Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

29 évesen ! Takarékoskodj a stresszel lesz még bőven rá lehetőséged !
Te én feszítem magam mindenen. :D Ok! Ahogy egy csaj motoros mondta: Engedd el! Elnegedtem! :D
Ha a mocival nem volt semmi gáz , ne feszítsd magad ! A szinkronnak 4-5e felett semmi jelentősége , piros lámpánál meg te sem szeretsz sokat álldogálni , és hall gatni a jó szinkron duruzsolását !
Én ebben akarok hinni. Csak tudod érdekes lenne ha 32000km-nél még jó lenne. De ha nézted a videót már a gyertyákon látszik, hogy nem jó. Mind1 kíváncsian várom a szinkronos videót. Az ilyenre felpörgök mint állat.
39e-nél az injektorok simán lehetnek szinkronba , de a többi trehányságot ahogy írod , örüljél szerintem hogy nem állították !
Nem lehet, hogy ellenőrizte, hibátlan volt, és azért nem tekergette el?
Dehogy éreztem, annyi, hogy lefutotta a km-erét, maualt szoktam forgatni. Nem azért viszem el szerelőhöz, mert lehalt, hanem mert vannak futott km limitek. Mi ebben a meglepő? Nekem még csak koszosan sem szokták látni a motort, nem hogy kimarad karbantartás.
Még annyit, hogy ez az előzetes vélemény, maga a szinkron meglétét amit elvileg 7000km-el ezelőtt állítottak még csak most fogják ellenőrizni. A csavarok nem voltak bolygatva rajta az fix. Én sajnos ehhez hülye vagyok zavar is, de elég nekem más is, inkább fizetek annak aki ért hozzá, csak nem szeetem ha hülyére vesznek. MAx az elektromos dolgokat csinálom meg, olajat cserékek stb. Blokk, injector inkább rá sem nézek, nem hogy állítsak.
Megvettem 30.500-al, elvittem ~32.000-nél megnézetni, injector szinkron apróságok. Előbbi papíron meg is történt. Most 39.4XX-nél elvittem máshova mert a szelepeket meg kell nézetni max 42-nél, de mondom nézzünk injectort is mert nem oké, erre látom, hogy a videón a gyárilag beállított és lefestett csavarok még soha nem voltak bolygatva. Ennyi a történet.
Kevés hely van ahol nyugodt szívvel ott hagyom, jelen esetben kettő. :D Gumit meg kékholdtól, ott is ott merem hagyni. :D Tehát gumival 3 helyen. Érdekel a téma mit gondoltok, mert ha korábban csak papíron történt állítás ellenőrzés akkor egy szerviz nagyon megbukott, hírnév ide vagy oda. Jó hát bevallom amikor eljöttem tőlük az első benzinkútig jutottam, mert még egy még az új gumit sem fújták fel és a fékfolyadékot is letöröltem ami mellé ment. még jó, hogy nem ért fényezést, akkor lett volna csihipuhi! :D
31999-nel betolod a szervizbe, a szervizbe beallitjak majd 39000-nel elbaszodik? bar nem ismerem a pontos tipust, de ha ez alatt a par ezer km alatt elallitodott az injektor akkor szerintem ott komoly problemak lehetnek. eszrevettel valamit? miert vitted most szervizbe?,
motort MO-n csak ugy vinnek szervizbe ha mellette allhatok es latom mit csinalnak..(mint ahogy teszem azt itt Hollandiaba is..)
Üdv! Pörgök mint egy lendkerekes autó. Most nézem a videót a motormról, mert nézik a szelepeket meg egyéb. Azt hallom, hogy 39000-km alatt ezen még nem állítottak injectort. Én 32.000-nél leadtam váráslás után valahova nem fontos, pedig szétbsz az ideg. Ott elkértek tőlem olyan 8k-t, hogy azt is állították. Lehet, hogy akkor 32000-nél minden jó volt? Most nem jó az fix, mert a gyertyákon látszik. Er-6n 2009-es.
Lehet, hogy ránéztek, de jó volt akkor vagy valóban oda sem szagoltak?
Köszönöm !
0.9mm
Sziasztok. Most ellenőrzöm a a gyújtógyertyákat. Tudja estleg valaki mekkora a gyári hézag ? 95 ös Kawasaki ZZR 600-as
Jah, elég cumi, főleg ha alumíniumban van az acélcsavar. Pl TL vagy SV első henger leömlő csavar. Már párat átalakítottam tőcsavaros változatra.
Sok segítség, ha van egy dremel-ed. Én már úgy csinálom, h kicsit megfúrom, aztán marófejjel szétküldöm a csavart. Aztán jöhet a fúrás.
Pl már a marófejjel féltengely anyát is vágtam ketté, mert széttört a belseje a külső csuklónak...
Annál a pár cégnél ahol én dolgoztam egy kicsit más volt az üzletpolitika, és más a hozzáállás, stratégia is (pl az egyik tiszta-teres volt álpadlóval és álmennyezettel, ott 5 perc alatt a géppel együtt elköltöztettük a betápokat-villany-levegő- hűtővíz, szennyvíz, stb...volt hogy kötni se kellett semmit), de nem akarom most ide keverni...
Azért az is fontos szempont a levegősnél, hogy nem tudod túlterhelni, mert akkor csak egyszerűen megáll..., de hosszan lehetne sorolni pro és kontra előnyöket hátrányokat...
nem érdekli mert ha belevágsz a vezetékbe az nem a cég hibája, a dolgozó baszta el, de ha nem tud dolgozni mert mindig van valami bajod a szerszámtól akkor ott valamit tenni kell
én fogtam levegős csiszolót meg villamost is hát a levegős majdnem fele volt igaz árban meg vagy 5x annyi a levegős
a vollamos cuccokon általában fix a tápkábel, ha arrább költözöl kell vagy hosszabbító vagy a csatlakozót átkötni máshová
levegővel meg teszel 2 méterrel hosszabb kábelt csőbilincs a falra és meg is oldottad, utána ha ismét máshová kell menniakkor megvan az is percek alatt
cégeknél valami szabály van hogy a fix állomásokon a hosszabbítót hogy használd, pl egy gagyi fűnyíróhoz nem lehet 2 hosszabbítót összedugni hanem egy hosszú kell
a telepített ventillátorok se mehettek hosszabbítóval, fix csövezett vezetéken ment hozzájuk az áram
pontosan nem tudom miért van mert annyira nem érdekelt hogy megjegyezzem
Ini, ez egy picit ellentmondásos beállítás. Azt nem érdekli a munkáltató, hogy áramütést szenvedsz, de hogy ínhüvely gyulladásod lesz az már igen.
Bevallom nem nagyon tettem serpenyőbe levegős szerszámot, meg villanyost...de amíg az első jó minőség esetén alu öntvény házzal van addig a másik fröccsöntött műanyag, aztán belül meg fordítva. A levegős bent a lapátok bakelit, bár a forgó rész szintén fém, addig a elektromos meg belül fém...szóval 6-8 órán át, ha valaki dolgozik vele, már mindegyiktől leszárad a keze...

Villany szerelő sem vagyok, de leállni egy elosztó dobozból egy 3 fázisú vezetékkel, egy kapcsolótáblába szerintem nem sokkal nagyobb melo, mint ugyan ezen a szakaszon esetenként pl rézcsőből kiépiteni a leállást, és felrakni egy levegő előkészítőt, gyors-csatit...
Apropó más:
Hőálló siloplasztot van valami ami pikkpakk eltávolítja?
Valami kegyszer ráolvasás vagy max a kapard le ahogy tudod marad?
a légszerszám jóval könnyebb mint a villanyos, szóval aki napi 8 órából 6 órát csiszol annak nem mindegy mit tart a kezében
a karbantartása is sokkal egyszerűbb
és iparilag sokkal könnyebb egy léghálózatot ide-oda telepíteni mint villanyt
és az csak hab a tortán(munkáltatót nemigen érdekli) hogy nem basz agyon a levegő ha belevágsz a vezetékbe mint a villanyosnál
rendes tömlő meg nem törik meg jó sokáig, pl nálunk az első hibánál megy a kukába az egész tömlő nincs toldás-foltozás
házi felhasználásnál nemigen éri meg mert a jó cuccok drágák az olcsók meg ritkán jók, és ritkán van annyit használva hogy egy profi cuccot érdemes lenne megvenni, ráadásul ha nem szűröd-olajozod a rendszert a drága se bír sokat mert a kis lapátok a forgórészben elkopnak, egy rendes átresztő képességű reduktor + olajozó is súlyos 10 ezrek
Sziasztok.Egy robogóról lenne szó peugeot speedfight lc.Lenne egy kérdésem.Az mitől lehetséges,hogy 2 hete kb.ahogy hegyre érek egy idő után kb 2 perc és megáll a motor nem hajlandó felmenni az istennek sem.Előtte ezen a hegyen végig 40 km/h-val jött fel.Rövidebb távú dombon,hegyen felmegy.Egy barátomat el vittem rajta horgászni kb 5 km távolságra plusz vissza 5 km.ketten kb 230 kg-ot nyomunk.Azóta tapasztalom ezt a jelenséget.Előre is köszönöm a segítségeteket. Henger,dugattyú+tömítések kb 2 hónaposak.
Oh, köszönöm, neked is!
Legyen szép napod!
Feri!
Számomra a jó-szándékból félrevetés is félrevezetés. Sarkítasz, szélsőséges példát hozol fel, és helytelen dolgokkal érvelsz, csak hogy a másik oldalra billents a mérleget. Mert ugye a kimazsolázni a legdrágábbat, történetesen adott volt egy 90 ezres meg az én 45€ -os gépen, a másik oldalon meg beleteszel egy 30 ezres praktikeres kompresszort ami önmagában tudjuk, hogy nem elég, mert ahhoz még kell pár kiegészítő..
Ès ha figyelembe veszem, hogy az egész eredete, hogy le kellett volna venni egy kuplungot tartó anyát, lehet soha nem kellett volna a srácnak többet, vagy csak szökő évente...erre jön a te jó szándékú ajánlatod ami 40 ezer alatt nem áll meg...szemeben pl ez én 45€ tételemmel.
Nem eleséges vagyok, csak ugyan az az eset áll fent mint ott pepitában. Èn ipari körülmények között installáltam ilyen rendszereket , használtam -üzemeltettem is, az mellett hogy sokat is tanultam róla...és most már használtam otthoni körülmények között magán célra elektromost is...ezzel ellentétben te úgy érvelsz meglátásom szerint, hogy elektromos közelében még nem is voltál és a levegős rendszerről is hiányosak az ismereteid...Szóval ez a két dolog áll szemben egymással.
Ha neked ez ellenséges magatartás, mert megpróbálom normális érvekkel, példákkal megindokolni azt amit én jónak látok az adott esetben, és rávilágítani a tévedéseidre, paradigmáidra-korlátaidra, akkor ellenséges vagyok! Tőled meg most egy 10 pontos PCP ( pláza cicás performaszt ) olvashattam. Mert az helyett, hogy szakmai oldalról megtámadod az állításaim, magyarázod a bizonyítványt és érzelmi oldalról próbálsz manipulálni...
De a legjobban az szomorít el, hogy pl akkor az olajos témánál sem szakmai érvelések fogtak meg, hanem a tárgyalási stílusom...azt hittem ez nem a kiskegyed oldal, hogy pityeregni járunk ide...

...és azért a te esti érvelésed sem "hegyi beszéd".
Nem gond. Csak ledöbbentem, hogy így nekem esett. Sebaj attól még jó kedvem van.