Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ebben sajnos nem tudok segíteni! Ez min. gépészmérnöki feladat!
Szia.Volt már ilyen motorom,kihasználni a 98 ló is sok,igazad van.Pusztán csak érdekel a dolog hogy hogyan van visszabutítva a motor gyárilag.Amúgy ezekből tényleg volt folytott változat?Ha igen akkor miért ?Köszi
Mentél már vele, hogy kevesled a 98 lovat?? Szerintem tanuld meg használni, és rá fogsz jönni, hogy elég a normális haladáshoz az a 98! Tapasztalatból mondom.
Hali!
A képen látható "54108" lemez (lövésem sincs mi a pontos neve) nem akadt meg a pálcán valamiért és azért csak pár mm-t jönnek kifele?
Sziasztok.Nem konkrét hibával,hanem igazából tapasztaltabb emberkék véleménye miatt fordulok hozzátok.Vettem kint Németországban egy gsxr 750 sradot.Ez még a karbis kiadás,igazából azért vettem meg mert teljes egészében gyári állapotú sérülés mentes a gép.A forgalmiban 98 lóerő van beírva,és kérdeztem a fószert ,állítása szerint tényleg 98 ló.A kérdésem az lenne,hogy miben különbözik az a nyitott változattól.Csak a karbi más vagy esetleg más dolgokban is különbözik.Ha nem nagy meló akkor szeretném megoldani az átalakítás hogy esetleg nyerjek egy kis plusz teljesítményt.Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.Üdv
Szia , lehetséges , hogy elgörbült a pálca . Tekered , akkor a betétek nem mozognak le és fel ? Vidd el egy szakihoz , mert , ha csak berohadt és kijön , akkor is most jön a neheze . Dugattyú tisztítás, visszanyomás , fékolajtartály le és feltöltés , légtelenítés ....stb. Üdv Fastaction
injekciós fecskendő+tű aztán csepegtesd petróleummal és mozgasd ide oda, végül meg fogja adni magát
Szia!

Látom el vagy látva munkával rendesen. Viszont lenne kérdésem a fékbetét cseréjével kapcsolatban: - Amikor kicsavarozom a betéteket veztőpálcákat vagy stifteket, ( kinek hogy tetszik ) nem tudom kiszedni, mert nem jön tovább. Elég régóta nem lett a féknyereghez hozzányúlva, esetleg berohadhattak a nyeregbe? Próbáltam kocogtatni, ( ütni nem nagyon mertem ) de pár mm után nem jönnek ki tovább és ugye így a betéteket sem tudom kicserélni emiatt. Lenne tanácsod hogyan folytassam?

A mellékelt linken látható, hogy milyen féknyeregről van szó és a " 45215 " cikkszámú elemekről van szó.

http://www.kymco-ersatzteilsho...

Megköszönném ha tudnál tanácsot adni, de bárki mástól is szivesen veszem a segítő szándékú ötleteket.
Jól van, de Te az erdőben csináltad! Nem az országúton.
Ez semmi..... én még a féknyereg villás részéből is lekoptattam kb 2mm anyagot
Kicsit fos betét volt és 3nap- kb 1500km távot nem bírt ki egy kb3/4-es betét
Aztán a hegyen kellett a hátsófék
Tele ! És addig nincs is baj, amíg saját magát lapítja ki! A baj ott van amikor más hal meg az ilyen kretén miatt!!
Semmi nem csodálkozom már Józsi. Tele a világ fillérb@szó Mekk Elekkel Kókány Matyival stb...
Ne légy meglepődve István ! Elnéztem a múltkor , ment előttem egy motoros. És gyorsít meg fékez. Pedig elég lenne ha a fék taposása helyett a gázt nem húzná az utolsó pillanatig, hanem motorféket használna, az ugyanis majdnem ingyen van! De a féklámpa mutatta mit csinál! És nem a fék kopik!! Aztán meg nem tudom mikor lett az a fék leellenőrizve, hogy mi mennyi??! Pedig azt a kiberakott betétet általában teljesen látni lehet, hogy mi van vele B+ !! De nem vagyunk egyformák!
Az MZ-s korszakban erre még simán ragasztottak volna új ferodolt. Jóvanazúgy....
A cipőtalpa kopott a delikvensnek tuti. Ekkora lúzert...
A tarcsat nem kell cserelni ugye?
Édes jó istenem.
Üdv emberek!
Érdeklődnék,hátha valaki tudja,hogy mennyi olaj kell egy 45-ös csúszószárral szerelt Marzocchi Magnum telóba.Nem USD hanem sima.Arra emlékszem,hogy mm volt megadva,de hogy mennyi... Már nem találom sehol a manualt...
Ez egy Husqvarna TE 410-ben volt.
Nekem tavasszal az első telókba 7ezer volt párban (+még az olaj Motul) igaz a legjobbat kapta szerelőm szerint egy év garival. Mondta ha ezután is szivárog akkor komolyabb a baj. Nem szivárog.
Nálunk ezek a k*baszott rablók 1600 forintot kértek egy darab 20x47x7-es viton szimeringért.
A 200 forintostól sokat ne várj a viton vagy mi a pöcs az jobb igaz hogy 3x annyi
Régebben volt róla szó, szimering van így is úgy is berakva. Nem kell vele foglalkozni úgy kell ahogy gyárilag volt.
igen, ez egy érdekes dolog mert ugye 2T-nél elősűrítés van a forgattyúsházban, a kuplung felőli olajnyomás viszont ellensúlyozhatja ezt az igénybevételt. Most első ízben a szervizkönyv szerint lett behelyezve a szimering, majd látjuk milyen sikerrel. Na megy hogy meddig tart a 200 ft-os szimering :)
2T blokkról van szó, íme egy részlet a szerviz könyből;

Felül látható a spéci szerszám amivel a szimeringet a helyére lehet ütni