Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor hagyd a picsába és tavasszal épísétek össze
Hát, ez jutott nekem is, de asszem valami olajos cuccal átjáratom majd. Amúgy a lehetséges potya munkától jobban félek, mint a anyagi kiadástól, ma már majdnem kiszedtem a blokkot a vázból, de már utálom most.
Azokat sem indítgatják a szalon kirakatában pl. fél percenként mégsincs semmi bajuk! Te se nyugtalankodj.
Ha nem indítom el tavaszig, akkor a benzin rohad bele esetleg, ha meg elindítom, akkor tuti nem 1000 kilométeren keresztül télen. Arra gondoltam, ha felújítom, akkor olajjal valahogyan átjáratni az egész rendszert.
Vagy valami ilyen.
(Igaz, a szalonbéli motorokkal sem csinálják meg...?)
A gyertyát azért javaslom kivenni, hogy az önindító könnyebben forgassa, mert nem az indítás, hanem az olajkenés a cél. Nekem szombaton azonnal indult!
Nekem tegnap még kivett gyertya sem kellett mégsem indult be 5sec alatt. Kellett 2x 5 is.
Meg arra kell nagyon vigyázni szereléskor szerves anyag ne kerüljön bele , mert az vagy rohad , vagy kihajt , vagy rügyet , levelet hoz , kihajt ! De ha nincs fűtött helyen ilyen baj sem érheti !
Ne is haragudj, de állásában mi baja lenne?! Annyit tegyél meg, hogy amikor elszeretnéd indítani, előtte levett gyújtással, és kivett gyertyákkal megforgatod az önindítóval, vagy 5 sec-ig hogy az olajszivattyú mindenhová nyomjon olajat, hogy szárazon ne csússzon felület terheléssel. Ennyi! !
Eldöntöttem, hogy furatom aztán majd lesz valami.
Ebből következően van egy érdekes problémám. A hajtókar is cserés lesz meg akkor már ugye a főtengely csapágy is, vízpumpa, etc. De most terveztem a munkát, de hát tél van, én tutira nem közlekedek hidegben, ha "új" lesz a motor, akkor a hideg miatt állni fog 3-4 hónapot összerakva? Használ az neki? Az tutira nem amit én csinálok télen a motorral, hogy pár hetente lemegyek és mindent elindítok egy negyed órára kb. Egy bejáratott motornál ennek különösebb jelentősége nincs, ha üzemmelegre melegítés után leállítom megint pár hétre, de egy null kilométeres blokknál?
Szerintetek?
Valamelyik nap láttam egy ilyen oldalkocsis gépet! Szembe jött!!
Jól emlékszel , a csepp tankosoknál pozitív a " test " !
A Jawa-nál, ha jól emlékszem...?! De megnézem szétszedésnél, és ......!!
Nem minden motornál. Mert van ahol Pozitív a test.
Nem szerencsés félvezetőkkel felépített elektronikát fordított polaritású feszültséggel bekötni! Azt , hogy A NEGATÍV A TEST , ÉJJEL NEGYED HÁROMKOR, AZ ÁLMODBÓL FELZAVARVA IS TUDNI KELL! Mert sajnos ennek az a következménye, hogy tönkremegy! Még szerencse , ha nincs kiöntve az egész műgyantával és cserélni lehet az egyes alkatrészeket. De ha a rákötés sorra kerül , AKKOR A NEGATÍVOT ELŐSZÖR A TESTRE , és aztán már nagy baj nem lehet. Abban az esetben nem lehet nagy baj, ha van benne dédő-dióda amelyik fordított polaritás esetén pár tized másodpercig történt rákötésnél rövidzárat jelent, és kiolvasztja a biztosítékot, megvédve az elektronikát. De a hosszabb időt az sem bírja ki.
Egy megoldás van: A szakma biztos tudása.
Helló, lenne egy kérdésem, ha véletlenül az akkumlátorrra fordítva próbáltam rárakni a vezetéket, akkor milyen kárt okozhattam a motornak? Beverly 500-as, egy biztit találtam ami kiégett, kicseréltem, de még az index és a injektor nem működik, nem tudom még van e valahol erre külön biztosíték?Segítséget előre is köszönöm: tabandras57
Sziasztok k5 600-ból hogyan tudom kivenni a lámpát? Műszerfal ki és a tankfele ? vagy fejidom le és úgy férek hozzá? hátha valaki már szedte ki és nem állok neki fölösleges oldalról! Köszi előre is!
szedd le a gyűrűt tedd bele a hengerbe több helyen és a hézagból látni fogod mennyire kopott. Ne perselyezd, találsz rá biztosan bontott hengert!
szolnokon van ilyen
Mihez kell?
Sziasztok! Ismertek olyan magyar vállalkozást, aki motorkerékpár többtárcsás kupplunglamelláinak (nem parafás) felújításával foglalkozik?
Helló tudnátok segíteni 1996 os Honda cr 125 első teleszkópba mennyi olaj kel ????
Szelephézag ellenőrzést, esetleg állítást hol tudok csináltatni Pesten vagy környékén? Megbízható ember érdekelne...
Ja, szevasztok!
Ja és olajfogyás sem volt(csak hamar bemocskolódás),amikor még nálam volt,de 400km-alatt sem hiszem hogy lett
1 kis cicergés a hátsó szelepek felől + vázfestés miatt ki kellett emelni a blokkot + a szelepek miatt szedtem szét látni akartam hogy a szerintem picit túlnyitott kipufogó okozott e kárt a szelepekben.(Éreztem hogy nem mert adtam neki rendesen bezint)De úgytűnik nem.Persze mindent rendesen átnézek.Manuálom van vagy 3,mindent abból csinálok,és még jó hogy most ránéztem mert sokkot kaptam nicasilos(gilnisil) a hengere a ducatinak?Na ez nem hiányzott.Végülis mindegy mert lehet kapni ezekhez az öregekhez hüvelyt,dugót már nem,csak csináltatni,ill variálni a monsterek dolgaival.Lehet az első hengerhez alapméretest kellene vennem(majd) a hátsónak meg szerintem semmi gondja.
Alapból teljesen jó volt minden,bár néha láttam indulásnál minimál füstöt de nem volt semmi gond vele,meg a cicergés hátulról.
Még egy hozzá nem értőnek sem volt gondja vele annyira jól belőttem a karbikat,mindig indult neki elsőre semmi gyertyabeköpés meg egyhengerezés.De már rossz volt hallgatni(legalábbis én figyeltem rá tehát hallottam) a cicergést.Visszavásároltam hála az égnek,és rendberakom.
Nem kellet volna szétszedni...kellett volna mérni egy veszteséget a hengeren, hogy valóban kopott-e, meg üveggyertyával rá lehetett volna nézni az égéstérre üzem közben, hogy a keverék dús, vagy az olajat égeti...hiszen ez a lényeg...ha van benne kompresszió, és lehúzza az olajat, akkor tök mindegy, hogy milyenre van kopva a henger...vagy hogy mik lennének a méricskélés eredményei...ráadásul ki tökömnek van intója, meg mikrója annyi méretben- jók ezek a tanácsok...
Ha már kezedben a henger, megnézném, hogy nincs-e beragadva a koksztól a gyürüszett, aztán hosszú a tél, drága a felújítás, lehet összepakolnám, és mérnék végnyomást, meg néznék gyertya-égésképet.