Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Baszki ne mondj már ilyet valami elmerottyan elolvassa azt még bevezeti a 4mancs vagy a grínpísz!
de fasza is volna a főutakon kerülgetni a 70-el közlekedő kamionokat
így is néha hosszú 10 perceket baktat az ember a kamionok segge után maxi 80al
inkább a vasúti szállítást kellene felfejleszetni a sok kamion helyett
Az agyadat kéne korlátozni !
Nem tudsz mögé nyúlni? Ha benyomod nem esne le? Szerintem egy sima csavar ez amit nem tudsz innen kiszedni.
A kamionokat le kellene korlátozni 70 re, és nem lenne több gond :). Nekem így a sebesség elegendő (még) csak néha előzéskor, vagy helyzet megoldáskor jönne jól a több kraft, no meg erős szembe szélnél. Szép kis kiruccanás volt :)
Sziasztok!
A 900-as Hornetemmel tavaly elcsúsztam és a bukógomba konzoljának az elülső csavarjának leszakadt a feje. A gondom az, hogy a csavar viszonylag könnyel elforgatható, de "üresben" pörög, nem jön kifelé. Sőt! Ha akarom akkor forgatás nélkül tudom befelé tolni. Sajnos a gond az, hogy kifelé viszont nem tudom kihúzni. Megakad külső állásban, ott viszont hiába tekergetem, nem történik semmi. Van valami tippetek, hogy mit lehetne csinálni vele? Köszi!
Képek:
neten talált gyári állapot:
http://gde-fon.com/download/Ho...
saját:
Nekem 2 és fél évig volt egy kis 125-ös japán belpiacos Honda csopperem, ami határozottan élénkebb a legtöbb 125-ösnél. Az országúti, tartós utazója mégis - valós, GPS szerinti - 80-85 km/h volt, végsebességben 95-98 körül (Nagy lejtőn vagy erős hátszélben mentem vele 110 fölött is, e az nem mérvadó ugye.) A kamionok meg valós 90-nel sepernek, nem volt egy leányálom. Kétszer megjártam vele Székelyföldet, majd rájöttem hogy MUSZÁJ nagyobb jogsit, erősebb vasat venni, mert előbb-utóbb megölnek a kamionok. Így lett korlátlan jogsi 52 éves fejjel, valamint egy GS500. Egy kis kedvcsináló a 125-össel túrázáshoz: http://bogyofoto.hu/motorral_s...
Youtube-os videók alatt írják hogy az ő motorjuk tud 110 et is...Mondjuk azt már én sem nagyon hiszem. Amint motoros idő lesz, megmérem GPS-szel is a végsebességét.
Gyári karburátor van rajta persze, mindene gyári a motornak :) Cv karburátor van rajta, így nem tudok bele pillantani hogy teljesen nyit e, csak valószínűsíteni tudom hogy igen, az adott sebességi fokozatokhoz tartozó maximális sebességet teljesíti.
A kipufogó gyári, a szívótorkot meg fogom nézni, hogy teljesen nyitott e.
Mérd meg egyszer GPS-szel is a végsebességet. Ezek a kis 10-12 lóerős 125-ösök nem érik el a valós 100-at szélcsendben, sík úton, tehát nem biztos hogy baj van a motorral. Lehet az órád csal.lefelé....
A kisebb főfúvóka talán nem is véletlenül került bele ?! Megnézném hogy a síber teljes keresztmetszetben nyitva van -e mikor stiftet húzol ?! szívótorok nyitott-e , ill. gyári karbi van -e rajta , esetleg fojtott kipuffogó is ! ?
Üdv mindenkinek!
Van egy Suzuki Gz 125-ös motorom 2001 es, amiben érdekes módon vételkor 95-ös fúvóka volt, a gyári 112.5-helyett. Szervízlátogatásakor a karburátorban a tömítések, illetve a fővúvóka is ki lett cserélve a gyári értékre, viszont a végsebesség 90-95km/h nem változott. A gyári 105 lenne. A légszűrő új, a motorban 28ekm van ami a motor állapotát tekintve valósnak tekinthető. Pöccre indul hidegen, melegen is, a gyertya is új. Egyszerűen amikor kihúzatom pl 4.ben pl 85 ig, 5. ben már csak az ima segít a 90 et elérni :D. Nem is vagyok valami nagy darab ( 75kg )
Valaki tudna segíteni hogy hol lehet a bibi? Köszönöm előre is!
a vilbers és a promoto ugyanaz a cég gyártmánya nem tudom van-e különbség köztük
én egy túra endúróba tettem promoto rugót, szinte másik motorom lett, azt kell hogy mondjam hogy ha lesz mégegyszer ilyen korosabb motorom kb első ténykedés a rugó csere lesz benne
Üdv,
Valakinek tapasztalata Progresszív villarugókkal? A konkrét kérdés az lenne, hogy: Egy CB 1000 R-ben szeretném lecserélni a rugókat, mert komolyabb fékezéskor vagy felüt, vagy közel jár hozzá. Most fogom cserélni a szimmeringeket is, ezért gondoltam, ha már úgyis szét lesz szedve, érdemes megcsinálni a cserét is. Promoto vagy Wilbers , ezek a lehetséges megoldások. Ismeri valaki a két márkát? jobb annyival a Wilbers, amennyivel drágább ( kb. 6 ezer Ft/ 20 EUR)?
Köszi a válaszokat előre is!
Széles utat! és végre TAVASZT!!!!:)
Neidegesíccsé.
Korrektnek tűnik nem macskazsák.
Régi ruszki biciklit és tacskó kölyökkutyát beszámítasz?
15 évig megint örök ez jó.
Ha esetleg valakit érdekel, eladóvá vált szép paripám. https://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_leonardo_150-11133867
holnap az olajcsere lesz az első,lehet az oldalán is feküdt sajnos,vagy állt egy telepen ki tudja menyit,olaszból jött szegény.
cserélj olajat aztán hátha az új olajjal nem füstöl
gondolom nem homokbányában küzdöttél vele ahol az oldalán is feküdt, mert ilyen esetekben természetes az a kis kék füst
sziasztok!Nemrég vettem egy 2001-es hornetet.Mentem vele kb. 20 Km-ert.Azt vettem észre hogy kéken fűstől a kipuff de finoman hanem mint egy 2t.Hideg inditáskor nem és szépen is indul.Melegen csinálta eddig és mire leszálltam abba hagyta.Jáccotam a gázzal is utána hátha produkálja de nem!Menet közben is probálgattam akkor sem.Utána már más is látta kintről szemlélve de mire megáltam abba hagyta!Szerintettek?
Köss a töltő és az akku közé egy 12V 5-10W-os izzót.
Az R1-es nem egy bóvli gép, gondolom szimeringet kell cserélni, és 15 évig megint örök lesz!!
Köszi! Akkor veszek egy motor akksikhoz (is) való töltőt.