Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én szereltem mindkettőt pl egy főtengely csapágy csere fele idő sincs a robogónál
vagyis eddig csak minarelli volt még egyebeket nem csináltam
Hogy faragod ekecseled aztán baszik működni , mert vagy a konyi tűnik el , vagy a membrán vagy a karbi valami mindíg szopik ! Nincs az a pénz amit ne nyelne el ha normálisan akarod szervizelni , és nem csak ekecselni ! Szóval minden elismerésem aki robogó szervizeléssel foglalatoskodik !
Lehet hogy a simó nagyon gagyi , egyszerű mint a faék , de lámpa nélkül bánya mélyén bekötött szemmel szétrántom a blokkot , széttolom a főtengőt is , azt tölcsérrel visszatöltök mindent a blokkba , jól megrázom , az indulni fog az kurva isten ! Ha egy sivatagnyi csörgőkígyó bújik benne , ha földön húzza a kuplung kosarat , az akkor is megy !
robogóval mi a bajod?
egy 50es sima variós kivitel motorikusan egyszerűbb mint a szimó
Megértelek , többször voltam már ebbe a stádiumba , aztán valahogy mindíg megúszta az áldozat ! Az utólsaó leírásod alapján a hidegindítóval tudod életre kelteni , amennyiben tényleg benyó hiánya van röfögni kell neki , még ha rövid ideig is ! Halkan megjegyzem , a karbi csak úgy néz ki mintha tiszta lenne , ezért minden fuvókát és csatornát járatot jól takaríts ki , a fuvókák meg méreten legyenek , mert a robogók az életben el nem indulnak ha gyengélkedik az üzanyag ellátás ! 1000 szer simson mint egyszer robogó l egyen az bármilyen is !
2 t-nél melyik szelepet nézze?
koszi, felreertettem az elozoket, szoval a benzin eljut a karburatorig az uszohazba onnan nem jut a motorba pedig a fuvokak tisztak... Na megyek felgyujtom a picsaba legalabb nem fogok fazni:)
Üdv! ha nem sikerült, nekem bevált - deklicsavarnál - hogy ráhegesztettem egy kis vascsonkot, ami elég a kulcs rászorulásához. Persze Te tudod, hogy lehet e ott hegeszteni, lelehet e takarni a többi részt, nehogy megégjen vlmi.
Helló! Füstölés van e? Ha igen milyen színű, mikor már bemelegedett? Elsőnek a szelepszár szimeringet kéne meglesni.
Eddigi motorjavításaim alapján vagy nincs akkor vákuum a kopott motorban, hogy felkapja az úszóházból a benzint, vagy esetleg a karbi vákuumcsöve lehet eldugulva. Persze más is lehet, de én ezzel kezdeném a helyedben. A légszűrő befogása és az üzemanyag bespriccolása jó ötlet, ha elindul és a fordulat miatt nagyobb lesz a szívóerő az úszóházból a lé felkapásához talán. Tegyél kis üvegbe kicsi benzint és mint egy infúzió abból engedd a benzint a karbiba. De ha le akarod húzni a hengert, akkor talán sejted, hogy kopott? :-)
Hú , írod ám az össze visszát ! Benzincsap működik , benya nem jön a szűrő felé ! Akkor hogy is van ? Kapd be a vákumcsövet , szííííjjjjad meg , a benyának folyni kőőő mint a lóh...gy ! Átérzem a problémát , egyre nagyon figyelj ! Ha odáig jutsz hogy meggyújtod , legyen benne elég benzin nehogy félig meddig égjen csak , azt elaludjon ! Sok türelmet hozzá !
karbi tiszta, vakumos benzincsap mukodik, mint irtam is. probaltam amit irtal, semmi benya nem jön szűrő felé.
spriccents be egy kis féktisztítót a légszűrűbe ha ekkor se indul nagy a baj
Attól függ milyen motorhoz...
Próbáld meg úgy indítani, hogy leveszed a légszűrőt és befogod a karbit a tenyereddel. Ha minden ok, akkor dőlni kell belőle a benzinnek és el is indul. Ha nem így lesz, akkor sztem a benzinpumpa, vagy takarítsd ki az egész karbit mert állás után szép dolgok kristályosodnak ki a benyában.
Szervizkönyv írja a "service limit" értéknél.
sziasztok.

Van egy 50-es 2T scarabeom téli "motorozásra", nos elővettem de bszott beindulni. Szikra van, de azért cseréltem gyertyát, benzin nincs. Tank folyást ellenőriztem, működik. Karburátor szétszed fúvókák tisztítva, úszóházba eljut a benzin megnéztem a leeresztő csavarral, de még mindig nem kap benzint tök száraz a gyertya, főfúvóka pedig 100% hogy nem dugult. Létezik hogy a membrán döglött be? Egyéb ötlet mit kellene csinálni vele? Köszi!

Másik kérdésem ha hengert szeretnék cserélni ki kell szedni a blokkot vagy hozzáférni annyira (fekvőhengeres) hogy ne kelljen?
Sziasztok

Első teleszkópnál mennyi lehet a hézag a becsúszó szár és a csúszógyűrű között?
A "végtelen" járműgenerátor esetén 100 KOhm-1 MOhm közötti értéket jelent, nem a tényleges " végtelen"-t! De szerintem széthúzva szart sem lehet mérni, azt összedugva alapjáratnál kicsit magasabb fordulaton kell 14,2V mértékben!
Győr sopron megyebe tud valaki jó szerelőt?(tenyleg jót nem az aki egyvalamit megcsinal mast meg elbasz)
a végtelen nem fejezhető ki számokkal, így a műszer se fog számot írni
úgy hogy nem ő cserélte, aztán a szervizben mondhatnak bármit........
"...Elvileg generátor cserélve, fesz. szabályzó szintén..." Elvileg hogy lehet generátort és szabályzót cserélni? Én gyakorlatilag szoktam és ha cserélem az ki is van cserélve és általában szokott is működni.