Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem semmi tesztben vagyok
Egy kishaver átjött egy aksival, hogy töltsem már fel neki... Oké, hisz mi sem egyszerűbb.
Előkaptam a töltőt rátettem az aksira és mit látok? A 12es zselés aksiban volt kemény 5.4 Na ezt töltsd fel bazze ...
A motoros töltő konkrétan semmit nem csinalt vele, hát ennek mar ugyis mindegy alapon rapattintottam egy ismeretlen műszaki adatokkal bíró nagytoltore a kis 5aH-s akeszt.
Mérni nem mertem, mert minek, de elég combos amperrel veri bele az elektronokat Az a vicces, hogy sűrű ellenőrzés mellett idestova 5oraja rajta van és még mindig nem nyomta szét sőt, a töltést sem dobja el
Egy gyenge karcnal vagy karcoknal (legszuro problema) ez lehet megoldas. De azert 0.1mm velemenyem szerint mar tul van az egeszseges hataron..
Bocsi.Öntvény.Az alapméretes gyűrű jó lessz még hozzá?Durván 0.1 mm-el nőne az átmérő.
Az csak olyan tessék-lássék megoldás eladásra.
Ha nem nicasilos a henger. Javítható de nem hónolással. Az alakhibát a fúrás hozza helyre.
Ebbol nem derul ki hogy nicasil vagy ontveny.
Nicasil eseteben nem de ontvenynel megoldas lehet
Ez egy 250ccm sor 4-es suzuki.A henger falon vannak függőleges karcolások amik 0.03-0.04mm kb.Alakhiba és ovalitás is itt körül van.Pontos mérést még nem csináltam,de fogok.Egy hónolással ez kijavítható?
0.04-0.05mm a normal rahagyas jobb esetben gombgrafitos szurkeontveny eseten.Kevesbbe igenyes helyzetben 0.1-0.2mm ig elmehet.
Nicasilnal ez 0.01-0.02mm
Egyebkent milyen motor milyen allapotrol beszelunk?
Ha a henger alakhibás, ovalitás vagy hordósra van kopva. Vagy felületi sérülések vannak. Akkor mindenképp fúrás illetve utána hónolás. Fúrásnál általában 0.25mm egy lépcső, a hónolással századokat vesznek ki a hengerből.
A dugattyú illesztése a hengerbe 3 század körül van. Gyűrűhézag 0.2 tized.
Adott típusnál a gyártó ajánlását kell figyelembe venni.
Azt elfelejtettem, hogy a hengerfúrás befejező művelete a hónolás.
Van ráhagyás, nekem a tanulmányaimból úgy rémlik, de ebben a témában egy forgácsoló szakembernek kellene minket felhomályosítani.
Hali.Mitől függ az,hogy hónolnak vagy furnak egy hengert?Hónolással mennyit nő a henger átmérője?
Volt már olyan hogy úgy megégett , elkopott hogy csak üres volt. Tök üres mindenhol.
innyektoros karbiutánzatba rejtve
Szerintem ott valami más baj is van. Kopott tárcsákkal még nem forog úgy mint üresben. Esetleg megcsúszik terhelésre.
Sikerült szét szednem a kuplung tárcsát eléggé el van használódva így kell rendelnem egy új tárcsát.A kérdés ,hogy ami megkopott olyat külön nem lehet bele szerezni?
Injektoros vagy karburatoros?
Ismerősöm személyesen ment el 10 körül meg volt minden yamaha fz400. Összerakáskor eltört egy gyűrűt majd elszaladt másnap Egerbe és ingyen kapott egyet.
Köszönöm.Utánna nézek.
Köszönm a válaszokat.
Ott a télen kértem árajánlatot és 25000ft/dugó+gyűrű+csapszeg+áfa ajánlatot kaptam dugatyúnként.
Egerbe egy tizesért csinálnak 4 dugattyút. Mintát vigyél. Ja és gyűrű is van hozzá.
Próbáltad már őket? http://www.kacsogep.hu/
Igaz, nem ma volt, talán vagy 10 éve, de ők meg tudtak csinálni olyan Japán belpiacos 400 -as blokkot, amit az országban sehol nem vállaltak el. És ahhoz képest nem is volt megfizethetetlen. Futár viszi hozza, és akkoriban nagyon korrektek voltak.
Sziasztok!
Remélem valaki tud tippet adni a problémámra. Adott egy gsr 600 as, ami egyik napról a másikra elkezdett sokat fogyasztani, ennek következtében jó kormos a kipufogó belseje is, ingadozik az alapjárata, valamint ha megyek vele, a gázt teljesen visszaengedve is megtartja a fordulatot 4000-ren. Ha 3500 alatt van a fordulat akkor lassan visszaejti alapjáratra. Egyébként ha húzom neki, megy rendesen, erő is van. A gázreakció is lassabb mint a hiba előtt. Hibakód nincs és előtte nap még tökéletesen működött.
Azért volt ez a kérdésem mert ez egy 4 hengeres belpiacos gép amihez nem kapni túlméretes dugót csak gyártatni ami annyiba kerül,hogy nem ér annyit a motor.A hengert meg fel kellene hónólni.