Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Be kell tekerni a felső holtponti rögzítőcsavart, úgy tudom.
ha normális helyen fúrják meg hónolják a jó minőségű hengert ami lehet gyári vagy valami jobb pl DR vagy más márkásabb cucc rendes dugót teszel bele nem a 2000 ft-os kategóriát első fúrásnál majdnem annyit megy mint a gyári másodiknál kevesebbet és így tovább , kínai taiwani hengert nem érdemes fúrkálni akkor inkább komplett hengerszett
Szia. Az a kemény bevonat az a Nikasil, vagy Nikkel szilícium karbid bevonat. Jellemzően az acél hengerhüvely nélküli motorok aluhengereit vonják be vele. Ezt nem nagyon lehet fúrni, csak újra bevonatolni. Bizonyos motoroknál már hallottam róla, hogy kifúrják ezt is, majd acél hengerhüvelyt tesznek a hengerbe, és ezt fúrják méretre. Az acél hengerhüvelyt lehet fúrni, a gyártó megadja a fúrási lépcsőket is, ami teljesen szakszerű javítás, és az élettartama sem rosszabb az eredetitől. A probléma abban áll, hogy mennyire precíz a fúrás, majd hónolás, mennyire pontosan hozzák össze a dugattyúval. Persze nagyban függ a dolog a dugattyú és legfőképpen a gyűrűk minőségétől is. De nem lehetetlen egy fúrt motorral ugyanannyi km -t elmenni, mint egy nem fúrttal.
Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.Egy rotax 123-as blokkot akarok összeszerelni de elakadtam mert a főtengely végén nincs,vagy nem jó helyen keresem a jelet amihez a balansz tengelyt ,,összekötő'' fogaskereket kellene feltennem.A balansz tengely végén megvan,a két műanyag fogaskereket is egymáshoz tudom állítani csak éppen a főtengely végén nincs jelem.A kérdésem az lenne,hogy tudja-e valaki,hogy eredetileg a jelnek hol kellene lennie és merre kellene néznie?Sejtésem van róla,hogy a főtengelynek vagy alsó vagy felső holtponton kellene lennie a jelreállításnál de ez csak tipp.Ha valaki ezügyben a segítségemre tudna lenni bármilyen módon akkor azzal nagyon kisegítene.Előre is köszönöm.
Ezt mondta nekem a furomester. Sajnos a tapasztalatom az mutatja a motoros haverok koreben, hogy egy furt motorral nem sikerul ugyannyira messze eljutni, mint egy gyarival. Szeretnem en is, nagyon is, meg hajlok is ra, csak... Az egyik allitja, hogy a hengernel van egy reteg edzett felulet es furaskor pont ezt furjak le, a masik meg azt, hogy ez hulyeseg es teljes keresztmetszetben egy kemenysegben van a hengerpalast. Ha ez igy van, akkor ugye csak a mester precizsege adja ki a tartossagot.
Szerintem egy fúrt és jól összerakott henger-dugó ugyanannyit fog elmenni mint egy gyári (kivéve ha nicasil-os volt és lepucoltad a bevonatot róla).
Az elmondására ne hallgass. A 'boyracerek' szeretik azt hinni hogy az 50-es robogójuk 1000-es GSX-R. Ha 50-es a motor, az sosem ment 90-95-öt. A kipufogóban egértanya azt pl nem szeretik a motorok. :D
Megnézem majd!
Gyári manual....
Belül kopik a csap ahol nem látod, vágj szét használt láncon görgőket és látható ahogy a csap kopott.
Kopik,nem nyúlik.
de az nem a lóerők miatt van.......
edzett anyagból van a lánc nemigen nyúlik inkább szakad(törik)
Köszi! (Ha nő a csaptávolság, akkor nem nyúlik? :D )
Többiek?
Egyik sem nyúlik, nem tesco-s szatyor ez. Az élettartama csak az ápolástól függ. Ha koszos, rosszul van kenve, akkor kopik, és nő a csaptávolság...Egyik sem fog elszakadni, főleg egy R6 nyomatékától...
Sziasztok!

2005-ös R6-ra láncot kell vennem. Olyan kérdésem lenne, hogy egy ugyanolyan erős 525-ös és 530-as lánc kibír ugyanannyi km-ert vagy az 525-ös hamarabb megnyúlik?
Köszi!
Szia!

A hétvégén sikerült kibányászni a féknyeregből a belerohadt vezetőpálcákat. Nem is értem miért nem rozsdamentes anyagból készítik, talán akkor örökké tartanának?
Mérj egy kompressziót , de ne csak abba a hengerbe , hanem mindbe , és lehet sokkal okosab leszel .
állítsd be a hézagokat aztán majd kiderül mi változik
egy motorban kurva sok minden tud "csörögni" szóval amit látsz hibát azt először mindig csináld meg
mondjuk a szelephang nem sokott egyik napról a másikra előjönni, ha csak nem kiesett a lapka....bár ilyen kiesést én még nem láttam
Sziasztok!
Előre is bocs az amatőr kérdésekért! A motor (CB 500) kb egyik napról a másikra elkezdett csörögni. Vasárnap este még nem volt baja, kedden reggel meg már csörgött. Hidegen borzasztóan, aztán melegen elhallgatott, de később már melegen is hallható volt. Sikerült behatárolni a csörgést, és a szelepfedél alól jött.
Mellékeltem pár képet hátha egyszerűbb megérteni mit nyekergek... :D A bütyök és a lapka között nagy a hézag, de csak ennél az egynél. Semmi kopást nem lehetett észrevenni. A vezérmű tengely nem kotyog, a motor egy gombnyomásra indul és erő is van. Mielőtt hozzám került, elég sokat állt. Mostanában lett jobban használatba véve. Csak így el tud menni a hézag?
Valakinek valami tipp?
Köszi!
Ez lehet olcsóbb egy kicsit.
http://www.ebay.de/itm/4-Ansau...
Urak! Help!
Fzs1000 Fazer-hez szívócsonk gumikra lenne szükségem, bontottba vagy utángyártottba! Lehet egyesével rendelni vagy csak szettben?
Ha valaki már végigtaposta ezt az utat, annak megköszönném a segítségét
kompresszió jó?
az erőtlenséget általában ez okozza.
De lehet dugulás is
Kipufogó dugulás!?
Sziasztok,

szerintetek a fúrt henger mennyivel kevesebb kilométeren keresztül használható, mint egy gyári? Egy új DR henger (robogó) árához képest egy normális dugó, fúrás, tömítéskészlet és esetleg egy posta már-már összevethető, egy olcsóbb Taiwani vagy valami kínaiéhoz képest meg szinte pont annyi.