Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kisebb fúvókától kéne kiégnie, nem a nagyobbtól.
A gyertya hőérték okozhat valóban ilyet, mert korábban begyullad mint kéne.
Hogy néz ki a gyertya? Ha fehér a közepe, barna a széle akkor esélyes.
Egyenletesen barna az a jó.
Ha trutyis akkor csak beköpte a gyertyát, tegyél bele 85-ös fúvókát....és pucold ki a gyertyát :)
Egyébként köszi mindent nagyon korrekt rendes vagy :-)
Lehet kicsi volt a gyertya hőértéke
Hát végűl ki seréltem a membránt szívócsonkokat, légszűrőházat kompletten, és adtam neki egy 90 főfúvókát kb 10 percik gyönyörűen ment, aztán megált, azóta nem indul szerintem az lett amit mondtál.
Nekem is így sült be a főtengelyem, hogy csókoltatom a trehány gánymestereket.
Miből állna normális mennyiségű tömítő anyagot használni, vagy ne adj isten megvenni a hozzávaló, pár ezer forintos, motorblokk tömítő szilikonpasztát, ami nem válik le így.
Így összerakni egy motort......ne maaaa
No Malagutit sem ismerem, de minden 2T hasonlóan viselkedik, csak ezek a modernebb gépek jóval érzékenyebbek a hangolásra.
Pl. Légszűrőt mikor cseréltél? Ha javítottad a tömítettséget, vagyis növelted a szívóköri fojtást, és rosszabb lett, akkor ezen a környéken nézelődnék.
A szívó oldali rezonátoron (ha van) változtattál? Azaz a karbi és a légszűrő közötti csövön. Előfordulhat hogy vannak rajta látszólag értelmetlen kiegészítő tartályok, ezek is a hangolást szolgálják, kellenek a jó működéshez. Ha csak rövid szívó tölcsér van akkor ennek a formája is lényeges, illetve a cső hossza sem mindegy. Ha ez gyári akkor nem kell vele variálni.
Szívómembrán (ha van) nincs elrepedve?

A kipufogó ha jól látom hozzá való darab, méghozzá nem is rossz, de ha teljesítmény növekedést ígértek, akkor lehetséges hogy a karbit is hozzá kell hangolni.
A súbertű emelgetése jó irány, de kevés lehet. Főfúvókát cserélném 50mikronnal nagyobbra (azaz 85-ösre) de ha van készletben, akkor jobban jársz ha kapásból veszel egy sorozatot.
Úgy látom a Pollininek van is készlete nem is túl drágán, ráadásul 10mikronos lépcsőben. Ebben az esetben is nagy módosítást javaslok, aztán ha jó az irány, akkor finomíthatod a pontos fúvóka méretet. Teljes karbi beállítás elég komplikált és jó fület igénylő feladat, mert az alapjárati rendszereket, és a tű optimális helyzetét is utána kell állítani, de végsebesség optimalizálás szempontjából szinte csak a főfúvóka számít.
Arra azért figyelj, hogy végsebességen ha nagyon szegény a keverék akkor ki tud égni a dugattyú. Valahogy így:
http://noob.hu/2009/12/16/ALIM1499.JPG

Sok sikert a munkához :) nem mondom hogy könnyű a dolgod, de én is úgy kezdtem jó régen, hogy Simsonomat akartam tuningolni :D
Az automata szivató benne van a karbiban. De hogy ezt hova kell tekerni senki nem tudja!
Csak így ránézésre valami elektromágneses vicikvacaknak nézem, talán a karburátorhoz?
Köszi.
Megnézem ezt is. Bár ha használom akkor nekem konstans ugyan olyan menet közben nem változik. Meg egy helyben áll amikor lerakom és úgyis puha. Olaj csere után jó 1-2 hétig szóval remélem nem ez lesz
Az a érdekes,hogy helyi motorszerelő sem tudta megmondani, hogy mi az a betekerős valami!
A zöld dobozka megvan!
De mi az a kis fém pöcök?

http://shophunter.eu/hu/hu/pro...
Csak azért írtam mert a csak kissé hajlott tárcsa ( a csavarhúzós és hasonló módszerekkel még jó eséllyel nem mérhető ütés) is tud olyat csinálni, hogy visszapofozza a fékbetétet amikor hosszabban nem használják ( leállás után kis idővel garázsba tolás stb.) akár menet közben is hosszabb egyenesekben és akkor az első pár fékezésnél puha lesz és pumpálni kell, nekem 2 gépemnél is volt ez az egyik a béka volt pedig amikor előjött ez akkor alig volt benne 10000km. Ma már az első, hogy ezt nézem meg lehetőleg kimérve ha ilyen érthetetlen felpuhulással van dolgom, néha bejön.
Sziasztok! Malaguti f12 ac az adott motor!
Valaki megtudná mondani, hogy mi a a kis piros ledes zöld elektronika? Az a fém valami is rá van kötve! Mellet balról a gyári cdi is ott van!
Nem tuningolt! Gyári elektronika!
Előre is köszönöm!
Valami ilyesmi lehet. Csak azt nem értem, hogy hol jöhet levegő a rendszerbe, ha olaj nem folyik sehol.
tárcsákat átnéztem.
semmi rendelleneset nem találtam. Szádok még csak a kopás, ütés amit nem tudtam mérni de pumpálást nem éreztem.
Lehet hogy visszaenged a fő fékhenger emiatt nem is nyom eleget vagy valahol lelevegősödik a rendszer
Nézd meg a tárcsákat is.
Sziasztok!
Fékkel kapcsolatos problémám van.
Suzuki gsxr 750 k6 motoromon az első fék mindig felpuhul. Gyárilag hibás volt az összes főmunkahenger, vissza is hívták. Nekem az előző tulaj 2014 ben elvitte cserére. Januárban vettem a motort, egyből ki is cseréltem a fékfolyadékot. Jo volt, egy hónapig. Utána elkezdett felpuhulni. Nem lett jobb kesőbb sem. Ha állt a motor egy darabig akkor a fékkart be tudtam hùzni markolatig. Újra kicseréltem az olajat, megint jó lett. 2 hétig. Utäna ugyan ùgy takmyosodni kezdett. Most ha áll a gèp egy két hetet akkor az első két három pumpálásig be tudom hùzni teljesen. De menet közben sem az igazi. Bizonytalan a fogáspontja és a nagyobb fékre majdnem markolatig tudom behùzni.
Mi lehet a baja?
Van valakinek ötlete.
Szivárgás nincs tömített a rendszer. Fém fékcsövek.
Üdv!
Légszűrő házat szedtem ki abba cseréltem tőmítést.
Előszőr is köszönöm a rám szánt időt. Malaguti f12 ről beszélünk, 12 gyári karbicsek van rajta, 80 főfúvókával, a súbertűt raktam feljebb lejebb nem változott, így középen hagytam. Hajtásban cseréltem olajat. Karbicsek tiszta kitakarítva. Van rajta egy leo vince tt vadi új kipuff. Kiszedtem a levegő szűrőt rossz volt benne a tőmités az illesztésnél cseréltem azóta rosszabúl gyorsúl és néha rángat.
És ez még csak a jéghegy csúcsa...
Először is azt sem tudjuk milyen motorról beszélsz :)
Aztán ha tudjuk, akkor sem ismerjük az általános állapotát.
Találkoztam én olyannal, hogy a tulaj égre földre esküdözött, hogy minden rendben, nem érti mi a gond, aztán amikor személyesem megnéztem 3 különböző gányolás okozta a gondot, az eredeti logikus vak tippemnek pedig a közelébe sem volt a megoldás.
Vagyis gyakorlatilag bármilyen problémája lehet így látatlanban.
Mondjuk egy érintkezési hibás saru ami melegben összeszorul, és nem hagy ki a gyújtás, vagy túl sűrű olaj ami lefogja a motort, esetleg durván rossz hangolású nem rá való kipufogó 2T esetén ami a forróbb kipufogógáz esetén viselkedik jobban, vagy főtengely szimmering, szívómembrán ami melegben jobban tömít....
De ha feltételezem hogy amúgy minden más rendben van.
Akkor marad az, hogy az oxigén arány csökkenésekor (meleg levegő ritkább) csak úgy javulhat a teljesítmény, ha túl kevés benzint kap.

Mivel azt írtad végsebesség növekszik, ezért a főfúvóka túl kicsi (dugulás), vagy a súbertű nem belevaló, esetleg túl alacsonyra van állítva...persze ehhez is tudni kéne hogy milyen karburátor, hogy tudjuk mi az ami egyáltalán állítható rajta.

Mondjuk ha vaktában tekergetsz valamit egy fórumos okoska (én) ötletelése alapján, nem fog megjavulni. Érdemesebb hozzáértőnek élőben megmutatni, aki nem rontja el a karbit.
És mit kellene állítsak ?
Esetleg még az oldaltámasz, vagy kuplung kapcsoló (vagy vezetékezése) romolhatott el, ami tiltja az indítást.