Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én most vettem benzin relét,de azóta is rövidrezárva kéthetente felhergelem had áramoljon a benzin kicsit.
valahogy november felé mentem utoljára a ktm motorral, ahogy letámasztottam most is úgy áll, de szerintem most is beindulna, de annyira nem érdekel a téma hogy meg is nézzem
majd április felé teszek bele egy kis benzint aztán megkergetem
Múltkor jól írtad az első indítást, én is elsőre többször gyújtást adok rá, csak úgy tolja a pumpa a benyát, utána pöciröfi.
Tudom , motor minusz 10 be , akksi mélyhűtőbe , karbik leürítve , AC csati széthúzva , légszűrő szivacs tocsogjon a kenő spray-től , stb . Na ezért szar nektek 1 év után még a NASA-tól vett akksi is !
az úgy nem ér, annak az akkunak kint kell éjszakáznia

nekem a kocsiba volt olyan akkum hogy télen töltögetni kellett indulás előtt nyáron ment faszán, jött a tél ismét töltögetni kellet utána ismét jó volt
majd vettem egy újat a régi akku meg félre lett dobva, kb egy év után is 12,6 volt feszültség volt benne simán bírt volna még pár nyarat
Pl. Vagy a motoros nem tud felállni mellé!
Már hogy részegen nem bírja felállítani laptyáról ?!
Nem a motoro dőlésszögével van a gond , hanem a motorosnak a vízszintessel bezárttal ! Majd a nyáron a Harley-talánkozón igyekeznek is ezt a zéróhoz közelíteni! Mozgóképes bemutató lesz belőle!
Ha eljösz , veszem a fáradságot , belebaszom az akksit , ha nem indul el elsőre befogom a satuba amíg a pofák össze nem érnek ! De még a zizibe is beleakasztok egy szekercét ! És hidd el én állom a szavam !
Most már teljes drámaq a fejembe ! Háááá nem laptyán van az a vas ! Mekkora dőlésszögnek kell lenni ahhoz hogy ne érje a lötty ?!
indítsd -10 fokban a zizit avval az akkuval aztán majd nem forog
mint írtam új korában még többnyire elvan a gagyi is......némelyik jobban sikerül aztán elvan évekig
Nehogy! Mert nincs kis nyomatékkulcsom!
Biztos azért mert ha oldalskenderre van letámasztva akkor nem jó, mert nincsen az akku savszintben! Semmi baj nem lenne , ha víz lenne benne mert az jó vízszintesen is!
Ezt azért írtam, hogy nehogy ne legyetek ilyen idős fejjel felhomályosítva!! Mert az nem megengedhető!
Ha most azzal jössz hogy azért forog a ZZR mint a szövögép , mert annyi a konyi benne mintha dugó sem lenne !
Há ne vicceljünk mááá ! Én elhiszem hogy szar akksik vannak , én is vettem már JP akksit két hónapig működött azt kibasztam , még a gari sem érdekelt , mert csak ugyan iléyet kaptam volna helyette ! De ! Az 1100 ccm -es motoromat úgy indítja egy 5 éves 10Ah-ás Varta mint a shafhausen !
Ne hogy már újkorában netudjon egy bármilyen fost beindítani ?! Ha most azzal jössz hogy azért forog a ZZR mint a szövögép , akkor kimegyek megkeresem a legrozsdásabb csavarhűzómat , azt tökön szúrom magam , megerelem , és betonra letámasztva beledőlök !
az akku elég gyenge pont hiszen nehéz meg nagy meg stbstb motorokon meg általában elég kevés a szabad hely
aztán addig csökkentik a méretét evvel együtt ugye a kapacitást is hogy a "gagyibbaknak" nincs elég indító áramuk
főleg ha valami még le is szed egy kis áramot és így még kevesebb amper áll rendelkezésre
pl: ami a huskyba volt 6ah akku a yuasa agm(30 ezerért) tudott 130 indító áramot a dynavolt-landport meg a tökömtudja mi akkuk(7-8ezerért) azok meg 70-75 ampert
szóval a gagyi még be tudná indítani ha tökéletes állapotban van, de ha már 70% a töltöttség meg se nyekken
ugyanez van az évekkel is szép lassan veszít az akku a hatékonyságából a gagyi ha már 80%-os akkor már csak 60ampert tud teljesen feltöltve a yuasa meg még 50%-os állapotában is tud ennyit
szóval optimális esetben kb ezért bírja a jó akku tovább mert új korában annyival több a "tartalék" benne
persze egy szar töltési rendszer vagy épp pár csontig lemerülés a jót is elrontja, ezért érdemes új akku vételkor ellenőrizni hogy tölt, szökik-e az áram stb stb
Oldal szkanderen elveszti a feszt ?
Nem indította a Varta rendesen, hiába vettem belőle jót. Ha középsztenderen állt a motor, semmi baja nem volt, oldalsztenderen 4-5 nap után már nehezebben indított, villogott a műszerfal, sokkal jobban leesett a feszültsége. Az a gond, hogy ha lakott területtől vagy 30km-re, és senkit nem tudsz hívni, hogy hozz már az Unix-tól egy 14Ah akkut 12 ezerért, mert a tied pont most döglött meg, akkor az akkora szopás, hogy csak na :) És máris ottvagy, hogy az oda vissza spórolás miatt, már kikerült volna egy olyan akku, ami elég sokáig bírja.
motor akku
ez a béjemvé gyárt motortot is
http://parts.bmwmotorcycles.co...
Ne mááá !
Ezúton is köszi a segítséget a lamellacserénél!
Tudsz élni ! Vagyis úrnak születni kell !
Azt gondoltam motor akkumulátorról van szó ! Autó akkumulátor van mindenféle csiri biri bármennyiért , az nem mérvadó !
Főleg ha van melleje Ducati is!