Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Legegyszerűbben egy DID-katalógusból. Pl.: http://www.didchain.com/
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem .. megtudná valaki mondani , hogy a did meghajtó láncok jelöléséből , hogyan lehet megállapítani milyen teljesítményű motorhoz megfelelő? .. pl. 520 vx2 .. vagy hogyan van ez ..
Tisztelt Levi. Egy evig voltam kamion szerelo es hat nem mondanam jonak... vannak negativ tapasztalatok, eleg sok.
Érdekes, én a kocsit utálom szerelni, motorba bármi jöhet.....
Utálom az autószerelést, mindenért be kell hajolni, fel-le-fel-le aaaa, motor sokkal jobb, vagy kamion, csak oda erős szerszám kell
Azért van, pl nem lehet támaszkodni a motortéren és közben úgy agyalni :D
Pedig semmi kulonbseg a ketto kozott.
Amíg ki nem jön a szerelő, addig inkább ne is agyalj rajta :D
este fel10kor felzaklatnak :D gyonyoru hangja volt elotte, es irtam volt csapagyas benzines autom... egy kaptafa az elve, es kozeleben sincs egymasnak a ket hang. mar csak 3-4nap es vegre latja hozzaerto szerelo, en nem allok neki motor motort bontogatni, kocsitol nem felek de motorra ugy tekintek mint egy porcelan babara szereles teren :D koszonom a sok infot.
Olajba előfordul, hogy nem látszik, vedd le a kartert, pár csavar... Oda szórja ki a csapágy maradványokat. De előttem szólók is jó tippeket adnak. Ne várj el sok mindent egy fórumtól, tapasztalatokat osztunk meg, kinek mi volt, mit látott stb... A tényleges baj majd a szerelőnél derül ki. Ez olyan mint amikor fáj a fejed, lehet hogy csak megfújta a Kanizsai levegő, de lehet agyvérzés...
A szerelő hívásáig sokan rokkantak le agyilag, köztük én is :D :D :D
Ülj vissza a simsonra az nem ragad el
A robbantott ábra szerint a vez.lánc középen van, így akár a gyújtásban is lehet a bibi.
egykerek kozebn atvaltottam kuplungal es utanna jelentkezett.
De ha tegyük fel a láncnyúlás miatt elment a vezérlés, és amiatt puffog, akkor járhattál volna így egy hirtelen visszaváltásnál is. Olyan nem volt mostanában?
elozo tulajjal ma beszeltem... lanc nem volt cserelve
Ha extrém módon visszadurrog, akkor lehet hogy átugrott a vezérlés pár fogat. Mondjuk az fura lenne, mert ott a láncfeszítő is, annyira szabadon azért nem kóvályoghat a lánc. Kivéve ha már megnyúlt.
Ahogy írta az átugrás sem lehetetlen a hirtelen rántástól vagy a fene tudja, bontás nélkül csak találgatás.
Nem lehet hogy egy magnes megadta magat es leszakadt ?
az a vicces hogy nekem már nem kell tanulni kerekezni 15 perc alatt megvolt a holtpont gixerrel :) szóval túl se forgattam közben... olajlámpa nem világított. melegen tettem le pörgettem is miután előjött a hang. olajnyomás megvolt. Sajnos pénteken nézi hozzáértő szerelő... még messze van bár ez csak türelem kérdése.
Sajna egy volt kollegámnak az 1000-es gixer lett pont ugyan így , kerekezés tanulás közben főtengelyes ! Minden esetre ha az olajnyomásod rendben van / elalszik meleg olajnál alapjáraton ? esetleg mérni hogy fordulattal arányosan felépül a nyomás és nem ejti el egy bizonyos fordulat felett ? / , vezérlés még lehet , szelep viszont szerintem nem ! A szelepdekni levétele után lehet okosabb leszel !
Arra azért ühyelj ha nagyon fáj a vasnak , ne kínozd , inkább bontani kell , mert nagyobb lesz a bibi ! Azért írd le a diagnózist !
Udv. Birtokomban van egy Suzuki Gsxr750K3 1,5honapja. Vasarnap elmentem motorozni egykerekezgettem es ahogy letettem az utolsonal neki allt csorogni ciripelni katakolni zorogni (akarmi) a blokk bal oldala. Legalabb is ott erosebben hallani. Leeresztettem az olajat nem volt se femes se csillogo szine szerintem ezzel kizartam a fotengelyt es a rajta nyugo csapagysor mind a hajtokari csapagysor seruleset. Alapjaraton alapbol hangos volt hala a mivvnek de valamert most nagyon extrem mondon visszadurrog. Volt fotengely csapagyas autom nem olyen a hangja, es valamennyire konyitok a szereleshez. en arra tippelek hogy elugrott a vezerles vagy a szelep hezag elment a drotos edes anyjaba, vagy esteleg a gyujtas. penteken viszem szerelohoz, de nem tudok megnyugodni. Valakinek barmi otlet mitol lehet? Tapasztalat stb. stb. elore is koszonom. Vatikani valutam van az epito jellegu valaszokra. Isten fizesse meg.
A japánok szeretik az egyszerűséget :D
Közben sikerül megoldani! Ez egy akkora csavar ami átmegy széltében az egész motoron végig ebben a vázcsőben, így a túloldalról sikerült kihúzni! Nem hittem volna, hogy egy ekkora csavarral oldják ezt meg.
Nyilván poénnak szántam