Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez magas labda nagyon. Szerintem gyorsan le fogják ütni
béjemvé akku vazzeg, hát mi másért lenne egy 15 ezres akku 40 rugó ?
tudod, a bmw annak a rövidítése hogy "több pénzed van mint eszed"

Hú köszi a cikkszámot ! Sokkal beljebb vagyok , addig meg nem halok míg meg nem lelem ! Addig is elgondolkodok , hogy a 40 ropiért veszek 4db Vartát , ha csak 3 évig bírják akkor az 12 év lesz , de a mostani már 5 ées és hibátlan , ha ezzel számolok az már 20 év . Elgondolkodtató !
Nem lett baja, 7-8 napig állt a motor, GPS lemerítette totál 0V-ra. Felraktam töltőre, feltöltődött és azóta is megfelelően működik. Az amitől félek, hogy van benne elektronika, nagy árammal, és nem szeretek ilyen "aktív" utángyártott alkatrészt hagyni a motoron, fosok hogy egyszer leég az egész...
Ott a cikkszám...
Ez kicsit több mint fél havi munkabérem
8-10 év gari mellett be is vállalnám
Amúgy precíz cucc lehet ha a leírás igaz
Ha a lítium akkuba nincs védelem a túl alacsony feszültséghez akkor ha az teljesen lemerül egyből kuka lesz
Húha ! Milyen spéci savast találtál ennyi pénzért ? És milyen vasba kell ilyen drága aksi ?
Nekem 1 szezon van a Skyrich akkumban, sokkal jobban indít, gyorsabban feltöltődik, de errefelé Li-Ion akkuk, nem Li-Iron... Érdekes...
Nem hiszem, hogy kitolja a savas akkukat a piacról. A savas akkut nagyon jó százalékban újra lehet hasznosítani, ellenben a lithiummal. Hideg időben, pl. -15-20 fokban már nem hiszem, hogy indítana teherautót, vagy személyautót egy lithiumos akku, ha igen akkor biztos sérülne. Elő kéne szednem azt hogy milyen tartományba lehet használni a Skyrich akkut, de a hideg biztos kivégzi...

Ami egyáltalán nem tetszik a savas akkukban az az hogy ha 1x le sikerül csutkára meríteni, abból már jó akku soha az életben nem lesz... Szerintem kapacitásának a felét azonnal elveszíti.

Az árat tekintve, nekem a gyári savas akkum került volna 40.000Ft-ba (61218556314) , a Skyrich Lithium: 33.000Ft.
Szia!
Alapból egy friss olajcserét kellene csinálnod. Nekem anno a Repsol amivel hasonló tünetet csinált, (saját tapasztalat) inkább pontatlanabb volt a váltó durvábban kellett használni, mióta Motul olajat használok azóta nincs ilyen probléma. Az alapjáraton való indulás lefulladással, hengerszinkron hibára is utalhat, mert amúgy az enyémmel ellehet indulni szinte gáz nélkül finom csúsztatással még csak nem is rángat és akár 3-asban kis gázzal lehet 50 km/h-val poroszkálni. A lamellakészletet meg holnap fogom cserélni, amíg ramaty az idő...
Nekem is 200-asok vannak , naponta nagyon sokszor indítom a pumpát , mert muszály leállítani két mixer között ha várni kell. De így is elmennek vagy 4-5 évet !
Nem normális, de sajna így van, nincs külön semmi, nincs cb-m. Olcsó, de felénk a jobbak sem bírnak sokkal többet viszont sokkal többe kerülnek, a nagy igénybevételhez valók 60-70%.al kerülnek többe, azok erősített cellákkal vannak ellátva és bírják a rázkódást, a vicc, hogy ugye elvileg ezeknek is kéne hisz ki a faszom vesz otthonra 200ah-ás akksit?
Keresd , vagy írj Pocses nevű márkatársadnak ! Egyébként nem állt sokat az a motor valahol ? Amit írtál az a lamellák összeragadására utal , csak azt nem értem , nem lehet csúsztatni , de nagygázzal indulsz akkor jó ! Akkor megtudod csúsztatni ?
A folyamatos töltès elengedhetetlen a tartós működèshez másképp előbb utóbb megszűnik a szikra ès szarik be gyújtani ès nem lessz terjeszkedès!
Sziasztok, volna egy gyors műszaki kérdésem, Ducati Monster 600-asal kapcsolatban (olajos kuplung). Tavaly vettem a motort, és feltűnt egy olyan jellegű probléma hogy indulásnál nem igazán lehet csúsztatni a kuplungot, nagy gázzal kell indulni különben lefullad, korábban soros henger kialakítású motorokkal mentem, és betudtam annak hogy ez az L-hengerkialakítás sajátossága, de amikor az egyik barátom ugyanilyen típusú motorját kipróbáltam ott nem ez volt a helyzet. Továbbá ez egy ritkább probléma, de lehet hogy összefügg: kettesbe vagy hármasba váltásnál ha ráengedem a kuplungot kidobja üresbe a váltót. Szerelőnél járt, de csak kozmetikázás volt, komolyabb beavatkozásra most tavasszal készülök, viszont szeretnék tájékozódni hogy mi lehet a probléma hátterében, kuplunglamella vagy munkahenger-váltó? Más portálokon nem találtam erre vonatkozó instrukciókat. Válaszotokat előre is köszönöm.
Kamion akksihoz kevés lesz. Persze fog működni, csak eredményt nem hoz.
Magnók , rádiók mennek a gyári 12-24 átalakítóról , A jobb CB rádiónak viszont akkora amper kell , hogy azt direktbe szokták húzni az egyik aksitól ! Ezzel sincs gond , 2 havonta meg kell cserélni az aksit !
a "magnók" szoktak így menni..... ismerek olyan sofőrt aki emiatt vett egy napelemes töltőt hogy töltse azt az akkut
Nincs véletlenül megcsapolva a soros áthidalásról 12V-od , pl CB rádiónak , hűtőnek vagy valaminek ? Az nem normális hogy egy év alatt lemerül ?!
ha a nagy akkuval nem bánik el a motorakkunak lehet jobb lesz.......
kamionnak jó a töltése? ha az egyes akkunál nincs 14v feletti töltés gyorsan szulfátos lesz erre jó lehet az akuvit ami némileg akadályozza a szulfátosodást, ha úgy sincs gari az akkura akkor érdemes egész új korában beletölteni(ha már szulfátos akkor szart se ér)
a régi perion akkuk szerették ezt a cuccot
ja és nem rázkódik nagyon az akku? azt se szeretik
Erről is hallottam, lehet, hogy tényleg jobb volna egy ilyennel kezdeni.
előtte próbáld ki ezt: http://www.tradeflex.hu/index....
ennyiért még a szemétégető melletti cióasszonyok se igen tolják a vákuumot, szóval ha nem jó kevés a bukta
Az aksit nem árt lekötni töltés közben.
CTEK