Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Reggelente nekem is kell a szívató, vagyis a motornak. De délután egész napos állás után nem. Akkor már szívató nélkül is indul.
Sziasztok!
Motorolajat akarok a gépbe venni..eddig a 7100-as Motult használtam. YFZ450-be akarom tenni.10w40 viszkozitás meg az összes előírás stimmel.Vagy inkább a MOTUL powerquad 10w40-et vegyem?
Valaki vásárolt már itt?
https://filterabc.hu/cegunk
Szerintem Honda Enduro 2T.
Biztos, hogy alapon van a szívató "alaphelyzetben" ?? A másik: milyen motor ...stb stb??!!
Hali! Az gond ha a motor szívató nélkül is indul hidegen? Az meg van hogy ilyenkor dús az alapjárati keverék, de üzem melegen is van alapjárat.
Köszönöm Srácok!
Beszámolok majd, hogy mit sikerült alkotnom
A felületre spriccolj enyhén szappanos vizet, vagy ablaktisztítót, és a nedves felületre tedd a matricát. Majd vékony gumilappal, szépen simítsd ki a matricát. Még mozgatni is tudod, ha nem jó helyen lenne. A víz miatt ne aggódj, kitolod alóla a gumilappal, és majd kiszárad.
Profi reklám cégnél több négyzetméteres matricákat ragasztanak. Ismerem őket dolgoztam is ott. Na a lényeg az, hogy felhelyezés előtt lefújják a felületet CIF vagy valamilyen mosószeres vízzel. Erre a vizes felületre teszik a matricát. Ezután mozgatható tologatható a plakát és mikor jó helyen van, könnyen kisimogatható a víz és a légbuborék. Szivaccsal.
Köszi!
csak menni fog
A bubikat egy régi bankartyaval vagy személyivel ilyesmivel ki tudod simítani belőle, kártyával szépen rá simítod aztán ha marad bubi ott erősebben kifelé kihúzod belőle, kb ennyi.
Az a gondom, hogy amikor én raktam akkor mindig buborékos lett.
Ezért kérdeztem hátha valaki ismer jómódszereket.
Köszi!
Nehogy úgy járj , mint az egyszeri leányzó aki az ártatlanságát nagyon féltette! Aztán mégis odalett!
Letisztítod a felületet aztán rásimítod?! Ha marad egy csepp buborék akkor tűvel kibököd és lesimítod. De jobb lenne, ha valahol megnéznéd , hogy csinálják! Megvan a módja , hogy a hordozó papírt ahogy lehúzod úgy simítod rá a matricát szabadon csak egy kb 1 centi széles csík legyen!.
Sziasztok!
Fel kéne matricáznom a mocit. Sok kisebb és nagyobb matrica. Gyári matricaszett.
Van tapasztalatotok, hogy hogyan lehet szépen feltenni?
Van e bevált módszer arra, hogy ne legyen buborékos?
Megkérdeztem egy szervizest azt mondta, nem szeretik feltenni mert sokszor lesz buborékos.
Ezt szeretném elkerülni.
Üdv!
Üdv!

Az első fékem eléggé puhának érződik, annak ellenére is, hogy fém fékcsöveim vannak. Sokkal keményebbnek kellene lennie, ha behúzom a fékkart. Egy főfékhenger felújító készlet megoldást jelenthet szerintetek? Arra gondoltam lehet már az kopott egy kicsit, valószínű még a gyári minden. 99-es R1-ről van szó.
Köszi!
ic-t kimérni nemigazán lehet , szkóppal látni lehet a jelalakot meg hogy mekkora (voltban) persze szerintem ez neked nem fog mondani semmit, a ford mérő kimérése is érdekes lehet .... nem-e léptetőmotor ? legegyszerűbb lenne venni egy bontottat
Hali! Megmértem, a trafótól, a ford mérő műszerre való csatlakozási pontig, az ellenálást, 200 as méréshatáron, 1,4 Ohm.. ez szerintem, rendben van a ford mérő műszer tekercsét, elektromérnök/fater munkatársa/ kitudja mérni szted? meg még a soklábú ic-t is kikell vagy miaz? vagy most kéne a szkóp? olyan multiméter nem jó, ami képes frekvenciát mérni? / 15-40 ezres kategóriára gondolok/
Előre is köszi !
Nincs ezzel semmi gond csak a gyártó átment retróba és, hogy az érzés meg legyen utánozta a spirálos meghajtást.
Aham, elég érdekes a dolog. Sztem műszerfal hiba lesz.
Viszont meg kéne nézni szkóppal a fordulatszám jelet, h rendben van-e.
Hogyha van a közeledben elektro műszerész, annak talán van szkópja, vagy van egy utad Tatabányára...
Nem is kell videót csinálnom, találtam Youtubon egyet. :) Na az enyém ugyan ezt csinálja, mint ezen a videón, csak nem egyfolytában és 4-5ezer alatt egyáltalán nem.

http://youtu.be/TheDfNbqQBo
Gondoltam rá, csak még nem tudom mivel és hogyan. Sajnos nekem nincs kamerám.
Akkor már csinálhatod is a videót.
Szia,
A trafótól mérd meg a vezeték ellenállását az óra sarujáig, h felmegy-e.
Sajnos a fordulatszám jelet csak megfelelő műszerrel vagy peak voltage adapterrel tudod megmérni. Vagy persze oscilloszkóppal.
Innen már kicsit bonyibb. Lehet a A/D konverter IC megfeküdt benne, a deprez műszer tekercse szakadt stb...
Szia. Azzal a multiméterrel szerintem te frekvenciát nem tudsz mérni. És neked azt kellene. A fordulatszámmérő nem feszültségmérő, hanem frekvenciát mér. A fordulattal arányos frekvencia jelet, amit a gyujtástól kap. Ha te a feszmérőt ráakasztod az impulzus jelre, akkor simán lehet, hogy ilyen hülyeségeket fog jelezni.
tedd
a szélvédőragasztó tesztelve van, és jó. az is gumiszerű franc lesz ha megköt másabb mint a sziloplaszt, sokkal keményebb
a full szarrá repedezett 82es évjáratú szívócsonkot újjá varázsoltuk vele
de
a hoki olcsó ragacs nem az igazi, olyan is volt de pl az alu részre rá se tapadt rendesen a gumiról meg fel lehetett feszegetni
Én gumit, gumiragasztóval próbálnám.