Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia RC51!
Az olajat + szűrőt 6000 km-ént cserélem, ez most lesz esedékes.
Olaj+ hűtőfolyadék szint rendben van a variátor szíj és görgök pedig kb. 4000 km mentek eddig.
Újak, június elején cseréltem őket.
Tehát, ezek mind rendben vannak.
Egyébként, gondos gazdája vagyok a mocinak, immárom 2 éve és 13ezer km óta.
Szerintem az egyenirányító egyik diódája betegeskedik de megmutatom egy autóvillamossági szerelőnek is.
Lehet, hogy találkozott már ilyen jelenséggel.
Olajszintet ellenőrizni, cserélni ha már 8 millió km van benne. Kiegyenlítő tartály hutofolyadek szintet ellenőrizni. Variatort ellenorizni. Ebben a fontossagi sorrendben.
Mert nem működik az alapjárati -átmeneti rendszer. Vagyis pont az ami a képen van, amit csatoltam. Vagy kell még nyitni 5-ös csavaron, vagy el van dugulva, így a szívatótól kap anyagok, meg a főfúvókan keresztül.
A pillangó éle alatt (6-os szám) van pár kb 1 mm-es furat, azok tiszták?
A lánkon az elégetlen üzemanyag miatt van, ami lehet dús vagy szegény is, a lényeg, hogy elégetlenül kerül a leömlőbe aztán néha belobban.
Bele tettem a gyertyát a 9-est (dupla a feje nem tudom hogy hívják) és beindult.Csak most az istenért sem sikerül beállítani.Szivatóval megy szépen de elengedem akkor megáll.Ha a gázt tartom akkor is megy de leáll.Meg csattog,köpi a lángot néha. Gondolom az a sok üzemanyag miatt van nem tud rendesen elégni akkor miért nem jár szépen?
Sziasztok!
Érdekes rendellenesség jelentkezett a motoromnál.
Honda FJS600 (Silver-Wing)
Közvetlenül a beindítás után, járó motornál, kb. 1-2 mp-re felvillan a műszerfalon az olajnyom. a hűtőfoly. és a variator kontroll lámpa.
Azután, minden ok.
Zavaró, mert korábban nem volt ilyen.
Amúgy minden ok.
Tud valaki segíteni?
"A szelepek is zárnak jól."
Ezt honnan tudod?
A több üzemanyagtól még jobban kopik a henger, mert lemossa a kenöanyagot a hengerfalról, úgy sem fog dolgozni, mert kicsi a végnyomás, kormos lesz a gyetya, és megint a többi vonszolja majd.
(Volt egy stori, hogy valaki lecsavarozta a hajtókart, kihúzta a dugót, aztán igaz kicsit nagyobb olajfogyasztássál, meg barkas hanggal, de egy darabig el volt, igy én már sok mindenen nem lepődök meg.)

A végnyomás mérés helyett kell csinálni egy veszteség mérést:
http://youtu.be/N6UDPd7yIjE
http://youtu.be/GvG22YMOzUI
Ez kimutatja, hogy henger -dugó kopott vagy "csak" a szelepek vannak beégve/ nem zárnak.
De nem véletlen adják meg, hogy mennyi lehet a max nyomáseltérés a hengerek között, és ha ezt meghaladja, akkor ...
A szelepek is zárnak jól.Esetleg valami trükk amivel lehet javítani azon az egy hengeren,hogy ne kelljen szétszedni egy henger miatt?
Ezzel szerintem csak azt éred el, hogy az az egy henger nem fogja tudni elégetni a többlet üzemanyagot. A több bar eltérésnek oka van(kopott henger/gyűrűk, stb..), azt kell megszüntetni.
Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy egy 4hengeres motornak az egyik hengerjében több bar-ral kisebb a végnyomás azt lehet-e azzal korrigálni,hogy több üzemanyagot adunk annak az egy hengernek,hogy ne húzassa magát a jókkal,ne fogja vissza!
Fél fordulat még nem biztos hogy számít, de nagyobb eltérésnél már pont nem jut be a megfelelő éghető minőségű, mennyiségű üzemanyag.
Sziasztok, tudnátok segíteni nekem abban, hogy 250es banditnal hűtőt lehet e tölteni, illetve van e kiegyenlítő tartály? Mert van egy kézi könyvem de az csak a teljes rendszer leengedését tárgyalja, ismerős meg azt mondta hogy nem is biztos hogy van kiegyenlítő.
Itt van,csak elfelejtettem a számot..2-2.25 tekerést ír ő is..csak nem emlékszem a fúvoka méretére. (2008-hoz)
http://www.yfzcentral.com/foru...

Itt meg már csak 1,5-t ír.Gondolom a stock-ra. 2004-hez nekem is ez van.
http://www.yamaha-forum.net/fo...
Köszönöm
Én csak a Bárdiból rendelek.Eddig mindig jó volt.Remélem ez adta meg magát..Ha rosszul lenne beállítva a csavarka akkor is beindul?
De elöbb hangold be a karbid.
Itt vannak az egynértékü gyertyák a :CR8EIX
http://hu.sparkplug-crossrefer...
Ezek NGK gyertyák! Ha hamisak, márpedig sokszor előfordul, akkor csinálhatsz bármit, az menni nem fog. Vegyél bele fillérekért Denso-t!
Tudok neked küldeni képet,de amit belinkeltél az detto ugyan az.A képen a mixture csavar (5) van betekerve.Tudom,hogy nem szabad teljesen betekerni meg ennek megvan egy értéke..De így ahogy írtad kitekerek 2-t és utána majd finomítom.Service manual pedig természetesen megvan,csak ott nem ír le ilyeneket,hogy a csavart tekerd ki 5-re.Gyertyát most rendeltem..mivel a gyári az CR8EIX és ez helyett volt benne CR8EVX iridiumos..de nekem a nagy kompressziós kellhet mivel 480-as így most hozzatok bele CR9EK-t.Szerintem ez adhatta meg magát.Első körbe gyertya csere,karbi aztán ha ez se megy szerelőhöz..de a gyújtás nem mehet szét abba ha áll a motor..Érdekes lenne.

Nem ártána persze..értelek is.Csak azért elvinni a Yamaha Zakarhoz,hogy nekem kitakarítson egy karburátort 30eft-ért nem éri meg.Meg cseréljen egy gyertyát köszi nem.Akkor inkább próbálkozok vele az alapokat megcsinálom ha pedig nem sikerül elviszem szerelőhöz.Van mit tanulni ez tény de soha nem fogok rájönni ha nem én csinálom.Ha pedig elrontok valamit akkor az az én hibám,benne van.
Így igaz ahogy írod! Talán 1-2 megszívleli!
Sokszor leírod ezt, de őket ugyan úgy hajtja kíváncsiság mint anno minket. Ha mással csináltatja , soha nem fog betelni vele, és nem érzi magáénak a sikert. Sokszor el kell baszni valamit, hogy igazi szaki váljon valakiből...enélkül ez kivitelezhetetlen. A félre sikerült dolgok szerves részét képezik a tanulási folyamatnak, és ott válik el, hogy valaki csak motorozni is akar, vagy érteni is akar hozzá egy kicsit. Csak az a bosszantó ebben a nemzedékben, hogy a hangyától a seggén a pattanásig mindenről csinálnak képet, és mutogatják, de ilyen dolgoknál eszükbe nem jutna, hogy pár használható képet is mellékeljenek. Plusz a youtube-on az összes kretén-beteg Klippet akár többször is megnézik, dehogy onnan pár okos fogást eltulajdonítanának, vagy hogy faszságok helyett a szervizdoksikat töltenék le...de legalább saját maguknak ledokumentálhatnák pár képpel , hogy mi hol volt, meg mennyire volt becsavarva, összejelölni az összetartozó dolgokat...én sem tudnák érdemben hozzászólni, ha nem mentem volna sok mindenen keresztül. Azért tudom, hogy mi lehet a hiba, mert vagy nekem is az volt rossz, vagy én is ott basztam el, mert ott el lehet, aztán elemzés után jöttem rá, hogy hogyan kell helyesen...Csak a managerek képzelik azt, hogy mindent meg lehet elsőre jól csinálni, csak elfelejtenek ránézni a papírkosarukra, vagy a 17- verzióként lementettet nyomorult doksikra a laptopjukon! Persze ez meg az én tapasztalatom, de nem állítom, hogy az egyetlen járható út.
Hadd javasoljak Neked valamit! Nem ártana egy motorszerelő, vagy egy gépipari szakközép iskolába beiratkoznod mielőtt nekilátsz bonyolultabb dolgokat széjjelszedni. És majd akkor jössz rá, hogy mennyi mindent kellene még utána is megtanulni. Ezt a saját tapasztalatomból tudom.
Nincs meg az lecserélt gyertya?
Szóval akkor nem értesz a porlasztókhoz...csak nekiestél.
Szerinted én ismerek minden porlasztót meg motort? Ezért kértem a képet...de mindegy .2-2,5-fordulatot tessék kitekerni, ha van benne fojtó-pillangó szelep, akkor az alá max egy 0.05- 0.1 mm hézagoló férjen be, annyira legyen az alapjárati csavarral megnyitva. Ha beindul majd visszafinomítod.
Gyári FCR karbis GYTR fúvókákkal szerintem mert a jelzés az ott van rajta csak nem tudom mekkora a gyári stb.. Meg gyorsgázos.
A levegő fúvóka is tiszta mert kifújattam.Nekem a gyertya ami nagyon gyanus mivel full fekete volt..meg a karbit csak úgy lehetett szétszedni,hogy szét kellett tekerni a mix állító csavart is az most tökig be van tekerve azon sem tudom mennyit rakjak vissza.
Képed van pl. a porlasztóról?
A belepő torokban a levegő fúvóka ami fehér nyíllal van jelölve az tiszta?
Mar probaltam..