Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a cucc állítólag jó, agyalok rajta, hogy vegyek mert a kaminyonban nem tart 1 évig sem az akksi és garit persze sehol nem érvényesítenek, most pont 1 éves az előző garnitúra, de 2 nap múlva már nem akar indítani. : http://forex.hu/webshop/szulfatlanito
Mate vagy mi a neve anak a töltőnek amit a yamaha ajánl, ott én nem hittem el, ezért közberaktunk egy multimétert és 10A felett is lökdöste. Ne kérdezz típusokat mert nem tudom se a multi se a töltő típusát, azt tudom csak hogy egy intruder akksi volt ami állt 2szezont.
Az akku akkor károsodik ha a sav durván elkezd benne pezsegni, mert leveri az ólomrácsról (lemezekről) az aktív anyagot. Egy csontra merült akku nem fog pezsegni, csak ha elér egy bizonyos töltési szintet. Ha azonnal pezsegni kezd akkor 1. vagy nincs lemerülve vagy 2. zárlatos vagy 3. erősen el van szulfátosodva. A cellazárlatot könnyű felismerni, mert ha töltéskor vagy kisütéskor egy cella másképp viselkedik mint a többi, akkor kuka. Pl a 6 közül csak egy pezseg, akkor kuka. Ha a 6 közül csak egy nem pezseg hosszabb töltés után sem, akkor kuka. Zárlat. Azon nem tud segíteni egy csodakütyü sem.
De szabad, mert a csontra merült(!) akkunál megengedett hogy nagy árammal kezd a töltést. Ilyenkor a sav nem kezd el pezsegni és nem megy tönkre az akku, nem verődik le a buborékoktól az aktív anyag. Ezt a gyors töltést addig szabad végezni, míg a sav vadul el nem kezd pezsegni (a teljes kapacitás ~60-70%-a). Ilyenkor lentebb veszed töltőáramot és finoman töltöd tovább. Ezt egy normális automata töltő tudja is.
Akkor nem valaki tanulékony a haverod, ha az első "megdöglés" után ugyanolyat vesz.
Iccaka lestem egyik akkut amit melóban én is használok:

1770 kg
285 L
48 v
1050 Ah egy darabig bírná csak nincs ami cipelje.
Na olyan varta hal meg havernak évente
Szerintem az összesnek.
Kedvezménnyel vehetnék Unixból Varta 12Ah 215A kb 11-12 papírért JP Moto meg 7 papírért majd ha ez megellett, akkor próbálunk másikat mi bajunk lehet.
Pedig kínai a bele.......ezért írom, hogy ma már szinte mindegy mit veszek és, hogy bánok vele, szerencse kérdése meddig bírja.
Igen jól mondod ! Néha ki kell venni a jól bejáratott helyéről hogy aztán felfrissülve , új élményekkel , bocsánat elemekkel feltöltődve minden me hessen tovább a jól megszopott , bocsánat , szokott KEREKVÁGÁSBA ! Az se baj ha nem tudatjuk melyik műhelybe volt a feljavítás A szikrához már bőven elég az is ha sejtés van róla ! Főleg ha túl árazott az elvégzett be/ljebb/avatkozás ! Gyorsan fátylat , bocsánat , tankot rá , meg vissza a jó nyerget , stabil legyen a kapcsolat hogy az új szezonba tovább ugrálhassunk rajta !
Ejj Te mekkora allat vagy :-D
Meg arra is gondoltam hogy elviszem mashova kisutni bar felek hogy rosszul kotik be es vegleg kisutik es csak 6 ora lesz, marmint 6 Volt. Pedig lenne vallalkozo aki kisuti. Igertek hogy szakszeru toltes kisutes naponta egyszer es hozza sem kell ernem. Ujszeru modern toltovel. Nem tudom mitevo legyek.
Nekem a toltessel semmi gond nem volt regebben. Most mar a toltes kisutes napi egy alkalom total eleg. Fiatalabb koromban akar 3x is kisutottem minden gond nelkul. Az asszony mondta valamelyik nap hogy a toltesi ido pont jo es kb ugy mint 25 evesen kb aram/ido. A kisutessel nincs gond. Ujabban viszont azt mondja az asszony hogy tul van toltve es sussem ki egyedul. Szal be se tegyem. Ok de igy meddig lesz jo? Mert ugye a garancia mar reg lejart. Azt mondja hogy majd esetleg vesz ujat. Azert meg remelem meg sokaig kisuti O is. Probalom polirozgatni hogy szep legyen.
Remélem megéljük és nem esz meg genyac...
Amíg fiatal voltam én is töltöttem többször gyorsan, most már ritkábban és akkor is csepptöltéssel!! De majd Ti is megtapasztaljátok, ha a fene előbb meg nem esz benneteket!!
Az értetlenkedés hogy rákérdezek mit miért és te nem tudod leírni csak jössz olyanokkal mint Ohm törvénye? :D Neked értetlenkedés, nekem meg bizonyíték hogy mivel nem tudod leírni ezért fogalmad sincs róla csak a bemagoltat hajtogatod :)
A melóban használatos akkukból a legnagyobb közel 3 T-ás önsúlyú 24 cellás ugye cellánként 2V tehát 48V-os. Na ha annak a töltőjére kötnénk egy olyat amiket mi használunk, szerintem azonnal felrobbanna a túltöltéstől nemhogy össze göbörcsösödne a bele.
Addig - addig érthetetlenkedik míg kihozza az emberből az állatot ! Még mindig sírok , maradandót alkottál !
Nem de konkrétan beszartam a röhögéstől !
Gondolod?
Na ez legalább konkrét ! Szerintem Levi is megértette !
Utána leolvadnak a lemezek a gecibe
Elégedj meg azzal , ha a gyár ezt írta rá , akkor egy órán keresztül nagy valószínűséggel bírni fogja ! És azért írta rá mert a névleges kapacitás egy tizedével illik tölteni a savas akkumulátorokat , de mivel valami spec gyártási folyamattal készül az adott aksi így elviseli ennek többszörösét is , max egy órán keresztül !