Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kurva sok embert érdekel a másik élete
Nézd csak meg s női lapokat
1-2 süti recepten kívül semmit sem ér semmit sem az egész
Ezek a (v)bloggerkedések is ugyanezek. Számomra felfoghatatlan a műfaj népszerűsége
Pl nézd meg mennyi ember nézi pl a radics peti videit, pedig kb csak faszozik benne végig
Ha rajtam múlik, nem is lesz széthajtva a jó öreg GS.
Neked erre nem lesz szükséged, nincs széthajtva miegymás. Ahogy ti jöttök nekem úgy én is első körben neked. Hello.
kibaszott drága...
egy láncszerelő szerszám az Ali.-n 28 dolcsi , itt 20ezer akcióban....
Valaki nem régen keresett motorszereléshez állványt. Most itt vannak akciós dolgok:

http://motor.szerszamkell.hu/?...
Tegnap 5* akartak elütni, már fel sem vettem... igen, meg megy a vagánykodás... meg a KRESZ gyalázása. Példaértékű emberek.
Na attól amúgy is kiráz a hideg. Egy jó onroad felvételt szívesen megnézek de vagy zene vagy motor hang kell alá más nem. A francot sem érdekli ahogy mondjuk egy anyázik a zsoké mikor kimegy elé valaki. Néha úgy érzem hogy olyankor azt hiszi a Vlogger hogy csak vele történik ilyen pedig minden motoros így jár kb minden 4. kereszteződésben. Már idegeskedni is felesleges rajta. Mert mire lenyugszik az ember jön a következő hülye.
Vagy a motovloggerek túlnyomó többsége, motoron pofázik a semmitérő életőről és nagy celebek. Ez a mai új motoros társadalom, erre van igény.
Da amúgy annyi ilyen van. Mindenféle témában. Emlékszik még valaki az Xmotor műsoraira. Valahonnan a Kisbalaton környékéről voltak egy robogó bontóval. Hát azok is elmeroggyantak voltak. Szerintem még itt is, vagy ha itt nem akkor az Indavideón tuti fent vannak az adásaik.
Amúgy frankón mondom. Ez az Eneos olaj egyenlőre nagyon frankó kis cucc. Érdemes lehet kipróbálni. És nagyon barátságos az ára is. Legalábbis szerintem 4 liter volt 13.000 Ft kb. És ha jól tudom a Japán gépekbe gyárilag ezek az olajak mennek ha minden igaz.
Érdekes, más nem vágyik rajongókra, szimplán csinálja a dolgát, mégis "híres". És még napi szar videókat sem gyárt, amiben minden van, csak nem valódi , értelmes szakmázás. Jól írtad, röhögni biztos jó, de sajnos ezt sokan komoly szakmai oktatásnak veszik, és basszák szét sorra otthon a motorokat, mert ő úgy tanulta a mestertől.
Még hogy ügyes. Konkrétan egy Zseni. Ne tessék degradálni az eredményeimet.
Ezzel egyetért sztem mindenki, ott kezdődnek a gondok, mikor jön az egó, a ki ha én nem, és a tanult, megsúgom valóban országszerte elismert szakembert és annak intézményét, munkáját, személyét bántjuk. Amíg nincs alázat vkiben meg tisztelet a szakma iránt sem.... Felesleges is róla beszélni.

A gányolást meg ne keverjük a szerelés fogalmával! Előbbire bárki képes.

Ügyes vagy! Sajnálom, hogy nem tudtam most segíteni.
Egyszer egyszer beleszaladtam én is a videóiba. Laikus vagyok de néha még én is érzek benne egy két komoly hülyeséget. Mindenesetre a szövegelést szívesen hallgatom. Olyan mint egy Stand Up műsor. Tanulni nem tanulok belőle. De jókat röhögni lehet. Kicsit olyan mint Dodor műsora. Becsülöm azt hogyan tud avagy tudott menni, Szeretném hogy az a tudás az én kezembe is meglegyen, de állandóan használni nem szeretném. Viszont jó hallgatni. Ennyi.
Ebben az esetben is. A sokéves tapasztalat, mert kell lennie olyannak, jó lenne ha az én birtokomban is lenne. Csak nagyon nem mindegy hogy utána mit kezdek vele. Én amúgy a tapasztalatot többre becsülöm mint az oktatást. DE az alap az hogy meg kell tanulni és arra jöhet tapasztalat. Ezért is én csak maximum a felületét piszkálgatom a szerelésnek. Én most pl nagyon büszke vagyok rá hogy lecseréltem egyedül az olajat meg a szűrőt meg a hűtővizet meg ki meg be szereltem a kereket. Meg szét tudtam akasztani a kuplungbovdent majd vissza tudtam rakni. Mert az én tudásom eddig tart. Nincs ebben mit szégyellni szerintem. Azért tanulnak a szerelők mert ők ennél többet tudnak. Van olyan amiben én tudok többet. De ez így van rendjén. Csak ezt el is kell az embernek fogadnia.
Ha a bronzcsapágy (siklocsapágy) szárazon megy, zajos lesz, ha meg kap kenést akkor elég nagy hézagot is zajmentesen tolerál. A hézagolás javithat, de szerintem nem végleges megoldás a problémára. Kenés javitása, vagy csapágy csere.
Akkor én nyertem. Az nem kell, valahogy odakeveredett.
Mondjuk kismilliószor ki lett már elemezve a "mester" hülyeségei.
Mindenki tudja milyen, hogy viselkedik és hogy ilyen is marad.
Nem rágódni kell ezen hanem ha nem tetszik letiltani, aztán beszélhet amit akar.

Engem pl. érdekelne mitől zörög az ER6 szabadonfutója, de csak a drámázás megy, nem a szakma.

Mondjuk hogy válaszoljak magamnak, arra tippelek, hogy a bronzcsapágy kenése elégtelen, vagy túl nagy a hézag tervezési hiba miatt, ezért berezonál. Ha ilyenkor kap egy ütést a ráindítózástól, akkor beáll rendes futásra. Régi PC ventillátoroknál figyeltem meg ilyesmit. Bemelegedés, ütés, vagy sűrűbb olaj bele cseppentése megoldotta a problémát egy darabig.
Ha jól gondolom a szabadon futó benyomódásai nem sokat befolyásolnak ezen. Ettől még működhetne sokáig.
Lecso gondolom az oldal irányú hézagolót hiányolta, ami szintén meg tudja akadályozni a rezonálást, mert nem tud annyira eltérni a valós tengely és a csapágy forgástengelye ami okozza a rezonanciát.

Szóval én két dolgot néznék meg. A bronzcsapágy illesztési hézaga megfelel e a hideg és meleg üzemi körülményeknek, és ha tényleg túl nagy akkor simán cseréltetném egy gépműhelyben pár ezer forintból. Kihézagolnám oldal irányba is rendesen, a hőtágulást figyelembe véve lehető legkisebbre, nehogy megszoruljon esetleg.
Meg talán az olajozó vájatokat is átfaragnám, hogy több olaj juthasson be a csapágyba.
Ez mind fillérekből megoldható. A Kawa meg cserélje ingyen, ne 140ezerért ha már szart csinált, az amúgy fasza kis motorra.
Szerintem meg 6. De mi 6?
Szerencsétlen tényleg hazug is, néztem azt állította, ő rájött magától, hogy nem az iskola tanárai tehetnek arról, kik kerülnek ki onnan. Igen, szeptemberben erről felvilágosítottam, mikor szidta újfent az iskolát oktatókkal együtt, mint a bokrot. Állítólag a videóiban is gyakori.

Tegnap megnéztem már egy videóját a "nagy mesternek " , volt szabad 5 percem "vmit csinálni", hát bazmeg... szakmailag 10%-ban volt minősíthető, 90%-ban elmondta ő mekkora hu de ki, és ki mikor viheti a motort hozzá, bla-bla-bla.

Egy szerelő tiszteli a motort, nem csak rajta ülve.... De ez ez ember még saját magát sem tiszteli, nem még minden mást.

Fb-on könnyű ez, a sok laikus, meg nem szakmabeli ott van, itt egy tipikus téma topic-ban jobban kijönnek a dolgok. De mindig megmutatja magát a számára fontos mondattal: Neki x ezer "rajongója" van. Kinek nem?! EZ mióta kihívás a mai világban?
Igen mert, a télapóban is hiszek. ;)
7
Na, akkor kezdjük, és mindenki megnyugtatására azonnal be is fejezzük.
Hazudsz, hazudsz, hazudsz. Nem basztál ki, nem tiltottál le, se októberben, se tegnap, se ma, itt a fénykép alant, hogy 2 perce is hozzászóltam a frédi fasza mai videódhoz, és ott volt tegnap is a kép.

" Nem a semmiért basztalak ki az oldalamrol... Ott is folyton osztotta az észt... És bele kőtőtel a kuncsavtok hozzászolasaiba"

Voltam olyan szíves, és az általad rendelkezésre bocsátott "bizonyító erejű" linkeidből kivágtam és idetettem a képet arról ahogy én szerinted belekötöttem (ezt így írják, egybe, rövid ö-vel, kettő t-vel), ahol többek közt vidáman csevegünk a kollégával arról, hogy a zrx a világ legjobb motorja.
Természetesen tudom mivel léptem a lábadra hogy így bepörögtél. Azzal amikor megjegyeztem, hogy nem kellett volna kiszedni a légszűrőházat, anélkül is könnyen kijön és vissza is megy a karbisor. Ez pont annak a fényében igazán röhejes, hogy egy másik videódban te magad rázod magad arra, hogy az okos szerelő csak annyira bontja meg a dolgokat, amennyire feltétlenül muszáj, ettől vagy te (?) nagy király.
Hogy veled kapcsolatban mire kéne irigynek lennem, azt el se tudom képzelni. Talán a szépségedre? Hát, még sose láttalak, de azért megtippelném, hogy nem te vagy a magyar Brad Pitt. Vagy talán a falusi szerelő vagyonára 20 évnyi osztrák meló után? Hát, nem én vagyok az, akinek alamizsnáért kéne sorban állnia. Esetleg arra, hogy te vagy(szerinted) az ország legjobb szerelője? Szakácsként nem sokra mennék vele egy vendéglőben.
De nem is kell ezen agyalni, elég csak kicsit visszagörgetni, kisilabizálni 2-3 hozzászólásodat, abból azonnal elkészül egy pontos jellemrajz rólad:
Ezeket a hibáktól hemzsegő trágár írásokat egészen biztosan nem egy tanult, művelt, okos ember írta, ez nyilvánvaló.
Persze az értelmetlen szavakra magyarázat lehet az automatikus hibajavító, megesik mindenkivel, egyszer, kétszer, néha. De nem 5x egyetlen mondatban és minden hozzászólásban, úgy, ahogy veled mindig. Mert ez pontosan megmutatja, hogy egy trehány alak vagy, aki szarik rá mit ad ki a kezéből, hogy az valami értelmes, vagy csak egy nagy katyvasz. és aki így ír, az így is szerel. És vajon ki akarna egy trehány, nem túl tanult, nem túl művelt, nem túl okos szerelőt irigyelni?.......
Az elején, mikor láttam hányan és hogyan ekéznek itt téged nap mint nap, még kicsit sajnáltalak is. Mit kell ezt a szerencsétlen nagy egójú öregembert ennyit basztatni? De már látom, csak azt kapod, amit érdemelsz, az a fajta vagy, aki maga dobja fel a pofont, hogy aztán aláállhasson. Hát, most itt van élvezd.
És most, veled ellentétben én nem csak mondom hogy kibaszlak, hanem 2 másodperccel az után hogy megnyomom a küldés gombot, már mész is oda, ahova való vagy, a letiltott senkiháziak közé, úgyhogy tépjed csak a pici szájad a válasszal meg a további magyarázkodással, azt én már nem látom. További sok sikert, és húzz bele, mert már Kiszel Tündének is több rajongója van mint neked. Csá!