Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most már megoldottam, majdnem feltettem egy elektromos benzinszelepet a vákuumos helyett, de szerencsére nem kellett
Régen a hexagonnál oldottam meg így
Nem akarok benzincsap nélkül járni mert 8 literes a tank aztán ennyi benzint vétek lenne kilocsolni a földre egy kis tűszelep hiba miatt
Fiam Piaggio Zipjénél is ugyanez volt a helyzet.Betettem egy visszacsapó szelepet a karbi és a vákuumos benzincsap közé,így mindig nyitva van a csap.
Sziasztok! Ha egy pici lógása van a főtengelynek és mondjuk emiatt kellett kuplung oldali szimeringet cserélnem, akkor elképzelhető hogy gyújtás oldalon is cserés a szimering? Sajnos nem tudom megnézni mert nincs lendkerék-lehúzóm.
Köszönettel
Nem akarok vitatkozni veled, de nem így van. Majd lefényképezem. Ha megnyitod a csavart, akkor ott kezd szivárogni a benzin, nem a túlfolyón. Elhiheted, szétkaptam egy párszor.
Nagyon sok karbin a kettő egy- és ugyanaz: alapesetben túlfolyóként funkcionál, ha kinyitod a csavart, akkor meg - ugyanazon a csonkon - le bírod üríteni az úszóházat. Szóval jól írta a topiktárs!
A karbi problémához: az üzemanyag szintet nem lehet ellenőrizni a lerajzolt módon, mert az a túlfolyó kivezetése. Az úszóház leeresztő csavar helyére kell betekerni egy kis csövet, erre jön az átlátszó pvc cső. Leellenőriztem, gyári érték. Ellenben a szívató ellenőrzése jó ötlet!Ma a durrogó henger szívatóját függetlenítettem a többitől és így járattam a motort. Amikor "ráhúztam" a dugattyút, rohadtul elkezdett fulladozni, aztán-gondolom-kifogyott a plusz üzemanyag és újra átállt a durrogó üzemmódra. Na, karbisor újra leszed!
Ha valaki olcsón, 3 év garanciával bevásárolna levegős szerszámokból, holnaptól a Lidl-ben megteheti:
http://szorolap.lidl.hu/ade956...
Hubazz, igazi kincs az a gép, meg kell menteni ☺
Ló@-t
Ez az egyetlen 50es robesz aminek az ülése alatt elfér egy 5-ös kanna bor
És még marad hely pár sörnek is
Semmi baj nem lenne ha fém csészét tettek volna rá a macskazabálók
Ne háborgasd a holtakat, hadd nyugodjon békében!
egy retek 20 éves malaguti centro robogóval
mindig leengedett a karbi és fél percig kelleett indítózni
Milyen sz*rral szenvedsz már megint?
főleg úgy hogy forrasztópákával van megtaknyolva mert repedt a drága
Annál a hulladék műanyagnál akármi is jobb lenne. Főleg ahogy a mostani "benzinek" kedveznek annak a műszarnak.
nem jó a szimó más a forma
van gyári 30 rugó, kínai 9 rugó, csak a csésze 2300-2500 csak jobb lenne inkább egy fém mint ez a hoki műanyag
Tegyél fel egy hasonló, pl. Simson karburátort helyette aztán jól van! Újat is lehet kapni.
van egy dellorto phva 12 karburátorom, ez valami spórolós hoki műanyag úszóházas borzalom
erre fel lehet tenni rendes alu öntvény úszóházat? ha igen miféle annak a karbinak a típusa?
esetleg ha van valakinek egy ép állapotú akkor akár érdekelne is
Bocs nem figyeltem eléggé
sziasztok!
kérdésem lenne, piaggio hexagon 180 4T
tudna mondani valaki mik a szelphézag értékek ?
Hengerfej tömítés?
Most nincs előttem a karbi de az uszo házban van egy rezcso ami a túlfolyo? Függőlegesen áll.
Egy csővel ellenőrizted az üzemanyagszinteket, ahogy a képen berajzoltam? Az szerint jó az üzemanyagszint?

Èn még a szívatókat nézném meg. Ha szívató dugattyúja végében ha a gumi nem zár le, hiába "zárod" ott még kaphat üzemanyagok és dúsulhat.

El szokott még öregedni a dugattyú szárán tömítő gumiharag is, akkor meg ott falsol, igaz ettől nem dúsul, de egyenetlen járást okoz ez is, és a szegény keverék miatt néha kimarad egy két ütem, utána meg az elégtelen keverék begyulladhat. A Suzuki árul hozzá csak külön a gumitömítést pár euróért. (a yamaha pl csak egyben árulja dugattyústól tömszelencéstöl...)

http://www.partzilla.com/parts...
Mekkora öröm lesz, amikor megtalálod, hogy mi a tényleges gond!!
Semmi!!! Egyébként a tűszelepek is újak, az üzemanyag szint mind a négy karbiban egyforma. Így még nem szivatott meg motor!
Közben találtam egy videot a Rotax blokkszerelésről,és egyértelműen a rugó a forgattyúház fele néz.Azért köszi mindenkinek!