Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv mindenkinek egy kis segítséget szeretnék kérni.A minap szert tettem egy 900-as hornetre,a motor sokat állt,az utóbbi 8 évben mentek vele 2500km-t.egyben van,ujszerű állapotban de a motor kis fordulaton dadog és kb 3-4 ezer körül kezd el kisimulni a motor.A kipufógógáz erősen benzinszagú és a fogyasztása is igen magas,de visszajelző lámpa nem világít.A motor le lett szervizelve ,kapott új olajat,gyertyákat,de a probléma nem szűnt meg.
Köszönöm a segítségedet kész a quad, jó lett!
Szerintem nem kell tölteni, de betöltöd az előírt töménységű hígított kénsavat, vársz egy fél órát és feszültséget mérsz. Ha 12.5V felett van, akkor használd.
Sav beletőltèse után várj fèl órát zárd le ès használd
mérd meg és utána rájössz hogy nem kell tölteni, de ha töltöd akkor se lesz baja, csak várj vele pár órát
Eldöntendő kérdés elektonosoknak
Frissen savazott agm akkut töltünk, vagy nem töltünk? Az egyik szerint nem, mert savazas után fullon van, a másik szerint töltünk, mert kell...
No vesszetek rajta össze ti is
Üdv Mindenki, Olyan kérdésem lenne hogy a CHROMOLY KONTRA ACÉL lánckerék között ti melyiket tennétek fel. Képben vagyok az összetétel terén, CHROMOLYAL még nem volt tapasztalatom..
Köszi i válszt előre is.
Sziasztok, hátha olvassa ezt a fórumot angliában élő motorszerelő. (angliai fórumot is próbáltam).
Szóval motorszerelőt keresek angliában, london környékén.
Köszi
http://www.partzilla.com/parts...

A linken láthatod a kép alatt, melyik típusokba van ez a fajta membrán, és hogy már az utolsó években is beépítették 250-es mákdarálókba. ìgy azokból lehetne frisset kibontani, csak emlékeim szerint ezeken e 250-es motorokon egy darab porlasztó adja a üzemanyagot a két hengernek. ìgy 4 db motorét kéne felvásárolnod. Viszont sok esetben pl egy Gs 500 2 db-os porlasztósora pont annyiba kerül mint egy Bandit 600 4 db-os porlasztósora...
Szerintem 30-35€-ért lehet kapni külön csak a membránt. Kapsz egy szerelési segédletet, hogy kell a régit eltávolítani, és az újat feltenni. Ez így is borsos, de ebben a mikuni porlasztóban ez az egyik legnagyobb mértékben erőforduló probléma.
https://www.sportmotor.hu/foru...
Az oldal közepe fele olvashatod, én is pont most cseréltem le a 30 éves porlasztósort többek között a porózus membránok miatt, egy más típusú sorra, de ezt komoly kutatómunka, mérések, tervezés, és barkácsolás övezte, és még sehol nem tartok.
Próbálkozhatsz ilyennel:
http://tommodore.blog.hu/2010/...
Meg van itthoni gyártó is:
http://www.kepesmotor.hu/motor...
hitman1200 http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Kawasaki_huto_gombak_53826708.htm
Sziasztok !
Van egy 92.es xj600 s Diversion motorom . Sajnos a Karburátor suber membránjaim elvannak öregedve , szélei szét vannak repedezve .
Az ebayen és hazai oldalakon olyan 17eFt körül van a membrán darabja . Mivel én sem vagyok a pénzem ellensége , olcsóbb megoldást keresek . Lehet e ezt a membrán esetleg más motor membránkával helyettesíteni , ami kedvezőbb áru ? Esetleg tudtok e jó állapotú karburátor sort erre a motorra , vagy melyik az a motorbontó , ami megbízható , és vélhetőleg minőségibb használt alkatrészeket árul ?
Vagy tudtok e más megoldást javasolni erre a problémára . Segítségetek előre is köszönöm !
Köszike!Remélem segítségül fog szolgálni ha valaki így jár!Persze ez bármilyen típus,bármilyen alkatrészével előfordulhat.Ezért ne dobjuk ki a régit azonnal,hogy gond esetén lehessen csekkolni.
Gratulálok a sikerhez!
Érdekesség vagy okulásként írok egy történetet:Sógor 650-es Burgmanján elhalt az üzemanyagszivattyú.Ebayról rendel,behelyez,de csak alapjárat van,gázadásra lefullad.Telefon nekem,hogy segítsek.Injektor kivesz,ködölés alig.Mondom nincs meg a megfelelő nyomás,persze az új szivattyúnál a sógornak hihetetlennek tűnik.Nem baj,irány haza,keresek valami nyomásmérő órát.Manualban 3 bart írnak.Óra rádug az üzemanyagcsőre-nyomás nulla.Szivattyu kiszed /3-szor/ mire rájöttünk,hogy mintha a csatlakozás rövidebb lenne a nyomócsőnél.Régi szivattyú kukából ki,összehasonlít és tényleg rövidebb,így nem volt megfelelő a csatlakozás és eleresztette a nyomást.Szivattyúház átalakít az új szivattyúhoz,csatlakozás tökéletes,óra rádug,3bar nyomás,sőt3,2-nél hallani,hogy a túlnyomás szabályzó leereszt.Motor indít és van fordulat alapjárat STB.Öröm és bódogság!
nem feltétlen
pl a bárdinál annyi volt a hőgomba mint a ktm-nél
de pl a nyomásérzékelős féklámpakapcsoló olcsóbb volt a ktm-nél mint a sima motoros boltba a gagyi univerzális
Vidd másik szerelőhöz. Az a szerelő aki azt nem tudja levenni, nem is ért hozzá.
Sziasztok!

Aprilia Leonardo 250 kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Sajnos a blokk megszorult, így nagygenerál van, viszont a főtengelyről a szerelő, aki a felújítást végzi nem tudja lehúzni a csapágyat illetve a "fogaskereket" mely előtte van.
Tudtok ajánlani valakit, aki javított már ilyen típust? Hozzáértő személyre gondolok, nem barkácsolásra...
A válaszokat előre is köszönöm!
köszi!
Bemész az autós boltba, és viszed magaddal a rosszat, hogy lássák milyen kell Neked, mert a motor-és alkatrész gyártók azt hiszik , hogy akinek motorja van az sokszoros milliomos!
Autós boltba keress helyette, jóval olcsóbb lesz. Valamelyik autóéval biztos megegyezik a menet.
Sziasztok!
Kaposváron vagy környékén nincs valakinek eladó hőfok gombája ? kawasaki zx6r 1996 vagy valami ami jó helyette.
köszi üdv!
sorba kellett volna kötni egy indexégőt aztán avval megpöckölni az akkut
ha van benne 10-11v már az inteligens töltő is nekikezd
amúgy az az 5,4 annyira kimondhatatlanul kevés hogy erre már szó sincs......a 6 voltos akkunak is kevés lenne