Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem az nem kopik annyira el. Legalábbis a fa lamellák kopnak el először aztán ha a fém a fémmel érintkezik.
Ha pöttyöket látsz a lamellákon és nem görbék akkor ne foglalkozz a vastagsággal. Szervizkönyv mit ir?
Sziasztok! Tudja valaki, hogy egy cbr 919 rr 98-asban a kuplung fém lamelláinak mi a gyari vastagsága? A 2,3-2,5mm az jó még?
Én szeretem az ilyeneket.
Annó a Hondám csinált ilyeneket, és annyi volt, h belül le volt lazulva az 1ik szemes saru. Persze előtte 1 napig méregettem körbe a motort...
A GS500-am fordulatmérője is ugyanilyen villanyos megoldású, és néha (pár havonta) az is kontakthibázik. Nem sikerült még megtalálnom, hogy hol: hibátlanul mér, bele megyek egy kátyúba, utána nem mér (nullát mutat), a következő döccenőtől meg megint jó akár hónapokig. Az összes csatit megtakarítottam, és semmi változás. Oly rövid az emberélet, kár volna ennek a keresgélésével tölteni....
Ennél, több segítséget, nem is kaphattam volna,Sv fórumban,nem nagyon volt érdemi hozzászólás, ezer hála+1 !!!!!
Aham, pont a fordulatszám mérőnél. Gyanús a dolog, h ott lesz a bibi. Lehet megszorult a mutató, vagy belül leszakadt a vezeték/nem érintkezik.
Még egy kicsi segítség(a fordulatszám mérő belseje):
http://www.svrider.com/forum/s...
Uhh köszönöm szépen, ez így már nagy segítség nekem, holnap megnézem,azt ki is felejtettem, hogy a műszer burkolata sérült, az előző tulaj gondolom esett vele... egy repedés látható rajta, de valamivel be van tomítve.. http://kepfeltoltes.hu/160730/13866959_1166425793432719_1193348219_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
még egyszer köszönöm ..
No akkor.
A fordulat szám kijelzést a a műszerfalad a trafóról érkező jelből csinálja.
A kis csatlakozó 4-es számú csatiján. Ezt a csatit a lámpában fogod megtalálni. Egy fekete/sárga csíkos vezetéket kell ott találnod.
Azt kell lekövetned a motorvezérlőtől a trafóig(bár ha ez nem lenne jó, nem menne az első hengered), majd onnan a műszerfal csatlakozóig.
Ha addig stimmel az ellenállása, akkor a műszerfalon belül lesz valami bibi.
igen, az első ,lesz az
Szia,
Melyik fajta órád van? Az első képes ugye?
Üdv/Sziasztok.
Nos nemrég került hozzám, egy Suzuki Sv 650Nk1, első utcai motorom,

az a gondom vele, hogy nem mér a fordulatszám mérője, /a km/h óra viszont, pontosan , és jól mér/

milyen hibaforrások között kezdjek keresgélni, tudnátok nekem tanácsokat adni, nagyon hálás volnék, előre is köszönöm
Mármint az Ózdinak ment vissza a 2 generátor...
Teljesen igazad van.
Ezért ajánlom mindig a Zolit. Profi munkát végez. Hogyha fizetek érte, akkor ne legyen már szar a meló...
Csak halkan megjegyzem, h már 2 generátor ment vissza neki, mert szarul csinálta meg...
Nem hiszem, h ez ilyen bonyolult lehet, csak már belekeveredtél.
Én ilyen elektrodoki vagyok, de sajna elég messze vagy, legalább 200km...de két tank benzinért akár kirándulhatok oda is egyet...
Kevés. 70V váltó fázisonként...
Elolvastam amit írtál, és ezt nem tudtam. Elég baj az, ha már tekercselni kell! Előfordulhatnak hibák, a munka során, ezért jobb a dolgot személyesen intézni. Annak idején a bauxit bányánál a tekercselők csak tekercseltek, a beépítés a villanyszerelő dolga volt.
Nem ilyen jellegű probléma volt. Első körben hiába kértem, hogy vigyázzon a kábelhossz és a rajta lévő szilikon tömítésre, kioktatott, hogy X éve csinálja. Erre elküldte úgy, hogy fordítva kerültek fel rá a kábelvégek, és a tömítés is. Valamint tőben megtörte a szigetelését a vezetékeknek a tömítés mellett. Néhány üzenet után, hogy én vagyok a hülye végül elnézést kért, mondván szezon eleje van. Megfordította és visszaküldte megint, de úgy hogy a vezeték rövidebb volt, a tömítés nem kerülhetett a helyére, a szigetelés javításaként meg gyantát / lakkot folyatott rá, hogy az majd úgy jó. Ami az első hajlításnál lepergett persze. Továbbá olyan szinten telenyomta lakkal, ott is ahol nem kellett volna, hogy nem tudtam visszarakni, mert az összes lyukat eltömítette és nem feküdt fel a helyére. Ha fizetek valamiért elvárom, hogy ne kelljen utánadolgoznom. Mondott volna 5e-vel többet és csinálta volna igényesebben. Akkor ez a hozzászólás sem íródott volna meg.
Szóra sem érdemes!
Összetett a dolog! Ha egy generátor megvan tekercselve, és a beépítés után működése helyes, akkor ott elsősorban nem a generátorral van baj. Amikor leég , akkor utána ajánlatos ellenőrizni tüzetesen az áramfelvételét a motornak. Mindenek előtt, a hiba sorozatosságát megelőzendő! Ugyanis annak is oka szokott lenni, ha leég! Egyik cella-zárlatos akku pl! Vagy a vezetékkötegben zárlat pl.
Én meg oda pont nem küldeném. Harmadszorra már nem küldtem vissza neki a generátort...
Köszönöm neked is :)
köszi szépen :)
Dóka Sándor Ózd
Gábor áron u 11
dksandor@gmail.com
T: 30 -262 5500
Dóka Sándor Ózd, most csináltattam.