Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Rendben köszönöm akkor rendelnem kell egy új láncot.
Ezt így sose rakod össze. Mind a kettő oldalon belső szemhez kapcsolódik a kapocs szem.
Igen jó ! És mindjárt nem esik le a lánc!
Ezt így ha össze lehet hozni akkor jó volna?
Szerintem nincs ilyen ! Ha a 2. sz. fotóját megnézed , azon láthatod a "feszítő"-t !
Megnéztem a fotókat, és nincs állítási lehetőség! Van új lánc! Amíg az enged, az a kis rugóval alulról a láncnak feszített műanyaggörgő "feszíti"! Szerintem új láncot tegyél fel! Ennyi!
Valami ilyesmit keress ha így van mególdva.
Hátul a fotó szerint nincs excenter! A lengőkar csuklóját is fotózd ide légy szives!
Ez jó!
Esetleg be lehetne toldani a lengőkarba nem?
Ez van hátul.
Akkor viszont nézd meg ezt az excenteres-dolgot a hátsó kerék tengelyénél ! Valami állítási lehetőség kell, hogy legyen!!!
De ha egy komplett szemet kiveszek az már túl sok.
Szerintem ki kellene venni a láncból, feltéve, hogy nem új lánc kell, mert lehet , hogy a régi már túlságosan ki van nyúlva!
A hátsó kerékcsapágy ház nem excenteres mint 1-2motoron? Ha igen, annak a forgatásásával tudsz állítani valamennyit.
Vegyél ki belőle szemet, mert ha jól látom alul van valamilyen rugós szerkezet aminek feszesen kellene tartani, de mivel túl hosszú a lánc már nem tudja ellátni a feladatát.
Még mindig nem sikerült rájönnöm,hogyan tudnám megfeszíteni a láncot?
Gyertyapipa , gyújtókábel , gyújtáskapcsoló kontakt hiba stb. bármi gond lehet .
Ezzel távolból nem lehet megmondani mi a baj, szerintem egy alapos átnézés nagyon nem fog ártani neki, és akkor majd látszani fog , hogy mi a baj. Mert ott van villamos és mechanikus gond is. De ezt távolból megjósolni nem nagyon lehet.
Sziasztok!

Nemreg vettem egy 2006os Suzuki GZ 125 Marauder nevezetu motort.
Eleinte nem volt semmi gond, minden ugy ment, ahogy kellett. Valamelyik nap reggel meg a motorral mentem meloba es azon jottem haza es semmi gond nem volt, viszont mikor 5-6 orara ra inditani akartam a motort akkor, nem ment...Elforditottam a kulcsot, es ugye ha minden oke, akkor ez esetben felkapcsolodik a fenyszoro, az uresallast jelzo izzo es indithatom is a motort. Ez esetben, ezek egyike se teljesult.Kesobb megprobaltam betolni a motort ( nincs rajta berugokar, vagy onindito vagy betolas ), ekkor kapott egy kis aramot, felkapcsolt a fenyszoro, meg egy kis motorhangot is lehetett hallani, de nem kapta el a motor, kicsit dadogva, pruszkolve leallt es a fenyszoro is egyre halvanyulva lekapcsolt.
Masnap egy kozel lako autoszerelo segitseget kertem, hozta a multimetert, megmertuk az akksit, azt mutatta, hogy azzal semmi gond nem volt, de meg mindig nem ment a motor. Elkezdte finoman utogetni az inditomotort, en meg kozbe ki-be forditottam a kulcsot es egyszer csak magara talalt a Draga, felkapcsolt a fenyszoro es felperces nyeztetes ( inditozas ) utan beindult a motor. Minden rendben volt... masnap estig, mikor melobol hazafele jovet a lejto aljan, menetkozben leallt a motor ( docogott, dadogott, a fenyszoro halvanyult es fokozatosan leepult es leallt. Szuper jo volt, mert este fel 11kor az utrol felre allva probaltam eletet lehelni a motorba ( legalabb nem sokan lattak ahogy benazok ), na ez nem jott ossze, ugyhogy hazaig toltam azt a 130 kilos csodat kb 40-45 fokos emelkedon...kellemes volt. Azota nem sikerult inditani.
Ha tudtok segiteni, hogy mi lehet a gond, mit kellene kicserelni. stb. varom a valaszokat, es elore is koszonom mindenkinek.
Először talán a szelepszár szimeringeket kellene tüzetes megfigyelés alá venni?!
Sziasztok.Olyan gondom van,hogy a motorom közép fordulaton(max7000-ig) kissé kékesen füstöl de nagyobb fordulat tartományban ez eléggé magnő és az 1-es hengerben a gyertya olajnedves de a többiben szép kiégett!A kis tartományban az 1-es is öntisztult száraz!Milyen hibára utal a jelenség?Köszi a segítséget!Továbbá ha alapjáraton jár vagy egy adott fordulaton üzemel és húzok egy nagyobb gázt akkor kidob egy nagy füstfehőt és utánna lecsökken a füstölés minimálisra de látható!
Sziasztok!!! Bontogatók, és alkatrész többlettel rendelkezők figyelmét kérném!! Kéne nekem DRZ/LTZ 400-hoz generátor fedélre középső zárócsavar, és olajpumpa közlőkerék, a műanyag! Aki tud, kérem ne tartsa magában! Gyári vezérműtengelyeket vásárolnék. Esetleg többet is, én is tovább adom, emberi áron érdekelne! Köszönöm a figyelmetek!
Nem 1x néztem meg és csak úgy látszik, hogy már a márkaszervizben sem megbízható. Hozzátenném nem én hordtam ide. Átnázve persze, még egy olajcsere sem megy baki nélkül.
Ez még semmi, az olajszűrőbe beletoltam a vagy 30cm-es vastag csavarhúzót, megfogtam a motort és ráléptem, hogy le tudjam csavarni. Bosszantó!
Méhész utca
Messze laksz Badacsonytól gondolom?!