Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia,

ezt képtelenség megcsinálni. Ok hogy sötét hely, de kivilágítatlan területen pont ott legyen a fordulat ahol a szemlélő áll és 2-ban? Ez nehezen jön össze.

Mivel 2 trafó van benne és nem teljesítmény csökken hanem egyszerűen kihagy inkább üzemanyag irányába mennék. De nem tudom 100 %-os reprodukálni a hibát sajnos.
Csak egy tipp, nagyfesz oldalt nézd át, trafó, kábel, pipa. Autónál nekem már segített a sötét teszt egy ritkán de egyre sűrűbben előforduló trafó hibát kiszűrni, vagyis el kell hozzá sötétíteni és ha szerencséd van meglátszik az ív a hibahelyen. A szellőzésre figyelj ha zárt helyen csinálod!
Sziasztok,

egy nagyon ritka hiba jött elő már az ide második túrán.

Azért irom, hogy ritka, mert 2 évvel és 20.000 km-el ezelőtt jelentkezett, majd elmúlt. Akkor sem sikerült rájönni az okára.

Előzmények:
- általában mindig ugyanott tankolok a városban
- ha máshol tankolok akkor OMV vagy mol és minden esetben 100-as benzin
- télre üzemanyag stabilizálóval teszem el és 3-4 hetente "ventilátor indulásig" járatom
- a szezont mindig úgy kezdem, hogy a második tankban teszek karburátor tisztítót.

Szoval egy sornégyes, karburátoros 600-as motor.

A hiba jelenség:
2. fokozatban 1/3-ad gázt adva kb 4500-as fordulatnál egy másodpercre megtorpan majd húz tovább. Semmilyen más fokozatban nem csinálja. Sőt másodikban sem ha több vagy kevesebb gázt adok.

Alapjáraton szépen megy, jól veszi a fordulatot. A gyertyák szépek és 10.000 km van bennük (2 éve még másik gyertyák voltak bennük.) A fogyasztás jó és jól is megy.

Ráadásul a fenti hibát igen ritkán csinálja, mondjuk 100 ilyen kigyorsításból 3-4-szer.

Szerintetek?
Dehogy nehez. Csak le kell venni a karbit nehany millioszor. Ne aggodj. Fontos szabaly: egyszerre csak modositast vegzunk el! Ha tobbet csinalsz bekavar. Elso lepesben ellenorizd az uszoszintet. Ott kell lennie ahova a konyv irja. Se magasabb se alacsonyabb nem lehet.
nyitott a kipufogó nehéz eltalálni.
Alapjáraton szépen megy, terhelésnél horkol és meg is fojtsa magát.
Ezért nem kell karbid cserélni. Sokmindentol lehet dús. Légszűrőtől kezdve magas uszoszinten keresztül nagy főfúvókáig bezárólag. Ellenőrizz mindent.
Kormos. Szerintem sok anyagot kap, lehet karbit cserélek.
Gyertyak mit mutatnak?
Az a baj, hogy most meg horkol. És meg is áll. ??
OK!Thanks!
Mondom, szegeny a keverek.
Kartergazcsovet a legszurohazba vagy a vazharomszogbe vezesd el es egy szurot a vegebe.
A karbit pedig ledugozni ertelemszeruen
Kartergázcső még megvan.
Hézag ok,de néha durrog!
A gyorsitojara rakjal egy O gyurut es alakitsd at kicsit hogy 1 sec legyen a benzin befecskendezes a gyari 2.5-3 helyett. Bele a masik tu es jo kis gep lesz!
Amit most tennek: tu fel teljesen, keverek csavar 1, kartergaz visszavezetes kikotese ( ha meg megvan)
Szelephezag ok?
A tengelynél nem néztem,jó ötlet köszi!
Már rég nem a gyári beállítással megy.
Az órát nem lehet tudni,angliából jött vagy hat éve.
Négy éve Zsolti barátom a blokkot felújíttatta girafféval,azóta ment bele vagy 100 óra se,de a karbiban ki tudja?
Rendelek egy tűt is,nem nagy összeg.
Köszönöm az ötleteket
Mennyi uzemora van a motorban? 500kornyekem kezdenek az FCRek megkopni, nagyon jo kis darabok.
A tut probaltad feljebb rakni? Iszonyatosan szegeny keverekkel dobtak ki ezeket meg az 525ot is.
Keihin OCEMR vagy OCEMN tu kell bele es akkor egeszseges lesz a gazreakcio.
Falsot nezted a gazbowden tengelyen is?
Üdv mindenkinek!
Van egy EXC 450-em 2003-as ami olyat produkál,hogy nem mindig ejti a fordulatot,a haver 525-e dettó!
Ez néha vicces pillanatokat tud okozni
Takaríttás,tekergetés megvolt
Van egy olan gondolatom,hogy a 14 év némi kopást eredményezhetett a síktolattyún s a karbiban és ez okozhatja a problémát?!
De várom az ötleteket!
Ja,nem szív falsot a csonknál!
vagy 10 amper darabja.....
akkor majd 1 sima relével megoldom, csak a motoré jobb lett volna mert vízhatlan
venni meg nem akarok azért nagy relét a nagyobb motoroké elég drága
Üdv emberek. Megadta magát az olajhűtőm. Belefolyik az olaj a hűtőfolyadékba. Valószínűleg a benne levő spirál megrepedt. Ha van valakinek egy elfekvőben jelezzen.
Motor: Suzuki GSX-R 750 K4-K5, asszem a 600as ugyanaz. Még nem néztem meg a part numberjét.
Jah és a másik gondom, hogy a csövek falán megtapadt az olajos trutymó. Próbáltam többször felmelegíteni és leengedni, de még maradt benne trutyi. Valami ötlet? Keverjek valamit a vízbe? Vagy mese nincs szét kell szednem a csöveket, hűtőt stb és kitakarítani? Köszi előre is. Üdv. Krisztián
Mennyi az izzito gyertya aramfelvetele? Nagyobb motor indito releje nincs?
ajajjj
akkor 4 izzító gyertya terhelésénél az is beizzana
Viszonylag kicsi. Kb 20 - 30 alperes.