Hozzászóláshoz be kell jelentkezned


A fillérbaszás. Eredeti belevaló GM gyertyát kell megvenni. Egyrészt mert az olcsó, másrészt mert azzal 100ezerig tuti nincs bajod.
én a kocsiba akkor cserélek gyertyát amikor gázzal visszadurrog
néha olyat hogy majd lefejelem a kormányt
akkor megveszem a legolcsóbb belevalót és megyek ismét addig amíg nem durrog
legutóbb ilyen detonáció volt a légszűrőboxba:
Teljesen jó ha a színére gondolsz. Ezekkel a motorokkal így kell kinéznie. Persze csere érett lehet, mert kerek már az elektróda sarka.
Én még most ismerkwdek ezzel a géppel. Páromé.
Pont ezért!
mivel kb semmit se tudsz állítani rajta nem mindegy milyen a gyertyakép?
én did láncot vettem az xr4-re haver rk láncot az xl600ra típust nem tudok de kb egy árban voltak
kb egyforma helyeken mászkáltunk és mindkettő jó volt
az tűnt fel hogy o-gyűrűs rk mennyivel kevésbé hajlékonyabb mint az x-gyűrűs did
Suzuki Swift 1.0 gyergyakép. Mi a véleményetek?
Itt igen, de amott nem, személyesen meg még nem találkoztunk sajnos.
Affene tudja,az street gyari lanca volt a gxw.Nem volt magikus lancolajzo de siman elment 40 ezret ugy hogy meg egy 2-3000 siman lett volna benne.
Meg az hogy ott a neved az adatlapon
Hagyd már őket. Az olaj olyan mint Hofi. Igazi örökzöld, soha nem veszíti el az aktualitását
Igen: te vagy az, aki bármit mond, mindig adatokkal alá is tudja támasztani. Respect!
Akar az is lehetek :D
Elarult a tudomanyos hozzaalasom, amit az oldschool szakik szenteltvizzel frocskolnek?
Bakker, most esett csak le, hogy te Persu vagy a PH-ról....
Rossz analogia.
Szamokban kifejezheto minden. Ha nincsenek ertekek, szamok a kezedben, semmit nem tudsz. Nem ertem mihez ragaszkodsz, amikor nem vagy tisztaban tesztek, vizsgalatok, szamok, azaz zsacskosleves nelkul semmivel. Ez igy mukodik. Megmered a tulajdonsagait, es nem ugy, mint a nagyfater, hallasra, mutatoujj-huvelykujj kozotti olajdorzsolessel, vagy megszagolassal. Analogiad alapjan, ha a nagyapadtol tanultad, szajhagyomany utjan, hogy milyen egy olaj, mara te semmivel nem vagy kepben mar.

En nem takarozom semmivel. Annyi, hogy boki a csorod, hogy az esti mese stilusu magyarazataidat nem tudom elfogadni. Semmifele erteket nem kepvisel. Nem tudsz semmilyen szamokat felmutatni, amit ossze lehet hasonlitani. Nem vizsgaltal tudomanyosan, objektiven semmit.

Lezacskoslevesezel egy teszteket, amikben szamok szerepelbek vegre, nem csupa nagybetuk.

Alapfogalmakkal nem vagy tisztaban. Pl szivattyuzhatosagi hatarhomerseklet, hidegoldali viszkozitas, stb.
Nem veszem magamra a fikat, mert nekem nem 0 tapasztalatom van, de a kerdeseimre semmilyen kielegito valaszt nem tudsz adni. Nem tudok toled tanulni. Akarmekkora zsiros huslevest tudsz csinalni. A homalykodas nekem nem eleg.

Legkozelebb kerlek akkor szolj a temahoz, ha szamok, ertekek vannak a kezedben, amivel mindenki tobb lesz, nem pedig egy ember erveit probalod bagatelizalni, azert, mert a "hagyomanyokba" belegazol azzal, hogy kerdezni mer, es nem harapja be az elso, konkretumok, valodi tudas nelkuli meset.
Haverom is azt mondja hogy pillanatok alatt elnyúlt a reginája, az enyémen is az van, gyári szerelés, az övén is az volt, nekem van benne 20 ezer km és hibátlan. Did-ből nincs narancs az a bajom

Zoli, tudsz egy táblázatot linkelni hogy hogyan jelöli az RK a láncait ?
Én vadiúj Reginával vettem a GS500-at, na az qrva sz*r: nyúlt mint a rétestészta, pedig nálam nyugisabban kevesen motoroznak. 14 ezer km alatt vége is lett. A nem sokkal drágább DID kb. 8 ezret futott eddig, még egyszer sem kellett utána húzni, ugyanolyan feszes mint egy éve felraktam (sima MOL-os láncspray-vel ápolom, nem is túl gyakran), pedig azóta már sokkal jobban tépem a gépnek.
RK gxw jó.
olyan érzésem van veled kapcsolatban .... hogy át forditva .. mindenki értse .............
én szemét dombon kapirgálo tyukból eszem a hus levest 54 éve apám is abbol ette és a nagy apám is ... bele fözünk generáciok tapasztalatát ... igazi főldben termett répát zelert stb .... és akkor jösz te .... és be linkelsz minden féle zacskos levesek tesztjeit ..... és hogy menyivel finomabb ,,, es menyivel több bene a vitamin ... és más emberek is ezt mondják mijen jo is ez a zacskos leves ..... szoval valami ilyen az érzésem .... linkekel.. vad idegen emberek teszjeivel takarozol .... nekem meg csöpög a zsir a számon a jó tyukhus levestől ..... mert az én tapasztalom milyen jo is az .. arrol nem is beszélve hogy egyedül több ezer motor teszt , javitás .karban tartás valos tapasztalata van mögötem a te linkjeidel szemben ....... ettöl fügetlenül nem lehet mindenkinek egy véleménye mindenről .... talán ezzért is szoktam itt ki akkadni a forumokon 0 tapasztalatal ,, nula tudásal oriási arcal tolják a tagok ... persze van kivétel ... kb enyi
Na király, lett kis élet csak az anyázás maradt ki

Akkor egy másik kérdés. Did láncon kívül mi az ami még jó? a Jt tudom hogy szar, de egy RK vagy AFAM lánc mennyire bevált?
kicsit túltoljátok ezt az olaj témát
annyit kell tudni az olajokról hogy a babaolajjal a szomszéd lányt seggbe lehet döngetni, remek a viszkozitása és bőrbarát
a motorba meg azt kell tenni amit a gyártó előír
aztán hogy mekkora szénláncok vannak benne meg egyéb vackok senkit se érdekeljen
legfőképp mert minimum a fele olaj hamis ami a gépjárművekbe kerül
Itt is elég szépen írnak az olajok tulajdonságairól:

http://www.dp-automotive.hu/dp...
http://www.machinerylubricatio...

es itt egy szep tablazat is. mi van odairva a szintetikus csoportban levo PAO olaj gyengesegehez?
korlatolt adalekoldo kepesseg.
most enis irjam csupa nagybetuvel?

szoval ez nem olyan dolog, hogy molekulak vannak kicsik nagyok, nagy a keveredes. attyaeg.
Befolyasolni nem nagyon tudsz. Ha konkret dolgokrol beszelgetnenk, informaciot adnal at, azzal segitenel, es elismernem a szakmai tudasod, de olajok teren csak akkor lenne ilyesmid, ha laborba kuldtel volna olajokat, hasznalat utan. Abban meg oldszkul szakihoz hiven nem hiszel. Nekem meg enelkul mondhat barki barmit, hogy szemre megmondja, hogy mi volt az olajjal. En mar csak ilyen szamolos, hitetlen gyerek vagyok. Lapozzunk

Hogy hogy eszter olaj az 5100?
Azt olvastam, a valoszinuleg feligazsagokat terjeszto wikipedian, hogy group IV PAO olajhoz adalekoljak az esztert.
https://en.m.wikipedia.org/wik...
Amugy ra van irva a flakonra is.

A tevedes jogat fenntartom, ha barki jobban ert hozza, tobb informacioja van, es elmondja a frankot, en felteszem a kezem, es elhiszem. De nem homalykodas, meg ilyesmi.

Nagyon erdekes eszteres cikk, amit meg olvastam a temaban:
http://www.machinerylubricatio...

Igen, tudom. Internetrol szedett feligazsag. Nos nekem teljesen mindegy a media, hogy egy konyvben olvasom, egy padbol tanulom, vagy olvasom a netrol. Az informaciot eleg jol meg tudom szurni, ugyanis nem harapok be barmit, hanem kerdeseket teszek fel, feldolgozom az informaciot.

Molekulak ossze vissza vannak, kicsik nagyok. Nem egy hateves vagyok, ebbol mar kinottem.

Nem jobban adalekolhato. Mint a kollega altal belinkelt cikkben is van, nem minden szintetikus olaj adalekoldo kepessege.

Nem tudom miert ilyeneket magyarazol nekem, szerinted hany szakmai cikket olvastam el mar ezugyben? Ezeket a tulajdonsagokat ismerem. Sot olajok kozotti tribologiai vizsgalatokat is eloolvastam.

https://www.google.de/url?sa=t...

(Nagyon regi cikk, es marketing celokat is szolgal, epp ezert fenntartasokkal olvasni!)

Termoszintezis?
Feljebb linkeltem az eszter reakciot...
Nekem tokmindegy, akar novenyi is lehet, meg ha mast mond a motul. Bar jelenleg a te szavad van a motul ellen, egyelore neked nem hiszek, mert az nem erv, hogy a caps lock ot benyomod.
Ha orditva mondod ugyanazt, attol meg nem leszeggyozobb. Valamit linkelj, vagy mutass, hogy a gyoker mamis megertse. Kosz.

0w olaj. Ez szivattyuzhatosagi hatarhomerseklet. Semmi koze egy uzemmeleg motor illesztesehez. Ha a hidegoldali viszkozitas kicsi, az azt jelenti, hogy az olaj hidegen kozelebb kerul az idealishoz, azaz az uzemmeleg viszkozitashoz. Tudod, hideginditas karossaga csokken. Kis illesztes...
Ez megint oldszkul szaki dolog. Melyik motornak kisebb az illesztese? Milyen illesztes konkretan?
Olajpumpa? Henger-dugo? Fotengely, veztengely? Milyen illesztes? Ennek az illesztesnek nem jobb egy uzemmeleg allapothoz kozeli folyossag, hidegen is?
Mirol beszelunk mar megint?

Tul jo egy api sn? Ez attol fugg, mennyire utod a motort. Olyan nincs, hogy tul jo.