Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De ezt is 1500-ért póstázzák, az sok és még csak nem is gyári.
Drótosban ez a kivitel ami használható
nekem van vagy 200 darab, de nem gyári
pont ezért mondom az a drótos bilincs fos ugyanaz a kivitelben keress lemezest az használható is
ja és szebb is jobb is
Sziasztok,

megmondom őszintén egy időre el is ment a kedvem az itteni beírásoktól.

Volt egy kérdésem:

"Gyári bilicset keresek."

Nem azt kérdeztem, hogy mivel és hogyan lehet megoldani és mi a jobb megoldás.

Erre kb 30 hozzászólás volt. Kb 10 személytől. Ebből egy (1!!!) volt az aki az eredeti kérdésre tett be linket.

Az hogy meg 20-70 Ft-os alkatrészt nem szállítattok 1500 Ft-ért az legyen az én kisstílűségem.

Csak egy kérdés/észrevétel.

Senki azaz senki nem akadt, hogy figyu nekem van ilyen itthon vagy 100 db küldök postán. Vagy itt van mellettem a bolt és veszek és elpostázom levélként. (Persze simán kifizettem volna.) Persze gyári kinézetű lesz, ha arra járok (ott lesz dolgom). De azért nem fogok arra menni ha nincs rá idő, stb.

És nem mennék mégegyszer bele abba, hogy mit lehet megoldani. Akár felemás lábtartóval is lehet motorozni, mert ugye egyszerre csak az egyik oldalát látjuk a motornak mégis mindenki szettben cserélli. Vagy mennyivel jobb lenne a labilis műanyag patentek helyett csavarral rögzíteni az idomot, nem? Na részemről ennyit.

De ezt sokan nem értik. Nem is tisztem ezt boncolgatni. Gyárit kértem volna és ha lett volna a környéken simán megveszem. Autósboltokban meg úgy néznek rám, mintha a holdról jöttem volna, pedig már a trabant és wartburg korszakban is ez volt.. :)

Nos további jó irogatást. Akinek meg jó nyugodtan gúnyolódjon, cikkizzen - ENGEM!!!!

Zárszóként persze megjegyzem, ha véletlenül beleolvasok más fórumba (kérdésbe) és tudom a választ akkor belinkelen, hogy hol van, vagy honnan tudja letölteni.

Pedig én is cikkizhetném , hiszen a google nálam is úgy keres.

De lehet engem más "emberből" faragtak.

Nos mégegyszer sziasztok!
Á, az hogy órákig keresgélsz egy izét az 2 dolog jele.
Iszonyat rendetlen vagy, esetleg feledékeny.
Gyorskötöző, enyèmen èszre se venni.
Volt egy 82es cagivám, elég sok időbe és pénzbe került mire helyrehoztam a gyári kinézetét
Műszerfal+órák+ meghajtásokból kb egy szatyornyit vettem mire összeállt a kép, és hibátlanul működött
De egy alapból béna és szar drót bilincsen nem tudnék ennnyit rugózni...
Akkor már inkább a lemezes rugós bilincs
Vagy roppant módon fertőző, ahogy magamon felfedezem a tüneteket és ragályos is !
azt hittem ez az orakig odavalo kis biszbasz keresgeles egy betegseg, de most hogy van megegy ember, kezdem elfogadni magam :D
De jó lesz. Inkább csaljanak ennyit a km órák
Elromlott az óraja, vett egy másikat amit oda akar állítani ahol az előző volt. Akkor mi a tököm van? Papirozgasson 2hétig meg fizessen potyára vagy irassa oda ahol volt az előző?!
Értem, a magyar forgalmiba még nincs ez bevezetve, előbb-utóbb lehet, hogy be lesz.
Nem vettem magamra, pusztán a jelző zavar és nemcsak ha Te írsz ilyet hanem bárki mástól egy idegenről mert úgy gondolom ha ez egyszer előfordul akkor utána még könnyebben fog és a végén alap lesz, amúgy nyilván igazad van és talán elég lett volna egy sittre való szólás a takony nélkül, de tulképp belátom, hogy nem vagyok én feljogosítva arra, hogy bárkit is neveljek főleg mert magam is neveletlen vagyok.

Pár éve egy tgk-mat megláttam a piacon miután megváltam tőle, a kereskedő (magyar) 100000-rel kevesebb km-rel árulta mint amennyivel én adtam és és eltelt több mint 1 év közben.
Németországban nem kell tudnia a rendornek, mert benne van a forgalmiban a gyári méret és ha attól eltérő felnit teszel rá, akkor DEKRA vagy egyéb felugyeleti szervtől kell igazolást kérni es a kovetkezo bizsgakorbe kell vezettetni a forgalmiba. Ez itt pl ugyanúgy működik a motoron a sport kipufogóval is.
Nem, rólad pont nem feltételezném...nagyon remélem, hogy nem a te inged, csak nem értem miért vetted magadra, hogy letaknyozok egy bűnözőt.
Jogodban áll nem egyetérteni és ennek hangot adni, ugyan ezen az alapon nekem meg jogomban áll ezt a jelzőt használni.
És itt nem arról van szó hogy egy meleged lebuzizok, vagy egy balost lekomcsizok, jobbost nácizok, mert akkor igazad lenne hogy ne lássak el sértő jelzővel érzelmi alapon másokat, hiszen itt nyilván mindhárom előfordulhat, és nem feltétlenül érdemlik meg a sértést. Hanem egy jogos és törvényes felháborodásomnak adtam hangot egy pofátlan csalást végrehajtani szándékozó, ráadásul ostoba senkivel szemben (üres adatlap)
Eddig még tényleg nem foglalkozott itthon ezzel senki, németeknél hallottam erről, hogy igen, talán majd itthon is egyszer téma lesz ez a közúton, de mondjuk egy rendőr honnan tudja egy adott típus méretét ott helyben? Mondjuk ha lekérdezi akkor igen már ha van valahol erről egy naprakész információs bázis.
én vagy 8 évig jártam /80 gumikkal, aztán se műszakin se a yard nem kínlódott vele, pedig látványosabban nagyobb a /80 .
emelt a kocsin vagy 3 centit
múlt évben lett csak a gyári mérethez hasonló, mert mostanában nem mászkálok földutakon
Személyeskedsz? Miért? Közöd nincs hozzá, hogy mit csinálok és mit nem és bármit válaszolnék értelmetlen lenne hisz prejudikálsz. Mint írtam pusztán a jelző használatával nem értettem egyet, de amit szintén írtam ez már a fingfűrész kategória.
az a baj ebben hogy a gecinepper és egy átlagpolgár ugyanolyan elbírálásban részesül....
amúgy engem is zavar hogy korrekt autót kb lehetetlen találni, nézegetem a kocsikat évek óta de mind olyan mint a kockával gurítás hogy bármi lehetséges
és tökmindegy hogy 500 ezres vagy 2 millás kategóriát nézel, mindegyikben el van a fasz csomagolva, csak az a kérdés mikor ugrik elő
pl most olvastam a fészbukkon hogy lecserélték az olajat és elkezdett a kocsi zörögni....... amikor vették semmi baja sem volt......
Nem általam, a törvény által bűnözőnek titulált takonyról volt szó.
Vagy netán te is csinálod, ezért fáj ennyire a jelző? Vannak utcák ahol az áramlopás is teljesen elfogadott, ők sem érzik magukat bűnözőnek, az jár nekik.
De remélem ez nem az a társaság ahol ez elfogadott lenne.
Ez így van, nekem pl. 300000-be fájna ha a húzó tengelyen nem a hitelesítési okmányon szereplő méret lenne az úton.
Lényegében igen, de a homologizált gumiméretekkel tűrésen belül van a mérés pontossága.
A nem rá való méretekkel meg nem fogsz átmenni a műszaki ellenőrzésen.
Ez egy netes társulat sokféle emberrel, ha így beszélsz valakiről akkor veled is így fognak, pusztán ez zavart mert ha letaknyozok bárkit akkor mást feljogosítok arra, hogy velem is így beszéljen. Attól, hogy igazad lehet egy témában amiről a polémia szól még nem feltétlenül kell az általad bűnözőnek gondolt társat jelzőkkel illetni, persze lehet ha erős rá a késztetés, azt hiszem leírtam amit a dologról gondolok így a többi a szokásos nyivákolás lenne a részemről így abbahagytam.
akkor ha a 175/65-14 helyett felteszek egy 175/80-14es gumit akkor is bűnüző leszek hiszen kevesebbet mér
348. § Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.