Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Centfucker
ezt hogy mondják angolul? a fillérbaszót
A motorakku feszültsége töltött állapotban járó motornál 14,2 V !!
Nincs teljesen lemerülve 9v amivel nem tudom beindítani megyek pár kanyart és 11-12v utánna indul rendesen.
Teljesen lemerült akkuval ne tologasd, vagy ha járatod akkor , ne nagy fordulaton mert nem használ az akkunak a hirtelen nagy töltőáram!
Te tudod mennyi pénzt tudsz rá szánni, de egy normális motorakku-töltőre úgyis szükséged lesz előbb-utóbb. (Egyébként kocsihoz is jó).
A motorod töltését is meg kellene nézetned valakivel, mert rendszeres használat mellett fel kellene töltődnie teljesen az akkunak.
Nem tudom mivel járnák jobban egy töltővel vagy megint egy ákkumlátorral? Ez a második akku amit veszek mert egész télen nem ment a gép és az akku megadta magát ha megyek pár kört akkor már tudja indítani a vasat de ha kitolom a garázsból elsőre be kell tolni. Mi tévő legyek?
Ez az!
https://www.sportmotor.hu/albu... ilyet használok tökéletes a motor aksijához.
Ráadásul ennek a kis szerkezetnek van motorakku, autóakku és téli csepptöltő üzemmódja is !
A Lidl-ben és az Aldi-ban is évente többször árulnak automata töltőket kis pénzért (5-6000 forint), aminek van motorakku töltési üzemmódja is. Érdemes rá beruházni, nagyon patent kis cucc, és nem lehet vele az akkukat tönkretenni.
Be-be kell neki szólni és elmegy máshoz :)
Sima autóstöltő az tönkre teszi úgy tudom?!
Kb 1-2 deci volt a különbség. Fillerbaszo emberke. Nagyon sok ilyen megnyilvanulasa van.
Akkutöltővel?
Srácok ez a típusú akkumlátor YTX9-BS savas aksi tölthető? Ha igen ,hogyan mivel?
És akkor az 1deci olajon reklamált az ember ?
Én is így vagyok ezzel ,hogy inkább cserélem mindig mert az nem egy nagy tétel.
Ismerős Főnököm is jó fej volt 15 éve kb még volt hogy bejött és szétdobott pénzt és megköszönte a munkánkat most hogy már van mit a tejbe aprítani a gyerekeinek vizezi a narancslevet. Le esik a gyerek kezéből az almacsutka és letörli majd vissza adja neki szerinted? És még sorolhatnám.....
Meg mi mindig a felső pontig toltjuk.
Mi a belray.lubricantadvisor.com oldalon az olaj mennyiség adatot használjuk mivel érthető módon nincs annyi könyvünk mint motor. Ezek többnyire elteroek. Könyv is. Függ sokmindentol.
Minden olajcserenel szigorúan szűrő csere. Bár pl gsxr-nél minden 4. Olajcserenél írja a szűrőt. És itt soha nem mennek 5000 km nél többet egy olajjal. Inkább általános a 4000 km.
Ha nagyon zavar akkor ténéré klub az index fórumon
Aztán hátha tudnak okosságot
Nem gondot okoz, hanem ezek elgurítanának egy 5forintost sopronból mátészalkáig ha utána megkapgatnák
Régen bort vittünk kocsmákba boltokba (számlásan mielőtt bárki kérdi) aztán minél több volt a pénz annál lelketlenebb, zsugoribb volt a tulaj
Sok pénz csak úgy lesz hogy vagy nem adod oda a másiknak vagy elveszed tőlük