Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem Rád gondoltam!!!!!!
Nekem csak egy Aldis van a motoréhoz elég is mert ha az autóban megellik akkor bebikázzuk azt elgurulok bele venni újat.
Nem ! Csak kerestem egy képet róla ! Van egypár töltőm , két Aldis , egy Orosz , és egy álltalam készített brutális mester trafó /30 éve készítettem 110 V-ig voltonként tudom a feszt levenni / ha nagyon kell a delej
Ha jól látom akkor vettél ilyet is.
Nyilván úgy a jó, de.......én azt írtam (dolgoztam még az átkosban akksis helyen, onnan vonultam), hogy én(!) leszarom az enyémet és az ennek ellenére és nem ezért mükszik, ezzel csak azt akartam írni, hogy manapság szinte tök mindegy mit veszek mert mind szar és azokat csak szerencse kérdése, hogy sikerül-e életben tartani....tisztelet a kivételnek mint az igazi yuasa.
Most ez a fajta van akcióba !
Igen Csőri sajna rendszeresen vagy itt az ódalon pesztrálva, de jókat vigyorgok közben... nem számít, aki tud az nagykabátban is tud tartja a mondás!
Már óvatos vagyok , belefutottam a héten ! Elég volt !
A hangsúlyra figyelj!
Mond meg a tutit ! !
Igaza van Ekecs Eleknek, nem tesz jót az akkunak ha nincs rendszeresen töltögetve , kb havi egyszer!
Én villamos technikus vagyok, így dplgoztam, amikor még dolgoztam , nekem is van csepptöltőm vagy 3 is, és rendszeresen használom őket !
Nem úgy van, hogy ősszel leteszem a motort, aztán tavaszig magasról nagy ívben leszarom. Meghálálja a gondoskodást!
Nem gondolod, hogy jobban tudod, mint más. Az az aksi biztos nem azért bírja még mindig, mert töltögeted időnként.
Dehogy szar az rengetegen használják motorosok ilyenkor. https://www.sportmotor.hu/albu...
Lehet másnak hülyeség a csepptöltő , nekem más a véleményem ! Egy aksinak az a halála ha nincs használva , ezért a téli időt a legnehezebb neki átvészelni , és ebben segítségére lehet a " szar" Aldis csepptöltő ! Kettő is van belőle ! Jut eszembe most megint akcióban ötezer valamennyi ! Senkivel sem szeretnék vitatkozni , tehát csak a tényeket írom . A ZZR-be 14Ah -ás aksi való , az enyémben egy 10Ah-ás szolgál 2012-óta . Még a mérete is kisebb , tehát egy kis sámlin pihen , hogy a gumi leszorítsa a fészkébe . Tehát idén már 5 éves lesz márciusban , kiváló állapotnak örvend . Mivel nem tudom fűtött helyre tenni a vasat télen , kiveszem és szobában van , néha rákerül a csepptöltő , akár rajta van egy hónapig , aztán rárakom egy másik aksira akár autó , fűnyíró vagy simson aksira . Mivel nyáron sem használom rendszeresen , egy szivargyújtó aljzaton keresztül szoktam csepp tölteni hogy ne kelljen szerelgetni tankot stb. Még ami fontos a tavaszi indításkor önindító nélkül először csak az AC-vel televeretem a karbikat , csak az AC elhallgatása után forgatom a motort , ez kíméli az aksit és az indítót is !
Mondjuk könnyen felismerhető mivel igazából nem kamu mindössze itthon árulják yuasaként, annyit írnak rá, hogy yuasa corporation taiwan.
Tudom ott kéne az aljában de nem vitázok az asszonnyal nem a királyfi!
Remélem a hűtőszekrényben tárolod...
Most ilyen van benne. Ha megellik annyi van helyette még el is adnak.
Akkor úgy néz ki sikerült eredetit vennem...

De a legjobb az ami asszony robogójában van
2009-ben kidobta a rendszergazdánk a szünetmentes tápból mert valami teszt kimutatta hogy nem megfelelő
Azóta benne van a robogóba, minden télen fullra leseggel, első úton észhez tér majd egész évben hibamentesen üzemel
A taiwani ályuasa nem túl jó, az igazi igen.
Volt motobatt nevű kínaim, az 2 évet ment el nálam és működve került el tőlem. Már ezek a kínaiak is megbízhatatlanok, hiába akartam lecserélni 1 év múlva, nem hagyta magát.
Nekem a yuasa akkukkal eddig semmi bajom se volt se a sima savassal se a zárt előre feltöltötttel
Havernak a varta minden évben kihal és szinte egy árban vana yuasával
Vettünk már gagyi akkut nagyon gyorsan kikerült a motorból, lehet nagyon a legalja volt
Én ezt nem tapasztaltam, viszont amit írtam azt igen, pl. a mostani gépemet 6 éve vettem amit új banner akksival adtak, no ez másoknak sokszor hamar megadta magát, de nekem még most is mükszik úgy, hogy gyakorlatilag leszarom, fűtetlen garázsban sínylődik, azóta ki sem vettem a gépből és eddig 2X kellett tölteni pedig hónapokig felé sem nézek. Kínai és magyar kínai is volt, azok 1 max 2 szezont mentek el, de legalább filléres cuccok, de lehet, hogy ha most újra bannert vennék az meg nem bírna ki 1 évet sem.
Akkunak nem kell ez a cifraság
Ha jót akarsz tenni vele akkor csináltatsu egy kockával egy jóféle töltőt ami x időnként kisüt az akkuból némi áramot majd visszatölti
Ez lenne az igazi akku őr
Szerintem semmit sem érnek a csepptöltők. Autó, nem motor, Jász akku van benne minimum 4 éve, -20ban is simán indított, soha nem volt töltőn. A yamahában meg az 1 éves banner akksi 2 hét pihenő után meg se nyekkenti a motort igaz nem én raktam bele és ált is fél évet biztosan.