rekedt kocsisorokról bőven minden télen.
Kaptam egy SMS-t a belügyminisztériumtól, hogy segítenek mindenkinek és ne hagyják el a gépjárművüket.
Na tessék, hülye labancoknál hol van ilyen?
mert nem csináltat alváz mosást, pedig elvileg ugye minden tél után kéne, de sztem ha otthon is sóznának rendesen otthon is rohadna elég sok autó lehet csak az autóinkra vigyáznak otthon
És nem is köpted magad arcon.
Ilyesztő volt az összes csavart lángal leszedni az alljárról.
Ismerős srác mikor mondtam neki mit szívunk kérdezte rögtön..........osztrák?
Mondom ja valami hans volt ráírva szervíznek.

Aszongya mind rozsdás.

Durván komolyan sóznak ott.
Nálam per pill minden jó.
Gulyásleves vót és bedobtam 6 palacsintát vegyes ízesítében.
Mert azzal járnak dógozni és a melóhely a sóbányában van
Csapattársam még mindig az M7esen van, Székesfehérváron... És tegnap is ott volt... :/
Nagyon gáz ez a helyzet, ami itt van...
Igazából ausztriában minden sokkal jobb.
Csak azt nem tom mé rohad minden kocsi ott az allján nagyon komolyan 4 éves kora óta.
Csoda, hogy azt nem tették hozzá? : De ez már megszokott és ismét csak kuncogunk rajtuk!
Igen hófúvás volt, de ugye tudod hogy normális helyen megy még egy hóeke és azt is eltolja....

Hallgattam ma az osztrák rádiót és ezzel zárták a magyar hóhelyzetet :" Magyarországon le van zárva az összes autópálya, pedig ugyan annyi hó esett mint Ausztriában!"
Azt hitted kibaszhatsz a hó6almával mi?
Megmutatta neked ki a fasza gyerek
Nem a havazáson van a hangsúly, hanem a hófúváson. Végigmegy a hóeke, eltolja a fél méteres havat, mögötte meg ráfúj a szél egy méteres dűnét. Én többek közt ezért is vettem ki szabit. De a megpróbáltatások így sem kerültek el. Amikor kinyitottam az ablakot egy kis szellőztetés reményében, kaptam a pofámba egy adag porhavat. Szörnyű volt.
Pár nap és elolvad.
Keddre mindenképp.
És 3 napos hosszúhétvége van.
Minek a média? Az bassza a hangulatot állandóan az emberekbe, már akibe lehet.
Nézettség hallgatóság vadászat megy és halálos magasságokba emelnek átlagos dolgokat, csak, hogy legyen mit mutatni, felnagyítani és pánikot kelteni a buggyant elmékben
Bemondták 1 hete csökkenni fog vagy 15 fokot a hőmérséklet és havazás mínusz várható.
Hol itt a gond?
Maradjunk annyiban ,hogy volt már ennél komolyabb havazás...amit nem is tudtak előre 2 héttel. Fura ,hogy sem a vonatok..sem a buszok nem járnak....autópályák lezárva....pánik hangulat keltése minden médiában.....Miközben MÁRC 15. van.
Ki fosik.. kitől?
Mindíg ezek a fránya teherautók.

Amúgy minden főút alá fűtőszálakat kéne tenni és begyújtani őket egész télre.
Jogos, pingvinek.
Faszt tudja, mi ér, vagy mi nem, ők tudják, ők a katasztrófavédelmi szakemberek... én az előfizető vagyok, oldják meg

Bocsi a lényeg az egészben, ami nagy részben meg is oldotta volna.
A kamionokat délután le kellett volna terelni és a főutakat folyamatosan tisztítani és menteni. Azért az gáz, hogy éjfélkor még jöttek szembe a teherautók és kamionok, senki nem állította meg őket... akkor kezdték őket leterelni. Kurva nehéz lett volna a rádióláncon tájékoztatni őket, hogy álljanak meg, mert tuti nem jutnak át, viszont őket ki sem lehet menteni és még inkább szopni fogunk?!

Na pont most beszélünk egy ismerőssel telefonon, tegnap 15h-kor indult, most jutott szálláshoz, egy benzinkútig sikerült eljutniuk hajnalban, ott a kocsiban tudtak éjszakázni, most nem mozdulnak Székesfehérvárról, várják a jobb időt
Azok pingvinek nem sirályok.

És előre sózni szart sem ér.
Pláne hogy egész tegnap esett az eső elég keményen.