Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

pont ez a lényeg......
ne csak töltsön a kütyü hanem vegyen is ki belőle
szerintem pár ezerből meg lehetne oldani egy "időgépet" ami heti 1x merít rajta 10-20%-or utána meg visszatölti
és a nyári 50 fokok miatt döglik meg inkább az akku és nem a téli hideg miatt
az hogy a hidegben bénábban indít az a kémia miatt van
"Szerintem semmit sem érnek a csepptöltők." Ezzel egyértelműen vitába szállnék. Az akkut első sorban az teszi tönkre, ha nem használják, mert elszulfátosodik (téli leállítás). Ha még esetleg a riasztó készenléti árama is terheli, akkor le is merül, akár be is fagy. De ha folyamatosan kis árammal (nem több mint 10-20mA!) szinten tartod, akkor az elektrolit folyamatosan mozog benne, nem szulfátosodik el (és a rossz nyelvek szerint nem rétegződik benne a sav), garantáltan indítani fog bármikor. Ha ezt megfejeled egy olyan kütyüvel (akku aktivátor), ami még néha kis munkára is kényszeríti az akkut, akkor az eredmény még jobb. Próbáltam, tudom. Autóban, motorban, elektromos kerékpáron is ilyeneket használok és eddig működik. A 7 éves VARTA akkum még mindig ~60%-ot tud.
Egyáltalan nincsenek tisztában vele. Viszont engem nem zavart, mármint persze, zavar a szemét, de átnézek rajta mindig, illetve ha kifogsz jó helyeket akkor a szállás/strand nagyon tiszta. A csatolt képen minden rajta van, nagyon ajánlom!

Durmitorra pl nár nagyon vigyáznak, tisztaság van mindenhol.
Albánia is kellemes csalódás.
Az biztos ! De egy fúrótornyot megkerülni százszor félelmetesebb !
Az ország természeti adottságai valóban nagyon szépek,de: Nekem nagyon balkánnak tűnt, nagyon koszos, szemetes volt minden. Hercegnoviban kezdtünk, az még nem volt rossz,utána jött Ulcin. No ott már gázos volt. A város is, a tengerpart is. Számomra úgy tűnt, hogy még nincsenek tisztában azzal, hogy mit is kezdjenek azokkal a páratlan adottságokkal amikkel rendelkeznek.
Ja, az órás kép az október :)
Ott az a legjobb amikor nézed távolról, ez nem is olyan nagy, aztán este mennek vissza az emberek és csak kis pöttyök a hajó mellett :D
Na végre valami pozitív is van benned, Kotor,Montenegro... Számomra megunhatatlan 2x voltam tavaly, elotte 1x. Akármikor visszamennék, és megyek jövőre is. Filléres nyaralás, eszméletlen szép helyen.
Távolról is félelmetes, nem hogy közelről.
Mi nyáron a kotori-öbölben láttunk elég nagyocska személyszállító hajókat, azok se voltak semmik. A víz és az út közötti házak fölé magasodtak.
Olyant is elkövettünk , hogy páran bementünk egy kontínerszállítóig , és egy igazán tökös legény megérintette az oldalát annak a hegykupacnak ! Még a közelébe is félelmetes monstrum !
Ez vagany, én nem mernék messze menni a parttól. Hogy ne csak nevessek.
Aztán volt egy ilyen egész napos túrám is oda vissza szörffel ! Csak hogy kacagjál !
Tényleg , van könyűbúvár vizsgám is , palackkal , IP re is ezenkívűl elég jól szőrfözök , mondjuk ha az Adrián egy olajfúrótorony megkerülése annak nevezhető ?! okos ember !
azon mit kell kenni vágni hogy bedugod a fejed a vízbe és látod a halakat, kagylókat, rákokat. Majd egy teljesen más helyen megint bedugod a fejed és teljesen más élőlényeket látsz. Elhiszem, hogy ez neked nagyfalat, de vannak kicsit felvilágosultabb emberek is mint te.
Cala Gonone-nál voltam csak vízben ott aprószemű kavicson kívül ló@ sem volt.
De szerintem nem sok különbség,sziklás,fjordos az egész part.
Nem mondod hogy ezt is kened vágod !
Nagyon eltérő volt az élővilág mint pl a horvátoknál ?
Milyen jó, hogy hoztál.
A nélkül nehéz a snorkeling.
Békatalpat ! Beszartam!
Abban nem sz@r váltani
Pedig kell,kulonben nem tudok békatalpat vinni.
Az sv-n is volt egyszer, 120nál eltakarta a kilátást. Itt muszájból raktam fel mert volt olyan lány aki a 7 napra nem fért be 2 nagy givi oldaltáskába...
Ez jobb,hidd el,elefántfül nélkül is jobban tart.