Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet, hogy a gixxernél nem, de sokszor így van.
A venti akkor is megy ha leveszem a gyújtást? Bocs de ezt eddig nem tapasztaltam. Max autónál.
Köszi mindenkinek a segítséget. Én csak egy szerelőt kerestem, de majd akkor máshol.
Tegyél a ventillátor kapcsoló gombára egy kézi állítású kapcsolót és bármikor kapcsolhatod...
Kapcsolót meg olyat veszel amilyet csak szetetnél és oda teszed ahová akarod
Mivel írtad hogy a vízpumpa tengely irányba mozdult , nézd meg a lapátokat nem koptak-e meg ! 2-3 mm amit írtál tökéletesen elég hogy ne forgassa megfelelően a vizet !
A hűtőt trisóval, ecetes vízzel átöblítettem, nem volt számottevő az a mennyiségű szenny ami kijött, viszont amikor levettem a hengerfejet láttam hogy mind a hengerfej hűtőrész mind a henger hűtőrész egyaránt barnás vízköves anyag borította a felületét(a hengerfejet is átmostam trisóval, ott szépen letudott tisztulni) a hengerben lévő vízben ugyan láttam kisebb szilódarabokat úszkálni, de ettől függetlenül nem vagyok benne teljesen biztos hogy ettől el tudna részben tömődni, ugyanis amikor forrás közeli állapotba kerül a motor sapkát levéve vizsgálom hogy keringeti-e a vizet. Alapjáraton folydogál a víz szépen, de még ekkor is tovább melegedik és látom ahogy a vízszint szépen emelkedik és már a visszatérő kiömlőt is eléri, akkor húztam neki egy kövéret és meglepődve tapasztaltam hogy a vízszint szépen elkezdett csökkenni (a kiömlőből kijövő víz mennyisége persze megnőtt a gázadásnak köszönhetően) gázadás után meginte elkezdett növekedni a vízszint és már a következő gázadás nem segített rajta sokat(lelassította) elérte a peremet és csak ömlött ki a víz, egyből leállítottam megvártam míg abba hadja a kifolyást (kb 1 decit lökhetett ki magából. a lamellákat már nem lepte el a víz, utántöltöttem egy minimálisat járattam még aztán feladtam.
Szia. Amikor meleg nézd meg hogy az egész hűtőd melegszik vagy van olyan rész ami nem. Én dugulásra tippelnék.
Nem értem meg mindig a problemadat, semmi értelme a kapcsolónak, ha leveszed a gyújtást leáll a venti, a víz nem forrhat meg álló helyben mivel zárt rendszer +fagyálló is emeli a forráspontot.
Mondjuk célszerű lenne megnézni, mert ez így csak találgatás. Mert pl. mi van akkor ha részben nyitva ragadt meg a termosztát? Nem biztos, hogy ez a baj, de jó lenne kizárni.
A hűtőventillátor elvileg akkor is tud menni ha lekapcsolod a gyújtást. Szóval én ezzel nem szarakodnék a helyedben.
Nem tudom hogy egyáltalán bent van-e még ez a szelep. Amikor berúgom automatán elindul a keringetés. Ha lenne benne szelep, csak akkor indulna el a keringetés amikor üzem meleg a blokk, nem? ( hűtőspka levételt követően látom hogy löki a vizet)
Azért mert pont akkor kapcsolna be a venti, amikor hazaérek. Ha leállítom, leáll igye a venti és azépen magában tovább melegszik a cucc
És ennek mi értelme ? Ha leállítod utána nem melegszik tovább. Mellesleg 110fokig mehet nyugodtan, nem fog megforrni.
Termosztát szelep nyit rendesen? Valamint a hűtősapkát is kicserélném biztos ami biztos. Nincs tapasztalatom DT-vel, csak tippelgetek.
Sziasztok!
Tudnátok Bp-en szerelőt ajánlani, aki elvégezne nekem egy ilyen átalakítást:ma K6-os 600-as GSXR-emen/
Szeretnék egy kapcsolót, amivel manuálisan be tudnám alkalmanként kapcsolni a hűtőventillátort. Sajnos pont olyan helyen lakom, hogy hazaérve mindig 100 fok körül van a víz. Így meg bekapcsolnám út közben már a garázsba érkezés előtt, így nem lenne olyan meleg amikor leállítom. Persze termosztátra továbbra is kapcsoljon ki-és be.
Valakit tudtok ajánlani?
Sziasztok! Tapasztalataitokra és tanácsaitokra lenne szükségem.
Adott egy Yamaha DT 125 LC- blokk. Problémáim a következőek: motorvásárlás után vettem észre hogy a hűtőben nincs sok víz, gyors feltöltést követően elindultam kipróbálni a gépet ami kb 1 órán keresztül nem volt gond, leszámítva hogy a motor 1-es 2-es 4ezres fordulatig alig akar menni, lassan pörög fel, DE ahogy átlépi a 4-4,5 ezret mintha poweres lenne a gép(sima LC még nem poweres) megindul kipörög 8-9,5 ezerig viszont ahogy felrakom 3.ba az ereje elmegy 4-4,8 ezerig alig akar felkúszni és nem is gyorsul tovább, a többi sebesség is ugyan ez. DE EZ MÉG A KISEBB GOND. Az 1 órás kör után megálltam pihenni egyet (10p) majd gondoltam én megyek még egy picit. Elindulást követően kb 5 perc múlva közepesen gyenge tempóban egyszer csak felforrt a víz (a hűtősapkát az előző tulaj valamiért kifúrta és egy 8-as csavart rakott bele) egyből megálltam vártam vele 10-20 percet. Ujraindulást követően megint 5-10 perc és elkezdett forrni. Ismerősök egyből megtámadtak hogy hengerfejes-hengerfejes!. Hazaértem szétszedtem hengerfejet leszedtem nem láttam gátrepedést sem sérülést(biztonság kedvéért bevittem az Unix-ba ők se találtak sérülést rajta) Az előző tulaj a hengerfej tömítés főlé is és alá is hőálló szilót rakott, én ezt leszedtem, megtisztítottam a hengert+hengerfejet. Vettem új tömítést összeraktam olajcserét is elintéztem(10W40) Vízpumpa forog igaz hogy amikor ellenőriztem tengelyirányba 2-3mm-t tudott mozogni, de ahogy alapjáraton néztem pörgeti a vizet a pumpa. Összeszerelést követően kipróbáltam, de már az udvarba 10-20-perc körözés(1-es ritkán 2-esbe) után felforrt. kint terepen tempóval motorozva kb 45 percet tudtam vele menni mielőtt el nem kezdett forrni. Elfogytak az ötleteim, remélem lesztek akik találkoztatok hasonló problémával és a megoldásban is tudtok segíteni. Előre is köszönök minden hozzászólást.
Mint minden combo megoldás kompromisszumra épül , ez a gyűrű is így van ! Naná hogy a a külön lehúzóval rendelkező dugó úszik több olajban !
Szerintem nincs olyan hogy jobban, gondolom a dugattyúhoz van tervezve hogy melyiket alkalmazzák
Elvileg úgy írja , normál 0.2 alatt , 0.3 -nál csere !
Helló.Azt tudom,hogy hogy néz ki csak arra lettem volna kíváncsi,hogy az olajlehúzásban melyik tölti be jobban a szerepét!
Helló.Valaki meg tudja mondani,hogy mi a külömbség a 3részes és az 1részes olajáteresztő gyűrű közt?
sziasztok! Olyan kérdésben kérnék segítséget, hogy az első féktárcsám(zxr400) egyiknek 0.2 mm ütése van. Ez okozhatja gondolom hogy rángat szépen az eleje fékezéskor? Mennyi a megengedett amit üthet egy tárcsa?Köszönöm.
amit a gépkönyv ír
megvan a minőség utána megeresed a legolcsóbb terméket és meg is van mit tölts a motorba
"Enni fogja?"
Én félszintetikusat tennék, a gyár által előírt viszkozitással. Ennyi fogja? Igen, biztosan utána kell töltögetni, de inkább a rendszeres ellenőrzés és pótlás, mint sem a "túl sűrű" olaj.