Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindig ellenseges.Ra se rants.
Tisztelt István!
Lentebb linkelt akciós csavarozó gépet vettem alapul. Annak is a nem akciós árát.
Mikor a hozzászólásomat írtam a jó szándék vezetett. Nem írtam olyat, hogy neked ilyet kell venned.
A múltkor mikor szócsatáztál az olajfórumon csodálkoztam miért vagy olyan ellenséges!? Azt hittem a másikban van a hiba, látom tévedtem.
Mindezek fényében köszönöm a kioktatást, további szép napot!
Hadd pofázzak én is bele: az elektromos flex - a motor átáramló hűtése miatt - nem bírja a port, a levegősnek nincsenek ilyen gondjai. Ez is lehet szempont az iparszerű felhasználásnál, a levegős sokkal rosszabb hatásfoka mellett természetesen.
45-50€-ról beszélünk!!! Nem 100 ezerHUF-ról! Nem értem miért kell felmondani a leckét 2 szer egymás után úgy hogy oda se figyelsz mit írok, meg elszámolód magad, meg összekevered az ipari használatot a az évi pár alkalommal.
Van 5 éve kompresszorom is, nem most jöttem a 6:20-as gyorssal. 80€-ert vettem a 24 literest, de vittem már haza OBI akcióst 50€ért is (olajos). De 2 feljelentés után a mélygarázsban szerelésért nem fogok még beállítani egy 240 literes háromfázisú cuccal amit azért a 2 db csavarért vettem volna meg.
Egyszerűen próbálj meg kiszakadni a saját életed korlátaiból, és elképzelni azt, hogy lehetnek olyan szituk, hogy nem hajtogatom össze a nagy kompresszort a csikkzsebembe, és ballagok át a rokonomhoz, ha valamit ott kell megfejteni, vagy viszem fel a lakásba valami probléma okán. Ìgy is esetemben még azt a kis kompresszort is sajnálom, mert egy évben 3-4 szer vagyok otthon és ha elfelejtem leengedni a tartályt akkor rohad rendesen.
De feleségem édesanyjánál Angliában még ennyit sem szoktam használni, de mégis vettem oda is egyet, mert valamit mindig festeni kellett (persze ecsettel), én meg utálok. Viszont a kompresszorral fél nap lefesteni a kerti faházat a kb 100m2-rével, amit addig 3-an festettünk 1-2 napon keresztül...

"Azért a gyárakban is tudnak valamit, hogy pl. sarokköszörűt is levegőset használnak."
Nem azért használják, mert az hú milyen jó! A sűrített levegő előállítása a legköltségesebb folyamat kedve a karbantartás igényes kompresszortól a költséges hálózaton keresztül. Ehhez jön hozzá a rengeteg veszteség a kötéseknél, és a rossz hatásfok amikor a gépben végre munkát végez. Mindezek ellenére azért használják, mert sokkal kevésbé balesetveszélyes mint a villamos gépek!!! Nem ég le, csak kikopik. Továbbá rengeteg olyan hely van gyártásban, hogy hatalmas a portartalom a környezetben ami szikra hatására be tud robbanni, vagy túl nedves a környezet, és szintén magas az áramütés veszélye...ha levegőcsövön átmegy a béka és elvágja, max. egy kicsit orrba vág valakit a hadonászó légtömlő, ez a hosszabbító esetében egy kicsit kellemetlenebb "fogást" eredményez. Szóval nem a jobb hatásfok, hanem a biztonságtechnikai kérdés a levegős gépek-rendszerek használata. Nekem legalábbis a professzorok ezt adták elő...és ezt alkalmaztam a folyat mérnökként a gyártásban is...az hogy valakinek az átkosból van egy megdurrantott, vagy összetákolt kompresszora, és otthon is iparszerűen azzal dolgozik, egészségére...
Technische Daten:Leistung: 1010 Watt / 450 Nm
Ezek alapján igen, de mint mondtam csak a 2db M10 finom-menetes csavart húztam meg vele, de pl. Zöldi a bandit fórumban viszont már évek óta melózik ilyennel...
Az már nem rossz, de a 10bol 9 lenne a tuti.
Én annyira utálom, hogy inkább nem is csinálom Most ki kéne operálni egy 8as csavart 10es fejjel / din 10.9 / ami egy 20ezres szilenten megy keresztül...
Vettem egy marék ilyen csavart és mintaanyagba hajtva befogom a satuba és gyakorolok
Rohadjon meg mindig felrecsuszik...
Itt csak az játszana, hogy full középen elkapni és mikor már csak 1-1,5mm marad az anyagból akkor eltepni.
Valószínű feketemagia / vagy rozsda, esetleg bonthatatlan menetrigzito / tartja a helyén, mert hiába utod tengelyiranyban és esel neki a fejnek hidegvagoval le sem szarja.
Elég undorító dolgok tudnak lenni ezek a dolgok
én többnyire türelmetlen vagyok, sokszor inkább kifúrom a g...be aztán betekerek egy javító menetet
Nekem 10ből már 5ször sikerül úgy
volt amit úgy fúrtam ki hogy ki lehetett húzni pár darabban a menetet
nagyon meg voltam magammal elégedve mert többnyire belekap egy kicsit valamelyik oldalra
Ahogy egy ismerősöm mondaná " A fék a gyávák pedálja " . Jövőhéten felkeresem a szerelőmet majd ő elbíbelődik vele. Nekem nincs most hangulatom hozzà.
Ahhoz a komresszorhoz már egy 380 motor dukálna, vagy nincs rendben a visszacsapószelep és rajta marad a nyomás a dugattyún.
Magméretnek megfelelő fúróval kell fúrni. Az új légtelenítő csavarról tudja a mélységet. A menet darabkáit szépen kikapirgálni és a maradék kúp kipottyan.
Évente egy két alkalomra egy elektromos "lég"kulcs a maga 100000ft-os árával elég nagy pénzkidobás. Az aksi addigra tönkremegy a 220 voltos meg leég. :)
Egy levegős meg nem kér enni, egy praktikeres kompresszorral is elmegy amit ezer más dologra is lehet használni és még mindig csak 30000ft-nál tartunk.
Az, hogy a levegőcső megtörik évente 1-2 alkalommal történik meg napi használat mellett.
Azért a gyárakban is tudnak valamit, hogy pl. sarokköszörűt is levegőset használnak.
próbálj beleverni egy torx fejet aztán hátha.....
néha sikerül, mivel így is szar már nem lesz rosszabb
utána már csak a kifúrás jön, ami igen nagy türelmet és biztos kezet igényel
amúgymeg mi a picsának az xt-re fék?? van ott akkora motorfék ami bőven elég, aki bátor amúgy se igen fékez
Ja de ha valakinek van xt 600 hoz komplett első fék vagy akár vsak az alsó munkahenger az érdekelne. 90- es évjárat .
Hát reggelre kéne mennénk egy kicsit bohóckodni. Tata meg azért kicsit messze van
nekem az emagos mastery fúró kurva jó, ha a makika 10es az simán van 8as harmadáron a fordulatszám szabályzó kicsit durvább, van benne egy pont ahonnét intenzívebben gyorsul, nem olyan egyenletes mint a makita
kerítést csiszolni vettem, de meg lesz tartva, fél órát simán bír a lamellás csiszolóval
Hülye lidl akkus flex akkuja KB 5 perc alatt ko-ra merült,vissza is repült a lidl-nek.
én egy rezgőcsiszolót akarok még venni, de lehet inkább valami emag által forgalmazott cucc lesz mert ott egyszerűbb a garit érvényesíteni
Viszont egy akkus mindenhol használható.És viszonylag nagyok.Az istván által belinkelt konkrétan majd 5 kiló.Kerékleszedésre,kuplunghoz ideális.
Az akkusok viszont arra is és minden másra,pl kocsi alatt mászkálva mindenféle kiállo vasak közt hozzáférhetetlenebb helyeken vagy a kertben szerszámkamrát építve.
viszont a jó akkus drága 50 rugó körüli a linkelt meg ehhez képes fruttiárban van.mérlegelni kell.
Mindenes nekem jobb,bár én a nagy nyomatékúval szívtam már mert odacsavaroztam bútoralkatrészeket az ügyfél laminált parkettájához mert megszaladt az a sok nyomaték és átment mindenen a csavar.
Hirtelen ráfektettük a szőnyeget.
Talán. Nálunk másak a tapasztalatok, legalábbis levegős cuccoknál.
A dupla fejes kompresszorban már 2szer kellett indító kondit cserélni, a levegő kulcsuk is tud vagy 80Nm-t, a levegőcső hamar megtörik.
Lehet megy valamikor BP-re.
Én is kolbászolok erre arra Amikor van idő rá...
Egész jól hangzik. Viszont nekem van 230V a garázsban, ezért inkább sztem nem akkusat választanék.
tatáról mondjuk nem
Olcsóbb egy bontott munkahenger mit eljutni tatabányára.