Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok...Barátom robogóját próbálom javítani.....A következő problémával....A moci eddig bírt menni 90-95km/h az elmondása szerint...De valami oknál fogva ,most 50 nél töbett nem birok kihozni belőle.....+ a végén csak kínkeservesen tudták beindítani.....Kapott főtengej szimetinget...az inditás így sokkal jobb,fe a sebességen nem javított....Dugulást sem találtam a karbiban...Tudnátok valami okosságot mondani....Lassan tanácstalan vagyok.....
ez a legnagyobb öröm.....az elektomos hibák igazi királya a villamosság seggből-szájba érzése, amikor hol fasza minden és hol nem, mindenféle szemmel látható hibák nélkül

mivel fingom nincs mirpl is van szó pontosan így csak általánosságban:
forrasztások újra forrasztása
az adott alkatrész melegítése-hűtése közben folyamatos mérés
aztán vagy meglesz a hiba vagy nem.....
Megint nem mértem rajta semmit, aztán megint átjött az ellenállás. Pedig még csak nem is a vezeték végei közt mértem, hanem közvetlenül az ellenállás kivezetésein
Itt próbálkozz, szakfórum. rendesek a srácok, valamelyik biztosan fog segíteni neked: http://forum.index.hu/Article/...
Sziasztok,van egy babettám,most pucoltam ki a tankot(rozsdát),karbi,csap ilyesmit,és olyan jelenség keletkezett,hogy ha oda húzom neki háromnegyedig,akkor leratál,és el kell engedni a gázt,ha visszaengedem a gázt negyedre kb ,(3ezres fordulat környéke)akkor teljesen jó,5-6ezres fordulat környékén meg olyan mintha valami elektronikai gebasz lenne,,de tanácstalan vagyok,ha esetleg valakinek volt már ilyen jelensége,az segíthetne.köszönöm :)
Szívató rendszer hiba lehet.
Sziasztok nemrég vettem egy Honda cr 125 hpp cross,tanács kellene hogy hideg miért indul csak beöntéssel melegen viszont rögtön indul.
Úgy tűnik megoldódik. Nem tudom mi volt a gond, levettem a lendkereket, megint elkezdtem méricskélni és végül meglett az a 125+/- 15 Ohm-os ellenállás. Nem is a jeladóra csatlakozik ez a piros vezeték, egy egyszerű ellenállás. Szikra van, majd összeteszem és kipróbálom.
Köszönöm a válaszokat
Nem mondtam hogy kívül van.
Lehet hogy részletkérdés, de nekem nincs semmiféle ilyen jeladó a lendkeréken kívül, csak alatta, az állórészhez rögzítve
Kriszu, ha nem csináltál még ilyet, nézz meg hozzá néhány youtube-videót, hasonló modellekkel is esetleg. Jó tippeket adnak, ha vágod az english nyelvet.
Ja és hogy mitől megy tönkre? A gonosz elektromos kis manó kártékony kisugárzásától
Köszönöm, most megint ott vagyok egyébként hogy nem tudom levenni a lendkereket.. de megoldom. A tekercs különben mitől mehet tönkre?
Altalaba a jelado nagyon vekony es viszonylag keves tekercseles. Ellenorizd a tekercsnel is hogy nem e csak a vezetek szakadt. Egy tekercselo valoszinu segit megtekerni ujra de mivel nem erre vannak raalva, kerdeses. Vagy megmutatja neked hogy kell es te csinalod. A baj az hogy ha cserelni akarod akkor csak egyben kaphato az alloresz.
Fasza. Köszi
csere
És mi akkor mi van ilyenkor?
Az a jeladó tekercs.
Most mellékeltem a fotót
Sziasztok! Nem indul a motor, nincs szikra, és a gyújtás-állórésszel lehet a gond. Kiméregettem a megadott ellenállás értékeket, a zöld-fehér között (730+/-35 Ohm) az megfelelő, a sárga-fehér között (0 Ohm) kb. 0.9 Ohm-ot mértem, ami talán szintén nem is lenne még gong, viszont a piros-fehér között (125+/-15 Ohm) végtelen az ellenállás, tehát nincs kontakt. Ez a "pick-up" vezeték, nem tudom pontosan mire vonatkozhat.
Mellékeltem fotót.
Lehet vajon javítani?
Köszönettel
Sziasztok!

Aprilia Pegaso 650 2001-2004es évjárathoz keresnék S.O.S-be váltókart!!

Illetve a Strada-tól mennyiben tér el a 2003as injektorossal? Mert vennék rá valami csini dobot meg fék-kuplungkart is, de csak Stradaból találtam belőlük ebay és társain.
Köszönöm mindenkinek a segítséget !
Így igaz. Nálunk többféleképpen hivjak:
Fuel mixture screw
Air/fuel mixture screw
Idle mixture screw
Pilot screw
És persze air screw ami akkor igaz ha a legszuro felé hátul van mert ekkor a belépő levegőt szabályozza.
Tök mindegy ha valaki így vagy úgy hívja akkor értem miről beszél. Nem veszünk össze.
Picit összekeveredtek a számok: (talán most jó)
"Annyit illik tudni, hogy az "5" csavar neve PILOT csavar, és nem levegő csavar. Előbb a fogalmakkal, működéssel, és funkcióval kell tisztába lenni, utána egy picit könnyebb beállítani.
Az ábra pont a alapjárati , és átmeneti rendszer működését mutatja. A "4"-e levegőfúvókán jut be levegő ( illik a tisztaságát alaposan ellenőrizni, mert tömítetlen levegőszűrőnél könnyen eldugulhat) az alapjárati rendszerbe, és viszi magával az alapjárati fúvókán felszippantott benzint. Mivel a fúvókák keresztmetszete fix, így ezzel (5-Pilot csavar) keverék milyenségét nem állítod, "csak" abba szól bele, hogy csavar kúpjánál lévő furaton ("7") mennyi üzemanyag jöjön fel.
Azt kell még tudni, hogy a fojtó szelep éle alatti furaton "6" is jön fel üzemanyag, kb a fele szokott nyitva lenni. Vagyis az alapjárathoz elegendő üzemanyag ezen a két furaton feljövő üzemanyag biztosítja. Viszont fontos az arány a jó működés szempontjából. Ès most jön a lényeg. Ha a 7-os nagyon nyitva, akkor 6 a fojtókkal nagyon zárva lesz, ekkor veszi nehezebben a lapot alapjáratról. Ha a 5-öst nagyon betekered, akkor a fojtókat kell jobban megnyitni, hogy a 6-est szabaddá tegye. Ekkor viszont nehezebben ejti a fordulatot, mert tovább tud szürcsölni a 6-es furatból, vagy a fójtó mögül még üzemanyagot. A szinkron tehát azért fontos, hogy itt alapjárat, és alacsony fordulaton, kb ugyan úgy legyenek ezek a pillangó éle alatti furatok megnyitva, ez által az egyenletes motorüzem biztosítva. Felsőbb tartományban már nem vehető észre ha pár fokot el vannak állítódva, de itt a pici furatok megnyitásánál fontos, hogy jól álljanak. Ès azért kell kb iterálva szinkronizálni, meg utána PILOT csavaron hangolni, és utána megint szinkron, mert látható, hogy valamelyest PIlot is beleszól a szinkronba. De pl ugye a legtöbb motornál picit emelt fordulaton végezzük a szinkron, pont azért, hogy a 6-es furat dominanciát szerezzen a beállításkor, és PILOT -nál lévö 7-es furat pedig el legyen nyomva funkcióban. A kályha mindig a gyári érték a Pilot csavaroknál, pl 2 teljes fordulat ki...ahogy az már írva volt...aztán lehet szinkronizálni, és eljátszani vele. De fontos dolog, hogy szelephézagok jók legyenek, és az sem baj, ha zárnak is rendesen (ezt veszteségméréssel ellenőrizzük), nem szelelnek, ne legyen túl nagy végnyomáskülönbség az egyes hengerek között, és nyilván a porlasztó ne falsoljon, úszószint pontos legyen, és természetesen minden fúvók tiszta. Ezek a szükséges feltételek, különben csak bohóckodás az egész."
helyesen:
"hogy csavar kúpjánál lévő furaton ("7") mennyi üzemanyag jöjön fel.
Azt kell még tudni, hogy a fojtó szelep éle alatti furaton "6" is jön fel üzemanyag,"
Annyit illik tudni, hogy az "5" csavar neve PILOT csavar, és nem levegő csavar. Előbb a fogalmakkal, működéssel, és funkcióval kell tisztába lenni, utána egy picit könnyebb beállítani.
Az ábra pont a alapjárati , és átmeneti rendszer működését mutatja. A "4"-e levegőfúvókán jut be levegő ( illik a tisztaságát alaposan ellenőrizni, mert tömítetlen levegőszűrőnél könnyen eldugulhat) az alapjárati rendszerbe, és viszi magával az alapjárati fúvókán felszippantott benzint. Mivel a fúvókák keresztmetszete fix, így ezzel (5-Pilot csavar) keverék milyenségét nem állítod, "csak" abba szól bele, hogy csavar kúpjánál lévő furaton ("6") mennyi üzemanyag jöjön fel.
Azt kell még tudni, hogy a fojtó szelep éle alatti furaton "7" is jön fel üzemanyag, kb a fele szokott nyitva lenni. Vagyis az alapjárathoz elegendö üzemanyag ezen a két furaton feljövö üzemanyag biztosítja. Viszont fontos az arány a jó müködés szepontjából. Ès most jön a lényeg. Ha a 6-os nagyon nyitva, akkor 7 a fojtókkal nagyon zárva lesz, ekkor veszi nehezebben a lapot alapjáratról. Ha a 6-ost nagyon betekered, akkor a fojtókat kell jobban megnyitni, hogy a 7-est szabaddá tegye. Ekkor viszont nehezebben ejti a fordulatot, mert tovább tud szürcsölni a 7-es furatból, vagy a fójtó mögül még üzemanyagot. A szinkron tehát azért fontos, hogy itt alapjárat, és alacsony fordulaton, kb ugyan úgy legyenek ezek a pillangó éle alatti furatok megnyitva, ez által az egyenletes motorüzem biztosítva. Felsöbb tartományban már nem vehetö észre ha pár fokot el vannak állítódva, de itt a pici furatok megnyitásánál fontos, hogy jól álljanak. Ès azért kell kb iterálva szinkronizálni, megutána PILOT csavaron hangoln, és utána megint szinkron, mert látható, hogy valamelyest PIlot is beleszól a szinkronba. De pl ugye a legtöbb motornál picit emelt fordulaton végezzük a szinkron, pont azért, hogy a 6-es furat dominanciát szerezzen a beállításkor, és PILOT -nál lévö 7-es furat pedig el legyen nyomva funkcióban. A kályha mindig a gyári érték a Pilot csavaroknál, pl 2 teljes fordulat ki...ahogy az már írva volt...aztán lehet szinkronizálni, és eljátszani vele. De fontos dolog, hogy szelephézagok jók legyenek, és az sem baj, ha zárnak is rendesen (ezt veszteségméréssel ellenőrizzük), nem szelelnek, ne legyen túl nagy végnyomáskülönbség az egyes hengerek között, és nyilván a porlasztó ne falsoljon, úszószint pontos legyen, és természetesen minden fúvók tiszta. Ezek a szükséges feltételek, különben csak bohóckodás az egész.