Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt találomra ki mondja meg neked? Keress egy service manualt, amiben benne vannak a megengedett kopásértékek (méretek, ovalitás, stb.). Ez majd eldönti, hogy mit lehet meg mit nem.
Alapméretű gyűrűt tennék rá.
Az érdekel lehet e oválisra kopott hengerhez új gyűrűt tenni,érdemes e?vagy csak ártok vele?
Mérni kell: hengert, dugattyút, gyűrűket.
helo topik
Az a nagy dilemmám és amire a google kereső magyarul egyszerűen nem dob ki értelmes választ(na jó a babetta fórum használható) pedig tudok jó kulcsszavakat, hogy fekvőhengeres motornál egyáltalán szabad? lehet? csak gyűrűzni?
Egy ducati álló hengere teljesen váll mentes meglepődtem mennyire tökély de a fekvő az kopott alul.Utoljára estek vele és eldőlt a motor az olaj biztosan befolyt az első hengerbe,úgy is vitték haza eldöntve,utána 1-2 év után párszor indítani próbálták.Ami brutális fekete lerakódást láttam a hengerfejen az nemtudom képződhet e néhány félig sikeres indítás után az odakozmált olajtól vagy ennyire ki van szerencsétlen.Amikor nálam volt nem füstölt,néha nagyon picit indításkor.Az olajat viszont nagyon hamar bekoszolta(lehet csak igénytelen embereknél volt előtte akiik nem cseréltek olajat).És az első időkben amikor még nem volt pöpec a karbi behangolása akkor beköphette a gyertyát ha nem sikerült az első henger indulása elsőre de miután belőttem utána már ilyen gondom nem volt soha.Aztán mentek vele kb 400 km-t össz utána estek most visszavásároltam.
De hamár szétszedtem tehát a kérdésem lehet csak gyűrűzni fúrás nélkül fekvőhengert?
Józan ész azt mondja ne mert oválisra van kopva és a gyűrű nem fog felfekdüni csak rosszabb lesz mint volt.
Sziasztok.Műszaki leírást,képet vagy rajzot hol találok sport kipufogóról egy 250ccm 4 hengeres és kettő kipufogós motorhoz?Segítségeteket köszönöm!
Továbbá ha semmiféle füst nem jön a motorból attól eheti-e az olajat vagy valahol máshol fogy!600km=2dl.
Keresek eladó használt 4 órás szinkrontesztert.
Fúrásról lévén szó, minden gondolatom és kijelentésem a vashengerről szólt. Amúgy tényleg nem értek sokat hozzá, egyet azért megtanultam, hogy mert nem tudom megcsinálni azért még tudok róla véleményt mondani. Persze a vélemény és a vélemény között nagyon sok különbség lehet és van is, én igyekszem elkerülni a bántót és azt is, hogy olyannak tűnjek fel, mint aki ért hozzá.
(Ha fájós foggal megyek az orvoshoz, aki csinál valamit és utána még mindig fáj, akkor azért én még véleményezhetek, ha nem is tudnám én kifúrni azt a fogat és betömni...)
Amúgy én nem idevalóan azon gondolkodom, hogy tényleg vegyek-e Asso Werke-t vagy maradjak egy Vertex-nél, de most még az utolsó irányába mozdultam el. És bizony a "kevesek" köré tartozom, én, hanem is ezret, de nyolszáz-nyolcszázötven km-t beletekertem a felújított motoromba.
De egy utolsó gondolat, amit már leírtam, az én motoros ismeretségi kör alapján az jött le, hogy fúratott hengerrel sohasem mentek el annyit, mint gyárival.
Vagy rossz helyen élek.
...és persze van olyan hülye is, aki "na majd én megrendelem mindent" alapon vesz egy alu hengerbe / nicasilos / való dugattyút és azt viszi el a gepmuhelyesnek. Csak annyi a baj, hogy a vasba és az aluba totál más kupossag kell :D
Honnan tudod mi valo aluba és mi vasba ?
Egyszerű...a vasba való dugattyú /2/tizedes lépcsőben nő, még az aluba való századokkal...
Alu henger nem furunk orrba szajba...
Ott a használat függvényében először gyűrűt cserélünk és mehet össze, utana finom honolas ugyanaakkora de új dugó vissza....következő körben ugrunk csak a dugattyú méretében felfelé. / ez a menet mondjuk annyira nem jellemző utcán, mert mire hozzáértőhoz kerül addigra már biztos lépcsőt kell ugrani... /
A gyakorlat azt mutatja / és most hagyjuk azokat amikbe még belekezdtel...mert nem értesz hozzá /, hogy kevesen adnak 12ezret egy Asso dugattyuert pl... meg azt is, hogy kevesen járatnak öntöttvas henger esetében 500-1000kilometereket.
A kettő együttes hozománya, hogy a gepmuhelyes a saját érdekében"elbassza" a henger, azaz tulfurja, hogy ne vidd vissza ;)
Normális hengerfuras menete:
Intoval kimérni a hengert...
Kiválasztani a fent kapott értékek alapján az illeszthető dugyattyut...
3szazadra illeszteni
Szakszerűen derekszogelni, összeszerelni és szetdusitott keverékkel járatni legalább 500km-t.
Ugyan annyit el kell mennie, mint az első dugóval, ha adottak a feltételek.

DR henger
A DR az "gyári" alkatrész.
A minarelli blokkgyarto belső "sport" osztályának márkaneve. Spéci ötvözetből öntik és márkás dugót adnak hozzá. Nem utolsó sorban annyi a húsa a hengernek, hogy elég markans portmapokat is bele lehet faragni.

Végszó:
Nem kell félni a futástól, ha jominoseguek az alkatrészek, jó a gepmuhely, lelkiismeretes a tulaj... Ha valami hiányzik, akkor érdemesebb újat venni / és beszerelés előtt megfaragni :D /
Ja, hát igen. Szóval kétségeim vannak, de tudom, ne is mondjátok: vegyek akkor újat, gyárit.
Üdv Srácok. Van egy 85-ös xt 500-am . Az lenne a panasz hogy kb 4000-es fordulaton elkezd kicsit rángatni. Az összes fokozatba csinálja de èn legjobban 4. -5. veszem èszre amikor huzamos ideig kb azon a fordulaton vagy környèkèn tartom a fordulatot. Egy darabig szèpen megy a motor ès egyszer csak elkezd rágatni. Elöször karbi gondta gyanakodtunk de nem az a baj. "Motorszerelő" ismerősöm szerint valami gyújtás gond. Ja ès mèg annyi hogy szivatóval nehezebben indul mint szivatóval ès szivató nèlkül is leizzadok mire be bírom rúgdosni. Köszi a segítsèget. Üdv mindenkinek.
Nem az órázásra gondoltam hanem arra, hogy pl. az ágy kopása stb miatt alakhibás lesz a henger.
Ja, akkor igen, egyet is értek veled. :-)
Én, ha magamnak csinálnám, befogás után kióráznám a hengert és igazítanék rajta. Aztán megint, de szerintem ezt nem csinálják meg.
Amúgy ezért vagyok bizalmatlan pl. gumisokkal is, mert a szemem láttára mutatták meg egyszer, hogy felrakta, megpörgette, a súlyokat rátette, megpörgette és akkor mindenhol 0 volt, levette a felnit de abban a pillanatban (valójában csak meglazította és megtekerte kicsit a tengelyen) vissza is rakta, megmérte megint az egy perccel azelőtt felrakott súlyokkal és már nem 0-t mért. Igaz, nem sok volt az eltérés, de akkor is. Szerintem tökéletesen kiegyensúlyozott felni nincs is, legfeljebb olyan, ami használható.
Így vagyok a hengerfúrással is.
De csak megerősítés volt.
Öööö... nem azt írtam volna? :-)
nekem egy szimó hengert abban csináltak de szar lett
kicsit ferde lett és ette a gyűrűket
szerintem nem tudták rendesen a végén bemérni, pedig volt válla, onnan elméletileg meg tudták volna keresni a közepét
Esztergába nem jó fúrni, hengerfúró kell hozzá.
Kínait semmiképpen, a DR-el szemeztem, az volt az előző motoromon. Egy Vertex dugó 8 mifelénk, 4 a fúrás ezresekben mérve természetesen. Meg a tömítéskészlet, fagyálló etc. A közepesnek beállított Teknix 18, a nitridált meg cakk-pakk 17, igaz 2*2 ezer a posta oda-vissza, vagyis 21 plusz a tömítések.
Speciel nekem a 70-es henger nagyon bejövős volt, azzal sem tekertem jobban, de a lehetőség ott volt legalább a menekülésre, ha a buzi esetleg a sarkamban loholt vagy a másik a kereszteződésben oldalról jött felém. Ja, és az átalakított Ditech többet eszik mint a 70-es DR.
Igaz, akkor már főtengely cserebere meg csapágy meg minden.
Én rendeltem egyszer kínai hengert a minarellire, 2 évig biztos egyben volt, igaz egy öreg nő ment vele tuti nem erelte neki
A gyakorlatban is tartós lesz. Persze ésszerű határok között. Ha pl 50-es hengerbe nem akarsz berakni egy "70-es" dugót, mint annó az egyik mélyen "tisztelt" ügyfelem. Beszélhettem neki hogy az anyag nem bírja el, hát nem is bírta. Papírvékony lett a henger fala, át is szakadt ahogy kell. Szóval fúrasd csak a gyári hengert, semmi baja nem lesz (ha hozzáértő csinálja) tartósság terén. Inkább 10-szer fúratom a gyárit, minthogy olcsó kínai szart vegyek (Motorforce, stb), mert azzal csak negatív tapasztalataim vannak. Teljesítményben is alul marad a gyárival szemben, minőségről meg már ne is beszéljek.
Ha egy forgó gépebe fogom be a hengert, az elvileg kör alakú lesz - most tegyük félre, hogy üt a tengelye a hengerfúrógépnek - az a nem mindegy, hogy mennyire lesz a fúrt lyuk tengelye egyben mondjuk a hajtókar tengelyéhez képest. Ez csak egy példa a lehetséges hibákra.
Tehát elméletben el is hiszem, hogy lehet úgyannyira tartós, a kérdés, hogy a gyakorlat mit mutat.
Pontosan.Közben kinyomoztam és valóban úgy kell csak Én nem gondoltam erre a lehetőségre. :) Köszönöm szépen a gyors segítséget.
http://www.apriliaforum.com/fo...
Bár itt a 122-es blokkról van szó, nem tudom van-e köze egymáshoz a kettőnek.
De ha ez nem járható út, akkor a neten tutira van 123-as repair, workshop, stb manual.
Ha valaki jó minőségű szelepállító korong helyett pl. esztergál bilivasból lapkát, az okozhat ilyet. Én az emelőtőke alá néznék.