Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia Keress valakit aki ért is a 2t karbi beállításhoz,vagy keress rá a neten.De az alap: Tű középre,levegőcsavar koppig be,majd másfél fordulattal ki. Ettől el kell indúlnia. Finomítani a légcsavarral tudod az alapjáratot. De a legjobb,ha hozzáértő teszi ezt. Addig pedig,vedd le a kipufogót.a rezonátor részt égesd ki-kompresszortömlő a végébe + perzselő és mint a sugárhajtómű úgy fog viselkedi. Amikor már nem füstöl akkor kész. Újrafesteni,a hangtompítót pedig ujra gyapotozni.Röviden ennyi. A 2t lelke a karbi és a kipuff.Remélem tudtam segíteni. Az pedig,hogy megragadt: Fúrás új dugó,gyűrű,tűgörgő hf.tömítés.Készülj egy 30-35e.forintra.Gagyi noném dugót ne rendelj.
Nem elég, hogy 40-es keverékkel jársz, még akkor azt is elveszed szegénytől, mégis mit gondoltál, mi fogja majd kenni a hengert-dugattyút?! Roppant odafigyelve kell a kétütemű keverékolajozású gépekkel bánni, hogy még a legszegényesebb olajozás esetén is legyen elég kenőolaj. Persze gondolom szerencsétlen nem gyorsult úgy ahogy Te elvártad volna tőle és erre szabott rá, nem kicsit , de nagyon! Majd ezek után óvatosabb leszel!
Ezt benéztem.... :'(
Én voltam az aki jó pár nappal ezelőtt itt kértem segítséget a motorom vízforralásával kapcsolatban, a problémát sikerült elhárítani a hűtősapka cseréjével, így a vizet már nem forralta. Az erő ettől függetlenül nem jött meg. 1-es 2-es kipörög, 3-as már nem igazán a többi meg csak tempótartás (jobb esetben) Tegnap mentem egy 3-órás kört majd 2 órával később gondoltam én állítok a kerbin mivel érzésem szerint sokat kapott, így ezértsem tudott kipörögni. A súbertűt visszavetem egyet (fentről a 2.-ba) és próbálgattam. 1-2- , nem sokat változott, állítottam a melléklevegő csavaron (kifele,- befele) próbálgattam majd egyszer a motor megált... Nem úgy ált le, mintha elment volna a gyujtás, vagy nem kapott volna anyagot, így tudtam hogy itt most baj van. Berugóra ráléptem és akkor szembesültem vele hogy BESÜLT :'( (a napot teletankal indítottam 40-es keverékkel, így csak arra tudtam gondolni hogy a karbi állításnál basztam el valamit) Végelkeseredésemben gondoltam hátha szerencsém lesz és tolásra visszaugrik, de semmi. A kérdésem.: Látatlanul mit tudtok mondani, miket kell cserélni, és mennyibe fájhat a sztori? (Yamaha DT 125 LC vízhűtéses power nélküli)
Segítőkész válaszotokat előre is köszönöm. :)
Na rákerestem az eltömpődött v65 szűrőre és 5 perc alatt kidobta a google hogy van egy elkerülő szelep ,nem a szűrőben hanem maga a gyártó gondolt rá ,egy képre húztam a két irományt remélem a felbontás miatt még olvasható lesz,de linkelem a forrást is.A szerelési könyv 83-as guzzi ha ott volt elkerülőszelep akkor később 84-86-ban is volt.

https://books.google.hu/books?...

http://www.guzzitek.org/gb/ma_...(GB).pdf#page=6&zoom=auto,-12,92
Jó oklé hülye voltam,a kép csak illusztráció,hiszen ez teljesen más rendszerű szűrő.
Mint minden motorba gondolom ebbe is kapni többféle szűrőt,a régi szűrőbe nincs ilyen szelep de biztos kapni olyat amiben van,ennek semmi köze a Moto Guzzihoz,a szűrőről van szó nem a motorról.
Pl itt egy másik ugyanabba a motorba tekerhető:http://www.ebay.de/itm/Oil-Fil...
De, van baj vele. Egy valamire való motornál gondoltak arra hogy koszolódik a szűrő + hideg sűrű olaj nem biztos hogy indításnál átmegy a szűrőn, ezért a szelep. Szűretlen olaj még mindig sokkal jobb mint a nincs olaj...
Ha rákeresel a neten hogy Fimol tapasztalatok akkor van ilyen történet autoval is ...
Sziasztok.További kérdésem a generátor forgórésszel kapcsolatos.A képen is látható,hogy a mágneseket rögzítő műgyanta féle dolog részekben le van töredezve és meg van repedezve.Mi a teendő vele?Lehet ez annak az oka,hogy bizonyos fordulatszámnál pici vibráció van a motornál úgy,hogy a tükrön látható a rezgés és nem ad tiszta képet.Hol lehet ezt kijavítani,javíttatni?
Semmi baj azzal a motorral, én inkább abban vagyok szkeptikus, hogy egy mso2 adalék eltöm egy szűrőt (bár a fimol részecske mérete nem tudom, hogy nagyobb-e mint a liqui féle motorosé), persze nem zárom ki hisz nem láttam az adott szűrőt, de kíváncsi lennék rá.
Hát ez relatív hogy tudnak-e vagy sem, én voltam a Guzzi múzeumban nem úgy tűnt 3 szintet elnézve hogy amatőrök lennének...ettől függetlenül a v2-esük a Harley-kal van egy polcon, de nem is sportmotort akartak csinálni. Biztos nincs benne.
Na, akkor már 40éve nem tudnak gyártani motort :D

Biztos hogy nincs benne ?
Ja fimolt? Mondjuk elvileg annak sem kéne bármi gondot okoznia főleg egy ilyen idős gépnél.
Köszönöm megpróbálom.
Szegeny a keverek. Probalj nagyobb fofuvokat. Plusz a suber aljan levo pici furatot megemelheted kb 0.3-0.4 mm-rel.
Sziasztok! Van egy zzr 400 e 96-os motor, szépen indul, jól jár, üresben szépen veszi a fordulatot, 10ezer fölé simán forgatom, de terhelés alatt 9.500-as fordulaton megtorpan,(minden fokozatban) és alig tudom fölé vinni, és nem is akar rendesen gyorsulni fölötte. Órát kellett cserélnem rajta, mert törött volt de csak 600-asé volt, ennyi változás van rajta. (kompressziót nem mértem) Hátha van valakinek ökle-te. Köszönöm a segítséget.
Én Fimolt raktam az olajhoz, a szűrőben nincs szelep 40 éves konstrukció a blokk.
Mert itt a házban van a szelep, szerintem.
Biztos, hogy az tömítette el a szűrőt? Ezer gépbe raktam a magaméban most is van és még működnek sőt, a hatás is mérhető volt, bár amit írsz logikus lehetne ha a részecskék olyan nagyok, hogy felakadnak a szűrőben, de a liqui-nél nem hinném, talán ezért van külön motoros és autós cucc, én motorba csak a motorost használom, autóhoz meg a hozzávalót.
ilyen, ebben nincs ilyen szelep...

http://www.ebay.com/itm/Olfilt...
Nem tudomelhinni hogy a guzzi ennyire hülye lenne hogy nem raktak bele egy megerülő járatot. Milyen olajszűrő kell bele ?
guzzi v65 és ettől...
Nem tudom milyen motor lett csapágyas ettől, de az olajszűrők 99%-án ha nem mindegyiken van egy megkerülő szelep ami pont az ilyen esetek miatt van benne, mondván hogy inkább járjon szűretlen olajjal mint olaj nélkül.
Csak olyan motorban használd, amelyiknek külön van a váltoja és a váltoolajba tedd, mivel a molibdénes cucc nekem eltömitette az olajszüröt és csapágyas lett emiatt a fötengely. Váltoba, kardánba viszont aranyat ér!