Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elvinni szerelohoz?
Sziasztok van egy yamaha aeroxom tegnap nem indult el mert megszivta magát benzinnel elötte ment mit tudnék csinálni hogy ne azon keljen izgulnom hogy reggel hidegben vagy másnap nem indul csak melegen automata szivatos
Sziasztok , kis segítségre lenne szükségem. Van nékem egy Suzukis GSF 750 Banditom ami ugye japán belpiacos gép .
Le van korlátozva 180 km /h ami nem is lenne baj ,de ezt a fordulattal érik el tehát 9000 ppr nél vége a dalnak alacsonyabb
fokozatban is . Pár orosz oldalon találtam ,hogy könnyen kiiktatható és ,az elektronikával korlátozzák le ,de ez hogyan érhető el
arra semmi utalás . Esetleg ha valaki tudja , avagy talál olyan linket ahol fellelhető ne tartsa magában ! Előre is köszönöm !
Bocs, nem olvastam vissza, akkor ez a regebbi verzio
Tudod a kispolákot (meg a trabanatot) szívesem mutogatnám a feleségemnek. A 80-as években 4 tagú család ment le velük a Balatonra sátorral 1 hónapra.

Mi meg a 7 személyes "kisbuszba" nem férünk el tetőcsomagtartóval ha 1 hétre megyunk a horvátokhoz.

Mondjuk a házbannem is marad semmi.

Visszatérve a motorra. Természetesen ha produkálni tudom a hibát a szerelőnél akkor viszem, ha meg nem akkor is csak nem olyan hamar...
Ez a temető fogott meg már az elején ! Én a sok szarakodás helyett mentem volna a sportpálya fele és kész ! Én is mesélek valamit jött egyszer a haver hogy megvette álmai autóját egy kispolákot ! Merthogy ilyen csendes autója még az életbe nem volt ! Ne már pont a polák csendes ,mindjárt beszarok , az hogyan kérdeztem ? Hát hogy a picsába ne, beülök azt rögtön a két térdem lelapítja a füleimet , semmit nem hallok ! Szóval minden csak nézőpont kérdése !
helyesen ha sebességen van és lent van az oldalsztender...
sehova nem ad semmit. Vagy üres van vagy semmi. Ha üres van és lent van az oldalsztender akkor letilt. Neki mindegy, hogy miben van csak üresben legyen.
Mesélek valamit.

Apósom azt mondta, hogy hazafelé (falu mindegy) a temető mellett 3-4-be váltásnál mindig leáll az autó motorja. Persze apósom még él hálaistennek.

Persze kiröhögtem. Mikor többször mesélte elgurult a gyógszerem, hogy ez baromság és elkértem az autót.

Hát nekem is leállt. Ráengedtem a kuplungot és beindult és ment tovább.

Net széttúrva üzemanyagpumpa. Ok. Cserélték. Hiba maradt. Hát újabb google 1/4 üzemanyag szint alatt emelkedőn ezt csinálja (itt emelkedő volt). Ok teletankoltam. Csinálja.

Majd egyre gyakrabban csinálta, már menetközben sebességben is leállt néhány másodpercre majd ment tovább. Szerelő lépésről lépésre egy donorautóból folyamatosan cserélgette az alkatrészeket. A hiba még mindig állt. Motorvezérlő elektronik. Ok, bontott ment bele ami jól működött előtte. Hiba még meg volt.

Mikor már egyre gyakrabban jelentkezett és a rendszámtáblán kívül minden cserélve volt akkor kínjában azt mondta hogy a központi befecskendezés a rossz.

Röhögtem. Hogy lenne rossz, mikor másodpercenként x százszor működik egyszer meg nem.

Mikor már hárman néztek az egyre gyakoribb hibát és rajta volt a computer, a stroboszkóp egy ilyen állásnál féktisztítót nyomtak bele. És ment tovább, miközben az látszott, hogy valóban nincs másodpercekig üzemanyag befecskendezés.

Szorult a befecskendező. Randomszerűen pár másodpercig. DE hogy kezdetben miért csak a temető mellett?

Örök rejtély.. .)
Kosd ki a seb.fokozat jeladot
én leszedném a karbisort kipucolnám tisztára ha vannak benne gumi cuccok felülvizsgálnám az állapotát
utána összeszerelni beállítani, szinkron és vagy jobb lesz vagy nem de rosszabb semmiépp se lesz
villamos hiba nem sok eséllyel van, esetleg az ecuban hibádzik valami de ha ott lenne hiba azét sokkal sűrűbben és nem csak kettesben fordulna elő
a karbi típust nem ismerem, de láttam már jó néhányat vannak néha elég fura megoldások
És bizonyos fordulatnál? Hát igen. Mintha ott egy pillanatra elkésne az utánpótlás. De hogy magasabb fordulaton (nagyobb gáznál) miért nincs? Nagyobb a vákum és több megy?

És a többi fokozatban nem úgy fogy?

Erre mondta, hogy amig nem tudom standard módon reprodukálni addig csak találgat és feleslegesen bont.
Üzemanyag szint , csak másodikban ?! Csak kérdem !
K.István és INI.

Nem volt szinkronizálva. Volt szerelőnél nagyszervizen (szelephézag ellenőrzést megcsinálta, de mondta, hogy tök felesleges lesz 24.000-nél) a karbikra meg tesztkörök után azt mondta, hogy nem kell.

Azt hogy van-e szenzor a végén nem tudom (Honda CBF600).

Mondom igazán az zavar, hogy nem tudom reprodukálni standard módon és csak egy fokozatban jelentkezik adott gáz állásnál. Ha nagyobb gázt adok akkor hamarabb ki kellene hörpintenie a benzint. De itt 1 sec-re torpan meg (nem erőt veszit) ami azt jelentik hogy mind a 4 karbinál lehet valami. De két trafó van benne, tehát (szerintem) a hengerek felének mennie kellene gyujtás hiba miatt, üzemanyag hiba miatt pedig a 3/4-nek.

És mondom 2 éve volt utoljára ilyen azóta voltak 2.000 km feletti túrák ahol ez nem jelentkezett.

Abban maradtun Surival, hogy egyszer megy vele (ha oda jutok) de ha nem tudom csak ritkán reprodukálni akkor nehéz. Ő üzemanyag szintre gyanakodott elsőre.
Ne tedd kinyírod a generátorod meg az akkunak se tesz jót ha nincs rendes töltés
Ne használd, mert megint kinyírja a generátorodat:
Attól lehet használni a motort?Melegszik is a szabályzó.
Haldoklik a felszabályzód
Sziasztok.Kész van a generátor.Mind 3 fázison fordulaton 80v körül ad le.De a töltésem alapjáraton tompított fényszóróval 13.7 fordulaton pedig leesik 13v-ra.Mitől van ez?Fényszóró nélkül csak 13.4-ig esik vissza.
Sziastok. Honda innova fel automata motoron szeretnem kicserelni a vezermutengely-t , a fogaskereket, meg a lancot.

A kerdesem az, hogy hogyan tudom beallitani az uj vezermutengelyt a motorbe, hogy jo helyen alljon?

A fogaskereken latok jelzést, alul, az a kis kor, de a vezermutengelyen semmilyen jelzes nincs.

A fotengely-t T allasba tekerem, aztán a vezermutengelyt csak ugy beleteszem a helyere , es mehet ra a fogaskerek jelre igazítva?

2 lyuk van a vezermutengelyen , na most nem tudom, hogy melyik lyuknak kell bal oldalt lennie.Mert ha a bal oldali lyuk ami a kepen van jobb oldalt van, a jobb oldali meg bal, tehat megforditom, akkor is jo lesz beallitva, ha a fogaskerekt ráteszem es az jelre van igazítva?

Koszonom elore is a valaszokat, bocs a fura fogalmazasert sracok.
Mikor utoljára porlasztósor szinkronizálva, hangolva, állapotfelmérésen? Van szenzor a fojtótengely végén?
Nincs valami átmeneti rendszer a karbiban?
Egyik másik elég korrekt mód túl van bonyolítva
Lehet épp valami kis járat eltömődött részlegesen
Szia,

megnéztem a videot, jó.

Előre bocsátom nem értek annyira a villanyos dolgokhoz. Az zavar, hogy néha tudom csak reprodukálni a hibát adot gázkar állás mellett második fokozatban. Ha trafó hiba lenne akkor minden fokozatban elő kellene jönnie azonos fordulatszám mellett. Itt viszont egyértelműen gáz függő, pl lassú gyorsításnál vagy csutkagáznál sem jon ki a hiba (még 2.ban sem.).
Üdv az lenne a kérdésem adott egy 1984 es Yamaha xt 600 34-L mennyi olaj kel bele pontosan ???
A leírtak alapján a téli tárolásra és a benzin minőségére is odafigyelsz, ettől még persze nem zárható ki az üzemanyag rendszer hibája de mégis csak kisebb rá az esély. Ha a nagyfesz. oldalon átüt valami az nem a teljesítmény csökkenését idézi elő hanem inkább durvább torpanással jár, és ez lehet csak pillanatnyi is. Nem írtál motor típust, ha középsztender van akkor megoldható amit írtam, legfeljebb az egyik haverod segít, te meg figyeled a trafó és a kábelek környékét (persze ha nincs nagyon eldugva), általában kékes apró ívfény látható a hibahelyen, ami lehet a kábelek között is, de a test felé (kábeltartó, váz, motortest, tartó elemek) inkább jellemzőbb az átütés, de ez igaz a trafóra is. Szokták ezt úgy is csinálni hogy kevés vizet ködölnek rá, tényleg csak keveset, akkor jobban kiadja magát a hiba, de ezt inkább ne próbáld ki. Persze ezen kívül még lehet bármi más probléma is, én viszont mindig úgy keresem a hibát hogy az egyszerűbben behatárolható dolgokkal kezdem. Sikerült találni egy videót trafó hibáról, igaz ez egy Golf de az elv nem sokban tér el, itt annyiból egyszerűbb a helyzet hogy nem egy kezdetleges hibáról van szó hanem ez már megszólalt rendesen:
http://youtu.be/fzqv_mkCC2Q