Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia , gyújtás részt nézném meg elösször én is . Gyertya , pipa , trafó . Régi iskola néha sokat segít .
Hasonló hibát produkált egy cimborám ugyan ilyen motorja. Ott a benzin visszaszálló ág szelepe tömődött el ezért túltöltötte a blokkot üzemanyaggal. Alul dadogott a túl dús keverék miatt, felül meg ment mint az állat. Annyit zabált százon hogy iszonyatos. Akár ez is lehet a baj forrása. Az ilyen mozgó és időszakos hibák kikeresése egy horror. sok sikert hozzá.
Mondjuk nála durva benzin szag is terjengett menet közben mögötte.
Szerintem a gyújtás-elektronika -részt is nézzétek meg, nincs-e forrasztási hiba, vagy csatlakozó-saru lazulás, vagy valami elektromos kontakt-probléma !! Mert ez szerintem a hibajelenség alapján ilyen irányú is lehet. Roppant kíváncsi leszek az eredményre! Találtam már olyat, hogy a motornak bizonytalan volt a gyújtása , és rendszertelenül. Kiderült , hogy az elektronika-egységben a nyomtatott lapon egy csomó kontaktust át kellett forrasztani, mert fel voltak szakadva! És azóta is jó. Nem lesz egyszerű a hibát megtalálni.
Adott egy 2001 es honda cbr600f4i fs anno április végén cseréltünk benne olajat és levegőszűrőt nem is volt semmi gond vele,el mentem egy találkozóra és sok rázós úton mentünk meg ilyenek de hazafelé el kezdett 1000 és 3000 res fordulat között dadogni picit rángatni de ezen túl lépve ment mint a golyó.Nos aztán mikor mentem vele ezt csinálta mindig,gondoltam meg többen is mondták lehet meg mozgattuk a tankot és a trutyi tömődést okozott és ezért van a jelenség,nos egy emberke javasolt injektor tisztító üzemanyag adalékot,vettem is egyet bele is raktam tankolásnál,kezdett úgy érződni kezd jó lenni egy helyen éreztem már csak egy pici torpanást de amúgy piszok erős.Aztán később állás után megint el kezdett szarozni de kicsit más fordulatokon de amúgy szint úgy ment mint a golyó.Mondta egy ismerős tankoljak 100 as benzint az kipucolja gondoltam meg próbálom,akkor megint kezdett jónak érződni,de aztán állás után megint szarakodott csak más fordulatokon és nem minden sebességi fokozatban,vagy a lentebbiekben max pici torpanás érzés,nos a múltkor át menve a másik városba 1 es 2 es fokozatban letiltattam gyorsuláskor utána megint jó volt minden egy darabig,aztán megint kezdte csak annyi hogy most olyan 4000 körülig fel ment és most olyan,hogy a elindulok a motorral először semmi de később előjön és akkor dadog picit torpan rángat de mikor túl ment a fordulaton megy mint a golyó,tehát mikor milyen.
Könnyebben lejön.
Sziasztok! Főtengelycsapágy lehúzása előtt kell hevíteni a csapágyakat?
Sziasztok. Én kolcson kaptam egy motort, de nem használtam surun,mert nagynak éreztem, viszont masfél éve all a garazsba (elötte szabadba, kapott esőt rendesen) az a kérdésem, hogy a benne lévő üzemanyagot hol lehet leereszteni, hogy beletegyek frisset? és esetleg Bp-n ho, tudtok szervizt/embert aki üzemképessé tudja tenni? (vissza kell adnom)

Köszi előre is.
Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket. Átnéztem amit írtatok, a karbi a helyén van új bilincsekkel raktam vissza mindkét oldalán,a mikrofilmen látható helyzetben. A szívócsonk nincs megrepedezve, elöregedve. A gázbovden nem szorul, a gázkarnál 3-4 mm holtjátéka van. A pilotcsavarokat még nem néztem , de megrendeltem hozzá a tömítéseket. Az úszószintet néztem szerintem jó volt, vízszintes helyzetben a pohártömítés magasságában volt a szint a túlfolyóra rakott benzincsövekbe.
( a túlfolyás előtt a motor 110-120 km/h gázadásra megtorpant, " dadogott" kis gázvisszavétel után kezdett el magához térni.)

Még egyszer köszönöm a segítségeteket, ha kicseréltem a levegőcsavar tömítéseit majd írok.
Klímásoknál érdeklődhetsz , ha van valamelyiknek ambíciója hozzá simán meg tudja tölteni , HA AKARJA ! Na ezzel az akarattal szokott gond lenni ! Egy rossz klíma töltő csonkot kell összeekecselni egy gyorstöltős kerékfujatóval , , aztán már fújtathatod is a nitrogénnel !
Üdv pici problémámvan talán tudsegiteni valaki itt 85 ös 400gsxr em van sajna ugykaptam vissza hogy a vezetékeim szana széjel szedve mivel csoringer vagyok nem telik szerelöre odáig eltudtam jutni a kötegekell hogy öninditozni tudok sajna szikrát nem kapok ekkor a cdi jo a gyertya kivezetések ha ösze érintem +v-adle ha rajz szerint kőtöm semi szikra
Sziasztok! Ha valakit érdekel BMW motorkerékpár diagnosztikában tudok segíteni!
Egyik elérhetőségem: https://www.facebook.com/QkacCarKft/
Pesten hol tudnak mostanában nitrogént fújni cca.8-10barra ??? Und tenyleg nem létezik Max. 1centi átmérőjű nyomasmero óra ami 10barig mér és 2 ága van ? Az istennek nem találok kicsit ...
Hello!

Azért ahol egy o-gyürü elfekszik, akkor ildomos a többit is cserélni.Itt egy útmutató, hogy hol vannak benne még o-gyürük. (ez 40 mm-de kisebb porlasztók is ebböl a szériából azonos félépítésűek.
http://advrider.com/index.php?...

Ahogy előttem is írták valahol falsolhat a porlasztó. Pl nem dugtad vissza a nyíllal jelzett csövet ami valószínüleg a benzincsapra megy, vagy ha vissza is van dugva és vákuummembrános a csap, akkor onnan szürcsöli az üzemanyagot. Ìgy az üzemcsapra is érmes ránézni.
Ki kell tekerni a pilot csavart is teljesen, ott is van egy elöregedett o- gyürü biztos, attól is falsolhat. A linkebe az is pontosan benne van, hogy kell az úszót helyesen beállítani, hogy jó legyen az üzemanyagszint.

A szívató dugattyúján levő karmantyú is el szokott öregedni, egyes esetekben ott is tud falsot szívni...
De elsőnek azt nézd meg, hogy egyáltalán sikerült -e teljesen visszanyomni a porlasztót a szívócsonkba, és a bilincs meg van-e húzva rendesen, ha öreg és meg van keményedve a csonk érdemes hólégfúvóval felmelegíteni, és akkor könnyebb szerelni, és nem reped el.
Ha esőben gyengébb a motor, azt nem lehet csak az időjárásra fogni, eső nélkül is gyenge.
Esetleg ha a párás-ködös levegőtől az amúgy is koszos légszűrőn felázik a retek és eltömíti a filtert, azt megérezheti a motor. De ez csak egy hirtelen elmélet, nem találkoztam még ilyennel.
Valahol falsot szív vagy kevés neki az alapjárati üzemanyag és a szegény keverék miatt esik nehezen vissza a fordulat no meg a bovden holtjátékát is megnézném a helyedben
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Suzuki DR 750 BIG ( SR41A) karbit levettem, mert túlfolyt. Kicseréltem az úszónyak és a tűszelepfészek O gyűrűit, visszarakás után az alapjáratot nem tudom beállítani. Váltáskor nem ejti vissza a fordulatot. (2000-3000 között marad) A pilot csavar 2 1/2 beállításnál, szívatóval működik, váltáskor nem marad fenn a fordulat. ( az alapjárati fordulatszám állító csavar az le van tekerve "nullára")

Segítségeteket előre is köszönöm!
Köszönöm a segítséget, mindenképp jelzem mire jutok
Ha gyári hézagon vannak ami elég pici ennél a vasnál /10 és 12 / szerintem majdnem biztos hogy nem a szelepeket hallod , mivel még egy 20-as szelephézagnak sincs csattogó hangja , hacsak nem sztetoszkóppal halgatod ! Bontás nélkül annyit tehetsz hogy kompressziót mérsz , ha nagyon kicsi lehet égett szelep vagy dekomp. szelep ami sürítéskor ugyancsak adhat elég szar hangokat . Végső megoldásként vedd el az összes hézagot egyenként hogy változik e a hang valamelyik szelepnél .
Ha semmi változás akkor csak bontással szelepdeknit leveszed akkor láthatsz többet . vezérkerék nincs e fellazulva , lánc feszessége , feszítő állapota , egyebek . Szerintem itt fogod megtalálni a zaj okát ! Publikáld hol tartasz !
A szelepek összevissza járnak a gyári értékekkel, vszinü a himbát üti, vmi csattog
Kérdezz ! Valaki biztos tud válaszolni . XL600-at építettem már nulláról !
Szép estét mindenkinek! Honda xr 400 szerelésében jártas valaki?
Potyára megvett gyújtásbeállító stroboszkóptól szabadulnék.
Louis-os, bontatlan.
Ára 40 Euró volt, de komoly érdeklődőnek kevesebbért is odaadom. Esetleg xs-es vagy s-es motoros bőrdzsekire cserélem
Helo.Esős időben normális dolog az hogy lassabban,gyengébben húz a motor,lassabban pörög ki?Egy 4hengeres 250ccm motorról van szó.
Sziasztok!
Szükségem lenne egy két ötletre :-)
Cimbora 450 es crf gépe egyik napról a másikra, nem veszi a lapot. Alapjáraton,kis gázon szépen pöfög, de nagyobb gáz húzásakor csak tortyog, nem akar menni.
Lehet e köze a dologhoz, hogy pár órát az oldalán töltött a gép? :-(