Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Milyen jó hangulat van itten it na!
Kb 2deci pálinka után agyalok,hogy hogyan rakjam a főtengely szimeringeket bele a blokba..
Minarelli fekvő..
A közel 40cm kormányhínárt majd elfeledtem, néztem az ülés magasságot, a térdprotektorom leérne na ilyenem sem lesz, pedig csábító...
Láttam a napokban kettő csopit másik műszakos kollégák a közös tárolóban csilli-villi csillámpónik aszom f@szom króm, bőrtatyók stb... de egyiknek az olajkarikák első telókon a másiknak már féltenyérnyi folyások foltokban.
így is van itt sem látszik a zsír összerakásnál gazdagon, nehogy megtapadjon mit a méhlepény.
Vazelin?
Azt ugy kell.....Az olaj hamar kimegy onnan, és amig nem érkezik meg a friss olaj vagy folyadék, ami keni a szimmeringet a zsir bőven kitart.
Keményen, szárazon mint a faszt! Nincs köpködés!
szárazon semmit nem teszünk be sehová........
Én gép zsírozni szoktam ugye belülről meg teszek a kettő él közé is, de lehet megkapom most.
Kedves motorszerelők
Szimeringet szárazon,vagy enyhén olajozva rakunk be?
Előre is köszönöm!
Azokat megnéztük,jók,szelep szár szimeringek csere 22év,vezérmülánc csere,kuplung csere,gyürük dugók jók,a hengeren látszik a gyári honolás.majd lessz valami,hogy megcsináljuk az biztos.2.5évet nem tudtam használni,nem a motor véget...!
szerintem kár volt kiszedni
a karbit kell megnézni hogy ráengedett benzinnél rendesen zárnak-e a tűszelepek
Kint a blokk.
Karbi kitakaritva, beállítva,most kikaptam blokkot, megnézzük a gyürüket,vezérlést megamitt lehet,most vettem bele új vákuumos benzin csapot.
Vákumos a benzincsap,akkor lehet ott engedte bele a benzint a motorba.Attól lehet szar az alapjárat is,ha a membrán likas,mert a vákumcsövön plusz benzint kap az a henger,amelyikre rá van dugva a benzincsap.
Vagy nem jól beállított szelepek.
Pl rosszúl beállított karburátor.
Üdv!Yamaha fzr600 4jh..alapjáraton nem álbe,ingadozik.szivocsonkok kicserélte,és minden olyan alkatrész ahol falsot szivhat.uj olaj leengedve.kb 1-literrel több jöttki,a benne levö benzin miatt,mittöl lehet, kopott gyürük stb,,,?
Akkor meglett mégis miért szegény a keverék.
Én AWI-val felhegeszteném króm-nikkel pálcával, végül vissza köszörülném, felpolíroznám.
Némi szakértelemmel ilyen kicsi hibához, még eszterga sem kell. Prizmán forgatva is javítható.

Bár én nem használtam, de Vagy az SKF-nek van vékony acél gyűrűje, szimmering futófelület felújításra, e ahhoz is esztergálni kell.

Gyömrői úton Kossuth és Társa gépműhelyben vagy a Üllői uton a PÁL nál tuti korrekt áron megcsinálják.
Remélem el tudod dönteni ezt a dolgot! Gondolom nem volt olcsó! De sosem volt az!
Sziasztok! 2003 250 SX kuplung tolórúd melyik oldalán és hol helyezkedik el a fém golyó? Illetve mennyi a kuplung lamellák össz és külön különi minimum vastagsága? Válaszokat előre is köszönöm! :)
Köszönöm az eddigi segítségeket, de inkább veszek egy újat! Melyiket ajánljátok?
Gyári 50ccm motor!
http://alkatresz.robogowebshop...

https://www.egumotors.hu/robog...
Ahogy nézem 15 rugó egy minarelli fekvő főtengely,hol itt a kérdés?
https://www.egumotors.hu/taiwa...
még ismerős is elkér sokat, hiszen a gép is villannyal megy meg az idő is drága
egy ötös alatt nem biztos hogy megállna egy ilyen akció
egy szimering meg kb 500ft
Adjon Isten!

Már csak az a kérdés, ki és mennyiért? Érdekes összeget lehet hallani, nem vagyok benne biztos, hogy ismeretség hiányában megéri-e. A napokban esztergáltattam egy csőtoldatot.