Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyáltalán nem. Szeretem tudni hogy mi miért, az nem válasz, hogy "mert ez így van". Tehát, milyen károsodás történik abban az akksiban ha én töltöm azt az akksit maximum 5A-ral maximum 1órán keresztünk, ahogy ezt a csomagoláson, és töltési ajánláson írják? És miért károsodik?

Ezért nem szeretem a Te válaszaidat, mert nem azt írod le, hogy ezért és ezért történik, hanem egyszerűen mert ez van.

Ez nem az észbontók
Nehéz gyerekkorod lehetett !
Már vagy 10-12 éve nem bolt a tartósság mivel fogyasztó társadalom vagyunk vagy mi.
Pont ez a lényeg kíméletesen lassan tölti fel ez a csepptöltős vagy mi, na mindegy az Aldis. Tegnap tettem rá megint egyből felkúszott a kijelző telire, oszt átkapcsolt szinten tartásra.
Azt mondják ilyet nem szabad, most akkor mégis szabad? Direkt írta á a gyártó hogy tönkretegyük az akksinkat ?
Megengedett a gyorstöltése is, de legfeljebb 5 amperrel, 1 órán keresztül.
Amúgy ilyenkor mi van ha az akksin azt írja hogy "Fast: 5,0A for 1hr" ?
Jó lesz nekem az LP is (nincs 10 papír a 12Ah) három szezont simán kibír téli töltögetéssel...
Mire ez bekövetkezik örülök hogyha ki tudok segítség nélül menni budira,és ha egy dögös fiatal ápolónéni behajol hozzám az fel fog vidítani,nemhogy motorakku után kajtassak.
Mondjuk megy lefele az ára , akkor emlékszem 80 körül , már csak 60e ft ami nekem kellene 14 Ah-ás !
Itt még alig kapni... le vagyunk tőletek maradva jó sok évvel
Valahol olvastam hogy a többször felhasznált ólom minősége szarabb mert marad benne más anyag is, és emiatt is rosszabb az akku helyzet
Nem jutott eszembe a neve , egyszer már értekeztünk róla , nem semmi holmi , de rohadt drága !
Csak a beleégetett számsor látszott, matrica nem volt rajta.

Nekem mindegy, én feleslegesnek tartom a csepptöltős buzerálást. Van aki leszarja és évekig jó, van aki vigyáz az aksira mint a himestojásra és a második telet már nem éli túl
A lithium iron akkuk a jovo. Nekem elmult 3 eves a motoromba es tokeletesen mukodik. SHORAI lithium Iron. Tudom dragabb. Nehany ev es mar nem lesz savas akku a boltokban. Talan 5-10 ev. Az aruk is annyira le fognak csokkenni hogy talan olcsobb lesz a savas akkuknal.
"...ráakasutom a régi orosz töltőt, az megdolgozza..." És ezzel a nagy árammal meg is adod neki a végső döfést. "...+az áram amit egész télen eszik..." Ezt most ugye nem mondod komolyan? Ha egész télen csepp töltöd (legyen ez 3 hónap), az elfogyasztott áram, azaz lóvé max 300,- Ft. De tényleg nem vitázni akarok, csak leírtam amit leírtam. A Hondában lehet hogy még a gyári akksi volt. Az ég és föld. Sőt. Én azt mondom, még az sem mindegy hogy melyik országban veszel akkut. Szerintem mi kapjuk az alját, a sok szemetet.
Egy 3 éves akku minden működő másodperce ajándék. Sajnos ilyen sza...kat gyártanak, de a többi sem különb. Eleve a technológia régen túlhaladott, de gondolom az anyag és gyártás minőséggel még rá is játszanak hogy az akkuk csak 2-3 évet bírjanak.
Ezzel annyit tudok vitázni hogy az elmúlt években nem volt olyan tél hogy ne lehetett volna havi 1x motorozni akár egy kisebbet is. Hideg helyen van az akksi, lassú az önkisülés, ha kicsit szarakodik akkor ráakasutom a régi orosz töltőt, az megdolgozza. Egy gyengébb nevű akksi, bárdiban kedvezménnyel 7-8000ft, egy csepptöltő meg 50000 vagy 6000 vagy mennyi most az aldiban+az áram amit egész télen eszik.

Mondom akkor úgy, hogy elméletben kurvajó ez a csepptöltés stb, de gyakorlatban nem látom érdemi hasznát. A hondámban 8éves akksi volt(nem hinném hogy az olasz töltögette volna előttem :) ) én nyírtam ki mert elment a töltésem és teljesen lemerült.
nem tudni
mondjuk nekik nem volt annyira jó az az akku, bár nekem a 6ah simán kiváltotta a 12ah akkut, de 3 évesen már elég gyenge volt
Ha már spirálcellás. Hová lett a TOPIN akkugyártó cég? Ki tud róla valami? Ők gyártottak olcsó és jó spirálcellás akkukat, motorba való mérettel.
csak azok más akkuk, persze az elv ugyanaz de az anyagok nem egészen a töltő feszültség is magasabb egy kicsivel
van olyan akkum ami évekeig megtartja az áramot minimális önkisülés mellett
savas akkukban még a spirálcellás ami az átlagtól tovább bírja, de azt is tönkre lehet tenni
Együtt a kettő.
Mehet együtt a kettő , de ha a helyén csepptöltöd felesleges ha van immo vagy riasztó , tökéletes kisfogyasztó minegyik és elég ampert használnak nyugalmi állapotban , és a cseppttöltők érzékelik is ezt és feszeséskor újra rátöltenek . A szünetmentes tápegységek pont így működnek folyamatos töltés alatt !
Akkor tulajdonképpen a csepptöltővel együtt rajta lehet ez is, vagy először az aktivátor és utána a töltő?
Az aktivátor pici árammal (2-3mA) terheli az akkut (feltölt egy kondenzátort 40-45V-ra), majd ezt egy hirtelen lökés formájában visszaküldi az akkuba. Ezzel bomlasztja a lerakódott szulfátot. A töltés meg azért kell hogy ne merüljön le az akku a terhelés hatására, mert akkor megint csak szulfátosodna. Igen, főleg a nyári meleg (plusz a motorhő) öli meg az akkut, ezért is jó ha inkább hideg/hűvös helyen tárolod üzemen kívül. Ilyenkor az önkisülés is lassabb. A nagy hidegben lassabb a kémiai reakció, ezért csökken közel felére az indítóáram. Szóval az akkunak semmi sem jó. Neki addig jó, amíg az ólom egy nagy forralt izé, mihelyt levegőre vagy savba kerül, azonnal megindul az állagromlás. Ez van. Elavult, környezet szennyező, ezer éves technika, de ezt lehet megfizetni a csóró magyarnak.