Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szervusztok van egy malaguti f12 őm elég lomha, most cseréltem.nagyobb fúvókát 80 ast új redgfilter légszűrő le vince tt kifuf hozzá való kuplunk rugóval görgővel de még így is csak nyögi a 70 et mi lehet a baj ? Szíj is új de 451 lehet hosszú lenne
Nézd meg a tengelyt is, tavaly két haveromnak is volt ahol az volt görbe kátyú okán.
Valószínű ez lesz.De még mindig nem tudom az okát,hogy miért csinálja...Nem kopott,nem görbe,nem koszos,olajos...
Leirtam kicsit lentebb irtam a jelenséget annyit hozzatennék hogy nem mindig csinalja és nem egyből van hogy negyed ora motorozás után kezdi el..én rezonanciára ,kontakthibara gondolnék de elvileg jo minden..
Mi a gondod?
Tárcsát kell lecserélni
Szerintem semmi köze ennek a fokozathoz, de könnyedén kipróbálhatod. Mennyit megy 5.ben?
Nekem nem sokáig volt gyári áttételem, de gondolom 175-180 köré hamar fel kellene szaladnia.
Nyilván nem fog, mert más a baj. (nálam a 4. volt a gyári 6., ott hamar alatt elérte a 200-at)
Inkább karbi lesz az.
Szeva.én gondomra nincs ötleted?
Szennyeződés a féktárcsán?
Üdv Urak!
Segítség kellene,mert nincs tippem,mi lehet a baj...A történet a következő:az első fékem kis sebességnél ,tehát mikor egy lámpához,vagy kereszteződéshez érek,és éppen hogy csak fékezek,egyenletesen,hol jobban,hol kevésbé fog minden fordulatnál.Mintha huzogatnám a fékkart.A fékkar nem pumpál.Nagyobb sebességnél nincs gond.Most volt vizsgán,azt mondták semmi gond vele...Néztem indikátor órával,a tárcsa nem hajlott.
Valami tipp?Mert én már kifogytam az ötletekből...
vedd ki az alateteket
Sziasztok! Talán valaki tud adni tippet a következő problémámra. Az alany egy 1997-es Honda CB 500-as. Tavaly már művelte ezt a hibát párszor, de most már úgy tűnik, 2 napja állandósult a probléma, ami a következő: A gép szépen indul hidegen-melegen, 1-5 fokozatban szépen gyorsul, jól megy. Viszont 6. sebességben gyakori, hogy nem is akar többet menni 110-120-nál, mert valahogy "elfogy" a gép, mintha meg-megakadna. Úgy vélem inkább sokat kap,- "darál"- mint keveset, a szívató óvatos ráhúzására például inkább rosszul reagál. Érdekes, hogy ez csakis a 6. fokozatra igaz, tehát ha ötödikben fel is gyorsítok mondjuk 140-150-ig, akkor felváltás után onnan visszaesik a tempó k.b. 110-re. Gyertyaképet, úszószintet, vákuumos benzincsapot ellenőriztem, minden okés. Denso irídium gyertyák lettek benne még ősszel cserélve, és -ami esetleg elgondolkodtató- a gáztűk kaptak egy minimális (0,7mm) emelést alátétezéssel. Lehet, hogy a melegebb időben ez már túl sok lenne neki? Előre is köszi a javaslatokat!
Az remek, mert akkor nem csak a láncot kell majd cserélni, hanem a kihajtótengely csapágyazását is...
Srácok szét kaptam a karburátort és kitisztítottam végül jó lett most már van alapjárat.Nem tudom emlékszik-e valaki a láncos sztorimra.Ma berágtam,hogy az új lánc is laza kivettem még egy szemet most úgy feszül, hogy pengetni lehetne.
Ha túraenduróban gondolkodsz, akkor elsőre Africa Twin ugrik be, de ha nem félsz a a kihívástól, akkor menj ki olaszba és vegyél egy Ducati blokkos Cagiva endurót, abból készült többféle is (650-750-900). Az akkori R100GS meg R80GS BMW-k még most is borzasztó árakon mennek.

Az én személyes kedvencem abból a korszakból a Yamaha FJ 1200. Egy nagyon jól eltalált motor volt, szvsz megelőzte a korát.
tegyél bele injektor vagy karburátor tisztítót...
Köszönöm a segítséget!
Olajat most cseréltem benne mit nézzek még át?
Szerintem egy at odabaszósabb tud lenni
DR Big? ;]
Vettem a kisfiamnak egy használt marshin gyerek quadot fél automata kardános. Olyan gond van,hogy nincs alapjárat hiába van rajta a szívató akkor is pöcögtetnem kell a gázt,hogy ne álljon le.Mi lehet a gond?
Sziasztok!

Talán nem ez a legjobb topic, de hátha :)

Ősszel szeretnék egy projektbe belekezdeni, aminek a lényege lenne, hogy veszek egy 80-as, 90-es évekbeli motort, ami lehet akármilyen állapotban (még menthető, papíros), és azt szép lassan évek alatt felújítom.. Volt 2 veterán autóm, azokat pár éve eladtam, de hiányzik a szerelés :)

A lényeg: szerelhető, alkatrész-beszerzés nem irreális áron megoldható legyen (nem riadok vissza külföldről, börzétől, semmitől :) ), s a legfontosabb, hogy 2 méteremhez és ehhez tartozó nem vékony alkatomhoz élhető legyen :) Valami "túraendúróra" gondoltam, de nem tudom, pontosan mit, mindenre nyitott vagyok :) Régi rendőr BMW-k? Pl.. :)

Ti mit vennétek a helyemben?

Üdv,
Atesz
Pl a did vx2 egy viszonylag jó kompromisszum
Nem vészesen drága de elég jól teljesít 4-6 ezret biztos el fog menni
Megvan hogy hány csap kell annyit rendelsz
A fél automata kardános quadokról mit kell tudni? Ilyet még nem vezettem...A váltásnál kell valamire figyelni?
Lehetséges, de vicces módon ezekből vannak olyanerősek amilyenek a motorhoz adott láncok sosem lesznek no meg árulnak ezekből itt is kültérieket amik gumigyűrűsek mint a motorláncok, de ez egy quadnál nem biztos, hogy szempont.