Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Feszszabályzó előtt mérj szabályzatlan feszültséget. Ha ott jó akkor utána van hiba. Ha nem jó akkor generátor.
Köszönöm a meghívást, felettébb kecsegtető az ajánlat, viszont ha mégsem élnék a lehetőséggel az csak és kizárólag azért lesz mert a motor még bejáratós és nem szívesen tenném ki sem őt sem magamat a veszélynek hogy megragadok vele útközben valahol. :)
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem. Töltés probléma! - írtam 1 hónapja - azóta semmi eredmény

600 srad '98
Alapjáraton 13.8-14V ahogy a fordulatszám emelkedik, úgy csökken a feszültség egésten 12V-ig, vagy még az alá.

Fesszabályzó cserélve, generátor cserélve, trafósor cserélve, KÁBELKÖTEG cserélve, hiába minden a jelenség ua. Akksi is cserélve, gyertyák is. Benzinpumpa kizárva, gázállásérzékelő szintén. Tanácstalan lettem. Világítás is kizárva. 3 fesszabályzó van, 2 tekercs és egy vadiúj újratekercselt tekerccsel is próbálkoztam, valamint ezek kombinációival is. Már mindent lehúztam, az összes égőt, lámpát indexet, ami nem kell ahhoz, hogy a motor járjon... semmi nem történt, semmi változás. A fent leírtakat jómagam végeztem, tehát biztos forrásból származó információk. 2db akksival próbálkoztam eddig, de autóakksival még megpróbálom....ha nem változik akkor GYUFA!

Na most esetleg van-e ötlet valakinél?
Miért hehe? Van egy kis vörösborom , és felmehetünk a hegytetőre!
Hehe :)
Gyere el Badacsonyba, csak előtte írj egy E-mailt!
Igen ez így van, legjobb ha fordulok vele néhányat aztán lesz ami lesz
Ez a "kezemet nem tudtam volna sokáig rajta tartani" elég csalós! Az ember keze már a 60°-on nem bírja pedig az a motornak még hideg!
Köszönöm, az lesz. Alapjáratot csavargattam most is és egy kicsit bosszant hogy miközben a henger és a hűtő már meglehetősen meleg volt, annyira hogy a kezemet nem tudtam volna sokáig rajta tartani, a kipufogó könyök/rezonátor csak langyos, a végdob hideg. De lehet hogy igazad van és használni kellene nem pedig csak szerelgetni folyton. Úgyis kezdem már unni. Köszönöm a segítséged! :)
Értem. A szag forrása lehet az is, hogy a több olaj miatt kokszosodik a kipufogó, ennek lehet egy kis égett szaga de a kenőzsír is okozhatja. Szerintem ne izguld túl a dolgot, gondolom nem mentél a motorral túl gyorsan, vagyis nem fújta annyira a menetszél a hűtőt. Élvezd a gépet :)
Lehet hogy nem vagy a toppon esténként, mégis úgy néz ki hogy Neked lehet igazad az alapjárati csavarral kapcsolatban, mivel a csavar végét, hegyét ha megnézem, az tipikusan a levegő szabályozó csavar kialakításának megfelelő, nem pedig a kész keverék szabályozó csavar kialakításának. Eszerint most inkább dúsabb keveréket csinál (2,5 fordulattal visszatekerve a felütközéstől). A melegedést illetően... nem tudom megmondani. Elképzelhető hogy üzemin hőmérsékleten is van ilyen meleg, de most nagyon hamar felmelegszik illetve volt egy enyhe égett szaga de azt akár a kenőzsírnak is betudható amit az o-gyűrű hengerfejtömítés nyomott ki egy picit. Nem tudom. Nem értem. Dús keveréktől nem melegedhet
Sziasztok. Eladó a képen látható motorkerékpár szerelő állvány. Keveset használt, Újszerű állapotú. Max teherbírás: 300kg, 75cm magasra emel.
4db rögzítő szem van rajta.
Fix ár: 40.000Ft
Kecskemét
06307369590
Jelen esetben elnézést, esténként nem vagyok már a toppon :D Valószínűleg így van ahogy mondod. Szegényíts a keverélen egy keveset, mondjuk negyed fordulatot vagy kevesebbet, tegyél egy mondjuk 20 km-es kört és nézd meg azután is. P*csölős munka, de megéri. Egyébként a motor csak hamarabb éri el az üzemit, vagy "túl" is melegszik?
A "tolattyú emelő-süllyesztő" csavartól eltekintve, tudomásom szerint 2 féle alapjárati csavar típus létezik. Az egyik az amit Te is írtál, amivel az alapjárati keverék minőségét lehet szabályozni levegő hozzáadásával (kicsavarás-szegényítés) illetve elvételével (becsavarás-dúsítás). Ez a típusú alapjárati csavar a LÉGSZŰRŐHÁZ felőli oldalon szokott elhelyezkedni. A másik típusa nem minőségi, hanem a kész keverék mennyiségi szabályozását szolgálja, ez a típusú alapjárati csavar a SZÍVÓCSONK felőli oldalán szokott elhelyezkedni a karburátoron. Javíts ki ha tévedek. Nekem a szívócsonk felőli oldalon helyezkedik, tehát elvileg a második típusról van szó, a mennyiségi szabályozóról. A túlzott melegedést viszont még mindig nem tudom mivel magyarázni. A gyertya kicsit kormos, most hogy ránéztem.
A gyertyakép egy fontos tájékoztató pont, használati módtól függetlenül. Emellet a keverékszabályzó csavar a tüzelőanyaghoz kevert levegő mennyiségét állítja. Ha kijjebb tekered akkor adsz neki több levegőt, csak ugye ahhoz hogy tudd merre kell állítani szükséges megnézni a gyertyaképet.
Igen, van egy alapjárati (tolattyú emelő-süllyesztő) csavar, és egy alapjárati keverék csavar, amit kiindulásképp a teljes becsavarás és felütközés után 2.5 fordulatot csavartam ki vissza. Gyanítom hogy kevés, és többet kell még kicsavarni hogy több üzemanyagot tudjon átszívni. Dell Orto PHBG 19BS karbi. A motorom HM CRE Six racing, 50/70. A gyertyaképet azt hiszem egyelőre nem érdemes nézni, mert teljes gázzal nem járok vele egy darabig - majd kb. 500 km után.
Egy gyertyaképet mindenképp nézz meg, lehet hogy inkbb túl dús a keverék. Fehéres=túl szegény fekete, kormos=túl dús. Szerezz be egy hézagolókészletet is, hasznát veszed majd! Jól gondolom, hogy van egy benzin levegő keveréket szabályzó, és egy alapjáratot (a tolattyú emelésével-süllyesztésével) állító csavar? Nézz utána a neten, hogy mi az "alapállása" a benzin-levegő csavarnak, onnan próbáld meg először úgy beállítani hogy szép barna legyen a gyertya, azutn jöhet az alapjárat. Egyébként milyen típusú a motorod?
Vagy még egy dolog ami eszembe jutott.. Eléggé be kell csavarni az alapjárati csavart hogy legyen alapjárat, azt amelyik csak a tolattyút emeli. Nem-e lehet hogy túl szegény az alapjárati keverék, tehát az alapjárati csavar nagyon be van tekerve és ezért is nem volt alapjárat sem, csak a "tolattyú emelő csavar" sok fordulat utáni becsavarása után?
Sziasztok.
Vecsés környékén tudtok javasolni motorszerelőt?
Egyébként legfeljebb néhány száz métert fordultam a motorral, helyenként maximum félgázzal mert bejáratós, de azt hiszem így is felmelegedett legalább annyira mint egyébként huzamosabb ideig tartó használat után szokott.
A szervizkönyv szerint 1l hűtőfolyadékkal kell feltölteni a rendszert, ehhez képest talán kb. 6 deci ha belement - hozzáteszem körülbelül ennyi is jött le előzőleg is. A betöltött hajtóműolaj mennyiség sem egyezik a gyárilag előírttal, kicsit több ment bele. Nem gondolnám hogy levegős lenne, a hűtőfolyadék betöltésénél a hengerfejen is fellazítottam a csavart az esetlegesen bent maradt levegő eleresztése végett. Ami még említésre méltó változtatás lehet a motoron, hogy a kipufogó végdobot keményre tömtem gyapottal, hangja sincs úgy már - sajnos. És ami ennél is fontosabb, a gyertyahézagot, szemre, kicsit csökkentettem. Talán egy tizedet. 0,5 mm-t ír elő, kb. most lehet annyi, előzőleg több lehetett kicsivel, de még egyszer megemlítem hogy csupán szemrevételezéssel történt a beállítás. Utánaolvastam hogy a túl kicsit hézag okozhat melegedést a motorban, de inkább a kopogásos égés következményeként. Én nem hallottam kopogást.
Esetleg nincs egy kis dugulás vagy levegő a hűtőrendszerben? Ha van plusz hűtőventillátor, akkor az fúj? A keverék nem hiszem hogy befolyásolná a melegedést. Írd le kérlek, hogy milyen körülmények között, illetve mekkora eltéréssel jelentkezett a probléma.
33-as keveréket kap.
Összetettem a motort, fordultam néhány kisebb kört vele és úgy vettem észre hogy szokatlanul melegszik. Mi lehet az oka? Hűtővizet cseréltem. illetve kapott új dugót.
Ok azt hiszem a hengerfejen kellesz fellazítani a csavart.