Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagyobb indítóáram 1/3 súly ès remèlhetőleg hoszabb èlettartam
próbáld ki hogy az önindítóra teszed közvetlen a +12 szálat, ne töltőről hanem akkuról
így beindítja-e
úgy old meg hogy amíg rajta van a kábel folyamatosan fogja tekerni szóval valami egyszerűen oldhatóra
ha így beindul vadászhatsz egy indító relét jó eséllyel be van égve
És mi van akkor ha egy nagyon pici hideginditot bespriccelsz abba a hengerbe ami nem megy alapjaraton?
Kérdezz bátran.
Aksit töltöm, azon idnitva nem megy át a felén csak 9.7volt.nam adja át.persze nem bontható a relé.... tipikus szabadon futó nyiró.
Próbáld meg egy nagy akkuval megbikázva indítani
Lehet túl lassan tekeri az önindítót
Esetleg megmérni mennyi feszültséget kap az önindító
Valaki mondja már meg, mi okozhatja azt a jelenséget, 1hengeres, enduro csak rugasra indul. Első rugasra, szépen jár. Új akksi, bele való, teker de egy pöffenés sincs. Dekompresszorral ráengedve, simán tekerve a végtelenségig akkor sem. Rarugok és ketyeg. Javaslat? Most nézem van e szikra önindítóval.
ennyire sosem mélyedtem el benne
de az biztos hogy amibe akkut terveztek(hiszen önindítós is) abba akku kell, még ha valami kicsike is. gondolom a töltési rendszer is ehhez van méretezve
Használt már itt valaki lithiumus akkut? Érdekelnének a tapasztalatok!
Hibás gyertya. Nekem volt olyan hogy 4-ből 2-nél szakadt volt a középső elektróda. Beraktam és már kapásból nehezen indult, dadogott, remegett. Műszerrel mérve két gyertya kuka. Mentem is vissza a boltba hogy "húzzák bele a jó....." NGK.... Azóta csak Denso-t használok és csak megy és megy és megy.
Vagy normális vagy nincs töltésed. Akkuval a motor járása közben töltést kellene mérned. Ha 13.5V fölött van, akkor rá lehet mondani hogy tölt. Fordulaton ez felmehet 14.5V-ra, de fentebb nem! Bár én menet közben nem nagyon kapkodnám le az akkusarut, mert a végén még a fesszabályzót is cserélheted, (esetleg mást is).
Na akkor kezdjük újra. Kompresszió oké, gyújtás kimérve és oké. Gyújtótrafók és kábelek átcserélgetve mindig csak a 3-as henger nem megy. Karbisor kitisztítva. Győnyörűen letisztítva. Membránok szépen dolgoznak, minden okés. Levegő van. Vákum rendben. Teljesen úgy gyertyák vannak. Vázhoz tolva a gyertyát van szikra. Most már csak arra gondolok, hogy esélyes hogy gyertyát mivan akkor hogy ha nyomás alatt nincs szikra? Mármint betekerve a motorba. Ennek mi lehet az oka?
Köszönöm a segítséget még az le maradt a kérdésem közül hogy amikor jár a motor le veszem az akkurol a sarut és le áll akkor ez is normalis???
gyújtótekercses + cdi-s szóval mennie kellene van olyan 1vj (600as)ténéré ami megy nélküle is, én se értem miért nem megy mind.....lehet csak lassan rúgják meg és nem tud annyi áramot termelni, be kellene tolni akkor megnézni mit csinál
utána áttértek a tci gyújtásra itt már kell akku
Mágnesgyújtásos, hogy "indulnia kellene"?!
Nekem sem indult akku nélkül.
elméletileg be kellene indulnia, gyakorlatilag meg tudok olyanról akinek akkuval 1 rúgásra indul, akku nélkül meg nem hajlandó beindulni
Üdv az lenne a kérdésem hogy1988 Yamaha xt600 berúgós önindítós most lett kábelezve és akumlátor nélkül nem indul be rúgásra se ez normális vagy valami nem jól lett vezetékelve nem én vezetékeltem
nekem volt egy 1982es cagivám rendbe lett téve 91ben szerintem még most is megy
Garázsban nézegetéshez meg minek
Azért lásd be, hogy a "digó motoroknak" bőven van köze a szereléshez!
Mert ez a motorszereles topic, nem a "nekem digo mtorom van es reklamozom" meg nem a csevego hanem a motorszereles!
az se megoldás , ne szennyezd a környezetet ! neki kell futni mégegyszer az elejétől esetleg valakit segítségül hívni aki sűrűbben szerel vagy valami ilyesmi
Mi a baj ha azt irja hogy digó vagy propelleres? Szidott bárkit is?