Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem ezekkel a csepptöltőkkel jól meglehet hosszabbítani az akkuk élettartamát. Én is minden hónapban akár egy hetet is töltöm folyamatosan, már mikor ráteszem akkor látom, hogy full tele de mégis szarakodok vele ha már van az a töltő. De pl. napokban mondta nekem ekecselek cimbi, hogy neki egész télen folyamatosan rajta van töltőn.
Ez szerintem nem sóherkodás hanem tapasztalat, nekem pl. az, hogy szinte bármilyen neves gyártó jónak mondott akksiját veszem meg az kb. ugyanolyan lutri mint a gagyi kínai cserébe sokszoros áron. ŰA kínai legalább megbízhatóan 1 évet tud, a neves meg 1-től 8-ig találomra.
Csak ugye sokan sóherkodnak és megveszok az olcsó akkut ami első nyáro még sokszor el is bír a motorral
Mert nem mindegy hogy 60 ampert bír leadni vagy 130at....
MoCOOL hűtőfolyadék volt benne, aminél még az adatlapon se garantál a gyártó semmilyen fagyás elleni védelmet, hiába van garázsban, mikor -20 volt kinn, a garázsban már 0 fok alá kezdett menni, hősugárzóznom kellett 1 éccaka, az + költséges lett volna hosszútávon, szóval úgy éreztem nem kéne, vagy nem éri meg tovább kockáztatni, öntöttem bele vagy 2dl - 70 °-ost, és át kellett forgatnom 1 kicsit az így már - 20 °-osnak mért koncentrátumot (amit sokallok, de annyit mértem be)... De nem indult be ugye... Bikázásra viszont egyből...
This is the Story ! :) Köszi a segítséget...
De viszek :P
Jó hogy nem viszel a hátadon egy 200 AH-s traktor akkut hogy beindítsd azt a szerencsétlen motort. Hát ne izéjjé mán!
"...mikor beöltözve 30 fokba nem indul / vagy neaggy nem indul..." Annak oka van. Meg kell javítani/javíttatni a motort, nem kókányolni kell. Brrr...
Hova a bánatba indítod azt a vasat ilyen hidegbe amúgy ? Kb ilyesmire gondoltam , kulturáltan pici és bírja a delejt !
Igen az is jó csak ne 1,5 legyen . Én olyan csatira gondoltam kb mint a terepjárókon a csörlō csatija elég kiicsi és bírja az ampert
Ha egy gyárilag belevaló,fullra feltöltött jó akkuval nem indul nem vagy nehezen indul nem az akku kapacitása a gont hanem a motorral van baj.
Köszi, van benne akksi, belevaló, de már 2 fullra töltött akksival is próbáltam, lehet hogy csak a mostani hideg miatt indul nehezen, de igazából az indítóáramot érzem kevésnek, lehet a sportlégszűrő, PC, fogalmam sincs, viszont az átlagostól nehezebben indul... Ezért gondoltam, hogy mikor beöltözve 30 fokba nem indul / vagy neaggy nem indul, autó mindig van mellette, amiről viszont 1 pillanat alatt beindul (eddig legalábbis mindig)... Akkor elgondolásod szerint 1 tekert 220V-os rézdrót is lehetne jó ? Az bőven megteszi, vagy milyen gyorscsatlakozókkra gondolsz ?
Kicsit pontosíts ! Akksi kell bele , akár egy pici is , mert elszáll a fesszab . Vagy egyáltalán nem szeretnél bele aksit , se generátort ? Indítani elég egy 4négyzetmilliméteres rézvezeték pluszról , a negatívot tetszés szerint vázra , lábtartóra vagy bárhova ! Indítás után megfelelően kell gondoskodni a pozitív vezeték szigeteléséről . Egyébként vannak erre megfelelő indító gyors csatlakozók !
Vki jártas esetleg villamosságban 1 kicsit, hogy egyáltalán "okos döntés-e", illetve tölti-e a akksit a generátor ugyanúgy mintha nem lenne a következő:
60A - 72AH és legalább 400-600 indítóáramú gépkocsival szeretnék folyamatosan bikázhatóvá tenni 1 sportmotort, hogy mikor nem indul rögtön bikázható legyen 1 autóról...
Tehát a plusszról kihúzok 1 megfelelőnek vélt (fogalmam sincs mekkora kell) vastagságú rézdrótót (nyilván megfelelően leszigetelem), hogy ez jó döntés, vagy veszélyes stb stb stb....?
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!!! Jelezni fogom felétek ha megtaláltam a bajt!:)
A tankban lévő benzincsöveket ellenőrizd le, főleg a szűrő és a pumpa közötti 5cm-es darabot. Ezeknél az olasz "kedves motorkerékpároknál" nincs rajtuk bilincs és ott szoktak falsolni.
Ha kiszeded a tankból azt az egész kócerájt ami ott van (egyben) és megnézed azt a kis darabot gyönyörűen látni fogod -mivel gyárilag átlátszó a cső- hogy a nincs meg körben "a tömítettséget jelző gyűrű" a cső belsejében... Rengetegszer szoptam le az óriás pélót ezeknél a rendszereknél, több száz k.anyázós munkaórát és több 10ezer ft-ot megspórolhatsz ha ott kezded az ellenőrzést... :)
Ha a szívó oldalon falsol az üzemanyag rendszer, akkor nem szivárog hanem levegőt szív, csökkentve ezzel a szállított benzin mennyiségét. Tipikus hiba (megint csak) pl Aprilia Leó-nál a tankban lévő szívócsövek szétmállása, ezzel őrületbe kergetve a tulajt hibakeresés közben. :) Azt nem hiszem hogy az injektorba rohadt volna bele a benzin, mert akkor be sem indulna, üzemanyag hiányában. Ha pedig részeleges dugulása lenne az injektornak, akkor bepisilne a hengerbe, pár erőtlen pöffenés után beköpve a gyertyát leállna a motor és nem tudnád újraindítani. A gyertyakép sokat elárulhat.
Injektoros a gép! Arra is gondoltam, hogy az injektorba rohadt bele a benzin!
A benzin csöveket azért zárnám ki mert akkor az szivárogna...( persze megnézem még egyszer) de azt észrevenném!
Azért gyanakszok kevés üzemanyagra mert amikor befullasztom ( és újra életre kel és felpörög) még egy picit sem füstöl! Úgy gondolom ha sok benzin kevés levegő lenne akkor füstölne!
Szerintem az ac pumpa vagy ott valami szűrő koszos és nem tud elég benzint nyomni! Mert csak 3/4 gáztól fulld be!
Aprilia atlantic 2007 ( piaggio blokk beverly 500, x9 evo)
Karburátor membrán? Pici, apró lyuk rajta? Esetleg nincs kikeményedve? Egér nem költözött a kipufogóba, légszűrőbe (tudom vicces, de hidd el gyakoribb mint gondolod).
Pontosan azt csinálja amit írtál! Alcsony és középen jó!, ha odarántod neki azonnal befullad! ( Aprilia atlantic 500)
Akkor az ac pumpa lehet a ludas? 6 hónapot állt a motor...! Lehet hogy csak elkoszolódott a szar benzintől?
látom mély nyomot hagyott benned a motorom tangája
gyorsan add el neki tízezeré' aztán lesz egy új tanga a fejidomra
EZ PONTOKAT KERESD A VEZ TENGELYEN
japó oldalakat nézegesd, hátha akad valami
aki belpiacosat vesz annak fel kell készülni a szopásra
de a végén úgy is meglesz a boldog befejezés

egy német fórumon azt olvastam hogy kb 120 db lehet európában, szóval biztos találni róla ezt-azt
Google és társai keresésben az a bökkenő,hogy Honda CB1300 sc 54 annyi könyv van,hogy dunát lehet rekeszteni. Ingyen bérmentve kb 5 oldalról le lehet tölteni, de.... Nekem Honda CB 1300 sc40 -em van ami nem sokban különbözik az sc54-től csak kb mindenben. Ezért is írtam külön,hogy az sc40-hez keresek.