Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kicsit csodálkozom,hogy milliomos és egy sv650-nel járkál. Ezzel nem a motort akarom minősíteni mielőtt valaki félreértené.Biztos nem akarja hogy az adóhivatal felfigyeljen rá
Azt meg végképp nem hittem volna hogy Amerikában az ottani fizetésekhez képest ahol egy olajcsere kb annyi mint itt egy kiló kenyér ez gondot okoz embereknek.
Ha már olaj téma,minden olajcserénél szoktatok olajszűrőt is cserélni?
Mert a szervízkönyv szerint csak 12000km ként kell minden másodiknál. Én eddig mindig cseréltem.
Fura, minden motoromba annyi olajat öntöttem mint amenyit a könyve írt és tökéletesen középen volt a szint.
Megérdemelte volna hogy az álltala gondolt mennyiséget betölteni , aláiratni vele , aztán csak húzza neki ! A vasat viszont sajnálnám !
Szinte minden motor mast ir mint ami belemegy. Sztori: Ismerosom es penzes urge. Milliomos. Hozza az SV650-t es cserelem az olajat es annyit szamlaztunk amennyi belement. Mert ugy szamlazunk. Mert miert is mi fizessuk az extrat ugye? Na szoval elment az urge majd jon a kovetkezo olajcserere es mondja hogy vonjam majd le azt a mennyiseget ami az elozo olajcserenel megmaradt. Kikerekedett szemekkel nezek ra mert tisztara azt hittem viccel. Nem viccelt. Mondom mi mindig becsuletesen annyit szamolunk amennyi belemegy. Soha senki nem panaszkodik de O igen mert milliomos. Mondom gyere nezd ahogy cserelem az olajat. Es jott es nezte es megdobbent.
Szia!
Köszi a segítséget.
Mentem vele,már mindent próbáltam.
Minden leírás,youtube-os videó 2,7 litert ír,de ez benyeli a hármat. Passz.
Szia!
Köszi a segítséget.
Egyenesen állt a motor.
végül is egy csatlakozó maradt eredeti a többit ilyenre cseréltem...

https://elektroexpressz.hu/ET-2368-Csuszo-saru-63mm-dugo
Oksa ,nézztem elégé koszos meg tisztitom de szerintem ki is cserélem.Köszőnöm a segicséget.Majd meg irom mi lett.
levegőszűrőt tisztítsd vagy cseréld!
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne van egy Honda XR 600 mocim és fekete a gyertya illetve feketén is füstöl és nehezen is indul ez mitöl van?Gondolom sok benzin kap azért de mit állitcsak rajta hogy jó legyen?
Menj vele pár kört amikor benne van a 3 liter
Az olajtartályosok néha viccesek
Ebből nem látom igazán mi a vége
De ha a csati fontos told a vezetéket
Forraszd + zsugorcső a legjobb aminek van egy folyékonyabb belső rétege
Egyenesen áll a motor? Ha igen akkor felejtsd el a könyvet.
Helló!
Segítség kellene...
Xtz 660 tenere 97-es évjárat 3yf.
Gépkönyvben írt teljes olajmennyiség 2,7 L.
Olajcserénél 3 liternél kezd látszani a nivópálcán.
(nivópálca ép és még a 3yf jelölés is rajta van.)
Hova a ..csába megy???????????
Köszi! Attila
Köszi,

az a bajom, hogy (tudom nem kívánság műsor) ilyen csatlakozóba (ilyen csatlakozóval) kellene bele toldani.

http://www.pdoiler.co.uk/index...
http://webaruhaz.fervill.hu/ci...
http://webaruhaz.fervill.hu/13...
A vezetéknek fényes réz vagy ezüstös (ónozott réz)színűnek kell lenni
Ha nem ilyen meg kell csiszolni finom smirglivel utána elméletileg a gyantás forrasztó ón már meg fogja
Ha nem gyantás az ón akkor előtte kicsit be kell gyantázni, anélkül nagyon nehezen tapad
Sziasztok,

annyiban motor szerelés, hogy motoron csinálnám.

Szeretnék új elektromos csatlakozást kiépíteni (egy fogyasztó kábeleit hosszabbítanám és tenném oldhatóvá de másik helyen).
1) sehogy se tapad meg a forrasztás a vezetéken
2) még nem találtam olyan 2 eres/pólusó csatlakozót ami valamennyire vizhatalan is.

Ráadásul az eszköz jelenlegi csatlakozása eléggé instabilnak tűnik, cserébe oldható.

Tipp vagy ötlet?
Üdv mindenkinek. Egy kérdésem lenne. Motor: Suzuki GSX-R 750, 2005. Sajnos hengerfejes lett a gép. Olajban viz, vizben olaj...szóval minden összejött. Kérdésem az lenne, hogy ha a szerelésnél ki akarnám cserélni mindent amit érdemes, gondolok itt a szelepfedél tömités,hengerfej tömités,szelepszár tömités,vezérlánc+spanolo+tömités (mert már ha megbontom érdemes azt is kivágni) , szelephézag állitás stb stb. Akkor mennyi lenne az alkatrészek árának végösszege. Én most kb 160.000-170.000Ft-nél járok gyári alkatrészekkel amit összeadtam,de kicsit paff vagyok még tőle. Szóval járt már igy valaki? Esetleg egy munkadijat is saccolnátok nekem erre a procedúrára? Köszi előre is. Valoszinűleg szerelőhöz viszem,mert babavárás mellett nem nagyon jutna időm önmagam szétkapni és megcsinálni mindent.
Köszönöm a segítséget meg a tippeket!:)
Teljes töltésrendszer vizsgálatát követően fény derült a hibára... feszültség szabályzó hiba (5.000 rmp nél sikerült néhol 0,9-1,2 v közötti feszkót csinálni!:)
Generátorral minden rendbe hála az égnek!:)
Köszi mégegyszer!
Vedd ki az úszot (ha lehet amikor még folyik) és rakd forró vizbe. Ha bugyborékol a forró víz alatt akkor lyukas.
Sziasztok! Van egy kis gondom. Alany gsxr 600 srad. 1998. A következőt csinálja. Kigyorsításnál 9000 körül durrog. Mikor meddig van mikor csak eggyet van mikor sokat. Majd pörög szépen tovább. Üresjáratban nem csinálja! Mit ellenőrizzek? Van ötletetek?
Lehet hülyeség: nem lehet hogy a tank szellőző nyíllása be van dugúlva? ( általában üzemanyag hiányt okoz) de eltudom képzelni hogy a lögybölődéstől megnövekedő párolgás túlnyomást tud előidézni, és legyőzi az úszó felhajtó erejét.
Konkrétan én sem tudom mennyi idő, de általában pár napig állt. A karbit már szétszedtem kétszer is és látszólag semmi rendellenességet nem láttam. A szelep zár, az úszó is helyesen működik. Azt nem tudom, hogy az úszó magassága jól van e beállítva, ertem a lassú megtelés alatt mire gondolsz, de nem ertem hogy lehetséges. Hiszen ha nem jó az úszó záró magassága, akkor pár perc után már megtelne, nem 20-30 után
Persze nyilván a biztosíték az első.