Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok ! Érdeklődnék , ki milyen fékbetétet ajánl . most cserélek tárcsát elől (125 KTM) NG 260mm-es tárcsa , új tárcsához új betét is illik , igen ,de milyen . ahonnan a tárcsát rendelném ott Kyoto márka van , de nem ismerem a márkát . Valaki esetleg vamlami infot tud róla , vagy tippet adni milyen betétet vegyek .
5Ah-s akksit max 500ma (0,5A)-el lehet tölteni valószínű a min 15Ah-ból ítélve 1,5A-el tölt az a töltő felrakhatod rá max egy órára de természetesen nem tesz neki jót
Sziasztok!

Egy 5 Ah-s akksit rá szabad tenni egy olyan akksitöltőre, amin a jelzett minimum akksi telj. 15 Ah? Okozhatok kárt az akksiban? Vagy jobban járok, ha veszek egy megfelelő töltőt?
Sziasztok!
A nemrég sikerült egy R1 -et vásárolnom, és most hétvégén lett rendesen kiprobálva, de a gyári kormány teló eléggé olajos rajta, mit lehet ezzel tenni, javítható vagy valakinek ötlet
köszi
Sziasztok van valakinek tapasztalata athena szelepszár szimeringel? ez ugyanis rugó nélküli, eddig ilyet még nem használtam. van olyan jó mint a hagyományos?
Hali.Adott egy blokk azonos motor aminek a hengerfejét át akarom rakni az enyémre!Ennek a hengerfejnek a szívónyílása 1-2 mm-el nagyobb.Pontosan nem tudom mennyivel de látszik nagyobb.Majd meg fogom mérni.Kérdés ha átrakom akkor ez a különbség befolyásolja-e a működés?Rossz vagy jó irányba vagy nem lesz változás?
Az öregem is tudna azokról az időkről mesélni, sofőrködött ott éveket 2x is.
Gyorshajtás , vagy az alkohol ! Söfőr hiba ! ---- A régi ÉPFU ba a 80-as években egy garázsmester mindenre ezt mondta kapásból bármi volt a probléma , mégha csak a karter vert az indexbe , akkor is !
Basszus nekem meg pont fordítva volt. A kosár kopásmentes, a lamellák meg gatya...
Na ! Tudod te a jelenséget , csak megerősítésre vártál , vagy beugratós kérdés volt az ekecselőknek !
Sziasztok ! Ismer valaki pestmegyében olyan valakit aki hengerfejet újít fel ? Sürgős lenne !! Ha valaki tudna segíteni Címmel vagy telszámmal azt megköszönném !!!
Hali!
Tud valaki jó szerelőt Győr környékén?
na...ugy latszik okes a dolog... vettem a batorsagot es tovabb melegitettem.... piros elott ~3mm el kapcsolt be, aztan szepen visszahuttote a kozepso vonalig...
lehet akkor az elozo hogomba hibaja miatt kapcsolt mar olyan koran es ugye en ahhoz voltam szokva...
Fura, mert esztergályos mérte, azt mondta, h nincs egy tized mm. sem! De lesimíttatom mindenképp. Sokkal jobban beverődött az előző kosár és az volt, hogy melegen nem emelt ki rendesen. Országúton nem volt vele semmi gond, de városozás közben már kúszott behúzott kuplunggal. Gondolom ettől, mert s belső kosár is cserés. A lamellák nincsenek elkopva.
Ok, köszönöm, lesímítom.
manualban amugy csak a termosztat nyitasi hofok van benn, mas talatam...
koszi a valaszokat.... menetkozben nincs is semmi gond... tavaly szezon kozepen kezdodott a gond... igy raktam be egy direkt kapcsolot, es amikor kellett hutottem... igazandibol csak balatonparton dugoban volt erre szukseg , meg egy-egy lassabb vonulasnal... 40-50 nel mar nagyjabol eleg neki a menetszel... :)
digitalis mero eszkozom nincs... igy fogalmam sincs hogy eppen hany fokos a hutofolyadek... korbol adodoan analog az ora :D :D , mint irtam amikor jol mukodott a kozepso feher vonalkanal kapcsolt.

termosztatot megnezem meg, koszi
Ha úgy érzed túl meleg ,akkor inkább anyától kérj egy időpontot a konyhába , és a tűzhelyen vízbe mérd meg mikor kapcsol pontosan . A manualba gondolom írva van hol kellene kapcsolni , mint RC51 írta ez motoronként eltérő lehet , de 95 -98 körül illő lenne !. A másik írtad megadta magát , valamiért túl sokat dolgozott esetleg . Én a termosztátot is megmérném a konyhába egy elkobzott lábosba /így egy lebaszással megúsznám / aztán megnézném hogy az hol kezd nyitni , és a legfontosabb , hogy kinyit -e teljesen ? A ventinek igazság szerint menetközben semmi dolga nem lenne , max városba nyáron piros lámpáknál !
0.06mm ? 6 századot mivel mérted , az még főtengely illesztésnek is elmegy ! De ha látható , én sejtem hogy az tized lehet , de teljesen mindegy , simítsad le teljesen , főleg ha csak azt a 6századot kell . Az tükör sima legyen , hogy a lamellák oldalirányú mozgása akadálymentes legyen , mikor engeded ki a kuplungot az elkezdi forgatni a váltó tengelyt a lamellák nyomaték alatt is vajpuhán kell hogy oldalirányba elmozdulhassanak . Mikor a lamellák nem tudnak úszni oldalra akkor jön az hogy meg meg csúszik , főleg gyors váltásoknál kigyorsításoknál , a lamellák mindíg belevernek a hornyokba , míg kuplung behuzásakor egyre nehézkesebb , akadozik .
Igy is bele teheted, de meg is reszelheted, de csak huplik tetejet, sehol ne szedj le belole annyit hogy eltunjon a kopas, mert nem tudod mindegyiket tokeletesen egyenlore reszelni
A beverődés mértéke 0,06 mm. a legmélyebb helyen. Ez már problémás lehet?
Ne rakd be , forgás közben a tehetetlenségi erő miatt a lamellák belekapaszkodnak a beverődés réseibe , és egyre szarabb lesz az egész , míg nem tudsz kuplungolni ! A beverődést simítsad ki , ha lehet , még mindig jobb ha egy tizeddel nagyobb a horony , mint elakadnak a lamellák ! Nincs más hely ahol megnézed bontóba ? Ha már cseréled , szart ne rakjál bele !
Nyomas alatt a hutoviz nagyobb homersekleten forr. A ventillator mindenkepp a forraspont alatt kapcsol be. A bekapcsolastol meg emelkedik nehany fokot majd csokken es ugy kapcsol ki. Van olyan motor ami 100 foknal kapcsol be majd meg emelkedik 105-ig aztan hul lassan kb 97-ig es ott kapcsol ki. Minden motornal a homerseklet mas es mas. Az en motorom felment mar 110-ig is.
Sziasztok!
96-os zx6r hutobe levo hogombat csreltem... zsir uj a cucc... amig az elozo meg nem adta magat, emlekeim szerint amikor felehez elert az oran hofok mar kapcsolt a vetni... ezzel most a haromnegyedenel sem kapcsol.... tovabb nem mertem melegiteni... a technika tobbi reszenek nincs baja(biztositek, ventillator, kabelek), hogombarol lehuzva osszezarva siman indul a ventillator...
Letezhet hogy hibas az uj ? Vagy esetleg elegge ki van maxolva es csak forras kozeli allapotban kapcsol ?
koszi az oteletet, tanacsot.