Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A rugó befelé van mert úgy TÖMÍT!!! De ha átgondolod, Te is rá kell hogy ébredj!
Sziasztok!
Szétszedtem egy Rotax 122-es blokkot és nem figyeltem meg,hogy a bal oldali főtengelyszimeringnél a rugó a forgattyúsház felé vagy kifelé néz.Ha valaki tudja közölje a tutit.A netes rajzokon nem találtam érdemi rajzot.
Köszi!
Kuncsaftom jött be hogy 1 henger megy a kettőből. Ha jól emlékszem vulkán 1500. Mindegy, a szívó csonk kirepedt de mivel a tag Daytona motoros balhén volt hát haza jött vele. Ott meg úgy ahogy ment, először hallotta a szuszogast, aztan egy henger Orlando környékén megadta magát. A kipufogó szelep úgy nézett ki mintha oxigénnel elolvasztottak volna. Mindez 100 akárhány kilométer alatt történt. Szal a fals nem játék. Komoly károkat tud okozni.
Jut eszembe ! A p ringen volt az endurance verseny , hát fultogatott a rívás , egy cbr 600 rr állítólag 17 éves vas tönkre verte az egész mezőnyt , de olyan szinten , hogy a második félpálya hátránnyal poroszkált , és ezt tette több bmw 1000rr , zx10 és egy falka gsxr 1000 meg had ne soroljam milyen vasak között ! Aki kint volt ilyet még nem látott magyar rídertől !
Ha már szóba került az ekecselés. Egy kis segítség, hogy ne látatlanban kelljen megítélni hogyan ekecselek én.
Mellékeltem két fotót. Az egyiken egy 1974-es (volt rendőrségi) Pannonia P12-es van. A másikon a jelenlegi motorom egy 1994-es Honda CBR 900RR.

A Pannóniát szó szerint sz utolsó csavarig felújítottam. A festésen és csíkozáson kívül saját kezűleg. Alkatrész áron 500 ezerben állt meg. Jómagam 5 ezer kilométert toltam be hiba nélkül. A jenlegi tulajdonosa az első évében 4 ezer kilométer hajtott be szintén hiba nélkül.
A Honda három éve van nálam. Az utóbbi kb. 2 évben az alábbi munkálatokat végeztem el rajta. Szerelőnél nem jártam vele. Alkatrész+postaköltség áron durván 370 ezernél tartok.

Szóval így ekecselek én.

Első futómű:
-teleszkóp szimering
-teleszkóp olaj csere

Kormány:
-markolatgumi sárga-fekete (optikai tunning)
-világítás kapcsoló komplex egység (fénykürt nem volt javítható)
-balos kormánycsutka (rezgéscsillapító rúd hiányzott belőle)
-kormányvégsúlyok CBR felirattal (nem volt rajta)

Váz, idom:
-karbon borítás (optikai tunning)
-MRA plexire védőperem
-bukógomba
-tengelyvég gomba előre és hátra
-fecske idom alulra (el volt repedve)
-jobboldali műszerfal takaró műanyag (el volt repedve)
-gyári dob, könyökkel (gagyi sportdob volt rajta)
-lengővilla csapágyak
-tankfestés, matricázás (tankperemnél a fölösleges kéder miatt rozsda jött elő)
-felső-oldalsó idom belső műanyag takaró idom
-generátor fedél újra cserélése (a régin erős csúszásnyom volt)

Elektronika, világítás:
-töltésvisszajelző
-fokozatkijelző
-nappali menetfény
-visszajelző izzók cseréje,
-műszerfal világítás zöld színre váltása
-CBR 125/1000RR irányjelzők (gagyi 10w-osak voltak rajta)
-feszültség szabályozó (rossz volt amikor megvettem)
-DENSO gyertyák

Fékek:
-fékolaj csere
-első fékbetétek cseréje
-hátsó fékbetétek cseréje
-hátsó fék vezető csap csere (csavarfej nem volt jó)

Kuplung:
-kuplung nyomólap csapágy (nem kellett volna)
-kuplung külső (nagy) kosár csere (zajos volt)
-kuplung rugók cseréje (nem feltétlen kellett volna)
-kuplung bowden (nem teljesen gyári volt rajta)

Kerekek:
-első kerék csapágy (az egyik forgása nem tetszett)
-hátsókerék és lánckerék agy csapágy (csak úgy a többivel)
-felnicsíkok és matrica (optikai tuning)

Gumik:
-első gumi Metzeler M3
-(tárolt DOT) hátsó gumi Metzeler Z6

Hajtás:
- DID lánc, x JT lánckerekek
+
-szelephézag állítás
-karburátor rendbe rakás: tisztítás, főfúvóka sor és "O" gyűrűk cseréje, szinkron
-sűrítési végnyomás és veszteségmérés
Mind a 220!
Akkor ez ütött!
Hát te egy igazi hülye vagy ! Beszartam ! Idomított ! Még nem hallottam , de most megkönnyeztem !
Idomított pók egy hét alatt beszövi.
Helyes ! Ez egy fontos alkatrész a mocin amit néha vizsgálni is illik pl. féktisztítóval vagy hidegindító sprayvel hogy nem falsol valaholl.hajszálrepedés amit ugye nehéz szemmel észrevenni , főleg már az én szememmel . Szóval ha hamarba kell akkor márka fórum vagy bontó . Ezt az alkatrészt nem ekecseljük csak vészhelyzetben ! Ha falsol , hebehurgya lesz a járása és a dugó is szarrá kophat .
Megértettem elsőre is.
Rövid időre sincs más normális megoldás, csak a csere.
Ilyen problémán még nem volt, nincs ezirányú ismeretem, ennél fogva elfogadom a választ.
Hogy a Jó Isten áldjon meg Téged vagy 5-6 apró gyerekkel, és dolgozni addig amíg Te Hawajozol ki fog? Minek nézed Te az Isten napját?!
Mondom neked a tutit , lásd milyen komolyak vagyunk , mint a vakbélgyulladás ! ÚTKÖZBEN mondom útközben ! sok kilométerre otthontól : szívó széthasad , 4-böl 3 henger jár , műúhely közelébe tol , egyszelet alucsövet kölcsönkér , biciklist lerúgja , belsőt kitépi , 8 centi hossz a belsőből alucső 3 centi , beleerőszakol a belsőgumába , awab bilincs megfogta , gyári nem . 4 henger jár hülye ríder hazaér , vásárol GYÁRI gumát 2 hét megérkezik , minden hepy ! kb 1989 tarján föld a gép pedig gs 500 78-as negyhengeres ! Az ilyen ekecseléseket kinőttem már , simán furgont hínák tefónián , addig meg motel havaJJal !
Csirízhez kell!
A gyors házi megoldás a Palmatex, és a varrás!
Nem érek rá válaszolni, rohanok a TESCO-ba lisztért.
Még le találnának qrvázni!!
Köszönöm a segítséget.
Befejezvén a szelephézag állítást gondoltam a hétvégi jó időben kerülök egyet, erre hopp egy szopás.
Természetesen csere lesz a vége, csak arra voltam kíváncsi, hogy addig is van-e valami áthidaló, gyors házi megoldás.
De inkább nem kísérletezek, nehogy valaki észre vegye útközben és megszóljon érte.
Van egy-két megnyúlt láncom , mivel az ólom jól kent a benzinben régen , gondoltam forró ólomba merítve kitöltené-e a megnyúlt szemeket így a porvédő gumikon keresztül , vagy előbb szét kellene nittelni a szemeket és a gumikat megóvni a hőtől ?! Azért tőled kérdem mert látom nem állsz híján ekecselés terén ! Bár vannak feltartásaim a forró ólommal kapcsolatban , hacsak Dózsa fülére gondolok máris kiráz a hideg !
Egészségedre!!
Hogyne tudnék, iszom a finom altató gyógysörkét...
Örülj neki! De azért remélem aludni tudsz majd! Persze tudom , amíg meg nem lesz Neked is addig úgysem nyugszol!! MEGFERTŐZŐDTÉL! Csak vigyázz kankót ne kapj hozzá, mert azzal együtt ez már bizonytalan kimenetelű lesz a dolog!
Nem viccből írtam Neked amit írtam, mert hiába csinálod meg, az igazi a vulkanizált kötés lenne! De ahhoz sütőszerszám kellene, magyarul sablon. A Palmatex- az egyedüli jó ragasztó erre a célra.
Jó volt a mai nap is Józsi, szép motort vett a barátom karcmentes, új szaga van még pedig 2006-os az ezredes.
Ez a hozzászólás olyan lett mint a magyar foci. Az ember azt mindig hiszi, hogy már nincs lejjebb, aztán kiderül, hogy mégis. :-)