Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Aszondtak a csapos nem jo,egy ido utan visszahuzodik a foginy es ronda,a simat meg a volt kollegam allandoan mozgatta,olyan volt mint egy lo,bizarr.
nekem is azt mondta meg lehet ezt még menteni, de hallottam pár rámtörténetet aztán inkább ki vele
majd lesz másik vasból már 200alatt van rozsdamentes acélból
Nekem az a kis reszelős tű érzésre kijött az állkapcsomon. Másnap úgy néztem ki mint egy hörcsög. Hamar elmúlt, utána bármit csinált már nem éreztem.
Jah, nem lesz olyan segélykérős videó hogy valami furcsán zörög mi lehet ? !

Max valahol amperszag van? !
Mar mondtam neki hogy csinaljon rozdamentes fogsort,ugy neznek ki mint a terminator.
De meg akarja tartani allandoan a sajat fogat.
Fene ertia fogorvosokat..
qurvasokaig halogattam, több honapig sima ideiglenes tomessel szaladgaltam,volt hogy rarakta a fedotomest,de vissza kellett szedni mert fajt,begyulladt,tovabb nem halogathatom.
Telebaszott inyekcioval, picit ereztem amikor atdofte azt a reszelos tut.
Utana egy hetig sajog az inyekcio helye.
én kihúzattam a gecibe, nem kínlódok a gyökerekkel
Pár éve nekem is volt gyökér kezelésem, nem sok kellett, hogy oda ne rakjak magam alá. Mondjuk én nem kaptam gyógyszert.
Egyenlore majd megfulladtam a keresztbe lenyelt Duomox miatt,amit a gyulladt gyokertomott fogamra kaptam.
Es aszondtak oruljek hogy meg megvan minden fogam ilyen idosen.
én eszegetem egy ideje, igazándiból előtte se volt még gondom és azóta sem se jobb se rosszabb, faternak rendeltem először, de olyan picsa összeg hogy kár lenne nem enni
Maris van tema,ehh fene vigye a jarmuveket.
Remélem akkor is lesznek akik tovább gondolják a dolgot , és leporolják a " Vissza a jövőbe " Doki plazma hajtóművét , vagy antigravitációs deszkát ekecselnek , és akkor is lesz ríder aki bevállalja az első zakókat ezekkel a kacatokkal !
64 eves leszek.
A diskurzus a prostamoluno-rol,es arrol fog szolni hogy kjutok e a budira derekfajas nelkul vagy nem.
Jó lenne tudni miről fogunk beszélgetni 20 év múlva.
-hey emlékszel amikor azt a budos 4 hengerest jól meghajtottam? Ma meg már csak tranzisztor meg tirisztor. Ja meg az akkupakk.
Ja ja. Nincs többé gyújtás meg vezérlés állítás csak sinus jel meg frekvencia.
És teljesítmény tuningolást sem a szivotorok polírozásával csináljuk hanem a feszültség növelésével. Hát igen ázok a zajos régi idők. Ma meg már nem is hallod csak ssssssssss és már el is hagyott.
Alapvetően két fajta Lambda szonda használatos kétállású és szélessávú. Az előbbi csak azt tudja megmondani, hogy Lamda=1 alatt vagy felett van, a másik egy bizonyos tartományon belül a lambda értékét tudja mérni, ezzel sokkal pontosabban és gyorsabban lehet szabályozni. Gondolom a mester erre gondolt.
Ezzel egyetértek, különben még egy jó indittatásu szakember is leragad.
Én azért látok eltérést, beszélgetek vizsgáztató kollégákkal is. Konkrétan meg van mondva nem buktathatnak, ha valaki eljut a szóbeliig, az irásbelin meg nem karikázzák amit nem tudnak. Én mindig magamnak fizettem, ergo muszáj volt tanulni mert célom van a képzéssel. Van akinek ott megmondják, lesz papirja de lehetőleg ne tevékenykedjen.
Ellenben van komplett szakmátado képzés is, ott is hadonló a körítés. Azért a mi idönkben még a 3 év szakmunkás képzés alatt ragadt mindenkire valami, buktak is, meg voltak gyengébbek is. Amikor a technikusit csináltam 87-en kezdtük el, alig fértünk be. Volt egy matek tanár, azt mobdta az elsö nap, 10-en ha végzünk. Kinevettük, aztán 5 év mulva 9-en kaptunk bizonyitványt. Most az okj keretében a 8-10 hallgatóból kb annyi kap bizonyitványt. A szakmátadóknál se nagyon buktatnak pedig néha nagyon kéne.
Magánszorgalomra mindig szükség van. Hiába van kezedben a papír azzal max minimálbéres segédnek vagy jó. Mi már a suli alatt is jártunk dolgozni, szóval mire kikerültünk megvolt a gyakorlat is.
Megsúgom, ez a rendes szakképzésnél pont így volt. Az osztályom fele volt olyan akit érdekelt a szakma, a többieket mi melegedőknek hívtuk, de 2-essel mindenkit átrugdaltak, már aki hajlandó volt bejönni a vizsgákra.
OKJ sem rosszabb. Ez csak annyiban más, hogy szakmával rendelkező embereknek továbbképzés, így a sallangot nem kell tanítani, csak a szakmát. Időben még lehet több is jut a szakmára, főleg hogy nem egy pár hónapos képzés már. Régen tényleg csak annyi volt hogy aki amúgy is csinálja legalább legyen róla papírja is.
Azt kell mondjam, hogy jelenleg sajnos ez a normalis. Lehet hogy nem is sajnos.
A kor elorehaladtaval az ember kevesbbe lesz nyitott a valtozasokra, biztonsagban ugy erzi magat ha a jol megszerzett tudast birtokolja es hasznalja, hiszen eddig ez bevallt. Beszukul az ember. Nagyon kevesen nyitnak a vilag fele.
Nezzuk a pozitiv oldalat. Az agilisabb (akar lehet fiatalabb) ember versenyhelyzetbe kerul, fejlodik es atveszi a feladatokat az idosebbektol. Vagyis ez az elet rendje, mondhatni.
Az az idosebb aki hajlando fejlodni, viszont kiesik a tomegbol es kepes jo eredmenyeket produkalni, ezaltal hosszabb tavon meg elismert lesz, nem epul le. Ez jo a tarsadalomnak es jo az egyennek.
50 éves szakinak kellett elmagyaráznom az impulzus relét... Nem fejlődnek, kábelt rángatnak...
Szoval csak az alapok,a tobbi meg sajat erdekbol maganszorgalommal.
Azert jobb mint tokegyedul szenvedni.
A gond hogy a mai fiatalok csak a mediaban akarnak elni,ha valami csak picit nehez marvnem jo,de a penz legyen sok.
Valahol olvastam hogy IT munkara lasszoval kelk fogni az embert 4 kiloert.Ugy hogy a telecom allja a kepzestt is.
Mondjuk ebben tenyleg van valami
Semmi. Olyan dolgokat lehet tanulni, aminek most nez utana a feher gandalf.