Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem. Jársz errefelé(Tatabánya) kiszedem.
Srácok ahogy írtam pár napal korábban beletörött az alsó fèkmunka hengerbe a lègtelenítő csavar. Az lenne a kèrdès hogy azt máshogy nem lehet lelègteleníteni ??
próbálj ki egyet, olyan mintha leracsizna folyamatosan a fúrógép de közben üti is és egyszercsak hoppá ki is tekerte
szarrá berohadt elsőfék tartályfedél csavart is kiütögette, pedig ott azért 3 begyógyultból 1 betörik
Mar egy akkus dewalt is tud 205 Nm-t.
A berohadt futomucsavarok is lejonnek.
Hmmm. Ilyet még nem használtam.
Amit kisebb célokra szoktam az a kis Bosch Ixo 4
most a lidl parkside vagy miapöcs ami egész jók
egy forrasztó állomást vettem 3 ezerért, szinte tudja azt mint a weller 80ért
munkatársam több ilyen márkás cuccot vett már fullra elégedett
Pl egy kuplungkosár anyát le tudna szedni? Az olyan 150Nm kb.
Nekem a dupla kalapácsosakat ajánlották most ami 700Nm-ig tudnak.
Igen, azok jók voltak. Nekem flexben volt Kinzo, de bírta nagyon sokat.
Sajna már csak a gagyi kínai szemetet lehet megvenni ilyen helyeken. Pl Lux, Einhell, de már a Black & Decker se olyan mint régen...
Igen, a Zlatics Gábor az.
ha ritkán kell és nem nagy hozamú dologra akkor kell egy hűtőgép motor meg egy lejárt autógáztartály
és megvan a levegő csendben
faternak csináltam egy ilyet biciklit pumpálni meg ilyenekre, nagyon szereti, simán felnyomja 12 bar fölé a hűtő kompresszor
Elhiszem neked, hogy a levegős jobb, főleg hogy írod, sokat dolgozol vele...de nekem alkalom adtán kell lehet évente 1-2 szer, és a lakótömb mélygarázsában nem üzemeltethetek egy megfelelő kompresszort, főleg nem azért a kevés alkalomért, konnektort is előbb találok...szóval hobbiszereléshez tökéletes "szükségmegoldás". De otthon sem bővíteném fel ezért a "levegős rendszert".
Ezeket én is azonnal tapasztaltam, ezért akarok venni előbb -utóbb még egyet...
sokkal kényelmesebb az akkus, csak sajna abból kell vagy 2-3 féle, mert amivel a kereket lazítod az nem feltétlen lesz jó a 6-os csavarok lazításához
Nem vennék elektromosat, jobb a levegős minden tekintetben. Elég sokat dolgozom vele 22-es sőt még nagyobb csavarméretekkel.
szerelésnél egy ilyen áldás: http://www.gepdepo.hu/akkus-ge...
tized annyi csavart nem tép el lazításkor mint az ember lehet hozzá kapni belevaló dugókulcsokat is nem csak belső kulcsnyílásu dolgokat
de pl lindab csavarozáskor is egy isten, nekem egy régebbi típus van(2004-es) és többet van használva mint bármelyik egyéb villanyos cucc
csavarozáskor hihetetlem csuklókímélő nem úgy mint az akkus fúrók
Kellett egyet vennem, mert a gixer teloja aljában nem tudtam meghúzni az imbuszt...elforgott. Ez lerendezte. Elég meggyőző volt abban az esetben. Söt azon gondolkozok, hogy otthonra is kell egyet vennem, sok szopástól kímélne meg...bár bevallom túl sok tapasztalatom nincs még vele, de elötte kifaggattam olyat aki sokat használta már.
Latics?
pedig 100as tartályom van egy 2 hengeres (talán csepel) kompresszorral, volt amikor össze volt kötve 2db 100as tartály az sem volt jobb
kereket direktbe kötve szerelek 10es slaggal, a többi kacat a vízleválasztós reduktoron át megy egy vékonyabb ugyancsak praktikeres slagon
amúgy ez a kinzo egész jó cuccokat csinált tűzőgépet is olyat vettem hatodáron mint a nevesebb márkák és az is jó sok éve megvan, nem kevés keretet összetűztem már vele
Nem a nyomas fontos hanem a legmennyiseg.50-100 literes tartaly szart se er ilyenkor.
én a praktikerben vettem kinzo nevű légkulcsot már nagyon régen, azóta is megy..... aztán valami 8 ezer volt
ahová nagyobb erő kell ott felfújom a tartályt 10 bar-ra és leviszi, amúgy az autó kerekeit 5-6 bar nyomás mellett is leszedi
Ez így is van. Mi már szerintem gyerek korunkban elkezdtük ezt az elrontásos történetet.
Lásd engem, amikor a harmadik videó mechanikáját szedtem szét, h "én majd megcsinálom". Persze egyik sem lett jó.
De aztán fejlődünk, meg tanulunk sok mindent.
Van olyan akkus dewalt ami a kerekcsapagyat is letepi.Bar nem 43 euro.
István, neked is ilyen van?
A légkulcsom kifingott. Meg amúgy is gyengus volt. Pl az autóm kerekeinek a csavarját nem bírta meglazítani...
Aztán elgondolkodtam most az elektromoson.
Még mindig van egy srác aki csinálja nekem itt Tbányán. Odaviszem a komplett kereket és figyel mindenre. Bár én is ott állok végig.
Sajnos én is hallottam ilyet, h a gumis(nem az enyém) nem volt elég odafigyelő, és a tárcsára támasztotta a kereket. El is vetemedett az is.
Meg lett a hiba..Azért nem sikerült beállítani rendesen,mert a karbit kcisit ferdén tettem fel,meg a légszűrőből érkező csonkot nem húztam meg így falsot szívott.Így arra gondolok,hogy több levegőt kapott mint bengát így nem tudott rendesen elégni ezért is durrogott.Kitekertem rendesen 2,5-t és egyből tuti lett.Most olyan 3-on vagy 3.25-n lehet nem tudom de így egész tűrhető..5-dikbe vagy 4-dikbe mikor vissza engedem a gázt durrog kicsiket de ha meg még állítok rá kissé tompa lesz.Így szerintem ennyi belefér..Mert megy mint a marha meg szépen jár.Annyi duroggás szerintem belefér.Főleg ha shell-es benzint raktam bele.Alapjárat viszont továbbra sincs..Arra gondolok,hogy a gázkart nem spanoltam meg így teljesen elszárva van minden..Tudom ennek nincs hozzá köze de levegő nélkül szint úgy nincs alapjárat sem gondolom én..Úgyhogy kcisit megspanolom aztán majd kiderül.Szerintem az nem gányolás.
Köszönöm a segítséget! Csak nem kellett hozzá szerelő meg iskola :)