Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az első ülés alatt meg ott van a többi elektromos rendszer, a biztosítéktáblával együtt.
Szerintem semmiképp nem árthat, ha szétszeded, megszárítod a csatlakozásokat./biztosítéktáblát. Ráadásul van két csatlakozási pontod is az ülés alatt, ahol ilyen fóliazsákban vannak a széthúzható sarus csatlakozók. ha az telefolyt vízzel, jövő tavaszra sem párolog el:) Akár biztosíték is kimehetett a sok víztől, ami a műszerfaladat látja el. A fokozatkijelző sem működik, ami tudomásom (itt, a fórumon olvasottak alapján ) szerint éppen fordulatszámból és sebességből számolja ki, hanyadikban vagy, tehát ha egyik, vagy mindkettő hiányzik, világos, hogy nem fogja mutatni megfelelő értéket.
El kellene felejteni a nagynyomású mosót , mert az jó autókarosszériára, a lámpák kivételével de nem jó a motorra! A motoron jóval több dolog van szabadon elburkolás nélkül. Remélem a saját károtokon tanultatok!
RC51 a 8ezerig ugrálást úgy értettem, hogy az adott fordulatszámtól kb 2000-et ugrál. Tehát, 6ezernél 6-8között, 7-nél 7-9között. Azért emeltem ezt így ki, mert láttam olyat hibát is másnál, hogy rendesen 0-ig lement a mutató és úgy vissza. Egyébként azt el is felejtettem írni, hogy a digitális sebességmérő is néha 0-át mutat menet közben, vagy az is ugrál egy tartományban, és pontatlan. Gondolom akkor van összefüggés...
Nekem ilyen mindenhol 0-val megyek es nem szamol a km szamlalo volt regebben.
Valoszinuleg a nagynyomasuval adtal a kmora jeladonak, ami megadta magat.
Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy motort (cb1000r-t) és pici esőben hoztam haza. Ma megmostam úgy rendesen (nagynyomású mosó + brigéciol) , gondoltam mi baj lehet. Azóta nem jelzi mennyivel megyek, csak 0 km/h bár mennyivel megyek, a fokozatkijelző csak 1-et mutat akár melyik fokozatban, de a mi legjobban zavar, hogy kigyullad a motordiagnosztika sárga lámpája is. Ha újra indítom a motort elalszik, de pár 100 méter után újra világít. Lehet ez a mosástól? Van rá esély, hogy elmúljon, ha kiszárad? A hátsó ülés alatt van egy power comander 3-as, ami szintén kapott a vízből. Most vagyok bajban rendesen az 1 napos kis motorommal!
Egyébként meg hibajel a 8000 íg ugráló mutató az R1 nél. Pl a benzinszint jelző nincs csatlakoztatható. Tank alján a csoki.
Skacok ne már! 80-as évek elején abbahagytak a spirálos fordulatszammero rendszert. Aztán jött a trafó primerkorerol vett négyszög jel most pedig ecu műszerfal panel kombó van.
Tibor keresd bigoneoszit a gsxr fórumról. Electromos magus.
spirál olajzás vagy csere...
Gondolom mechanikus fordulatszámmérőről van szó , vagyis mielőtt bármit cserélnél, olajozd meg a spirált. Ha megoldja nyert, ha nem, akkor az órát szét, és finoman kend meg zsírral a fogaskerekeket. Nekem eddig tart a tudományom.
Üdv.
99-es R1-nél mitől lehet, hogy a menet közben a fordulatszámmérő ugrál össze-vissza? Pl., ha megyek 6ezres fordulaton, akkor a mutató 6 és 8ezer között ugrál, vagdalózik. Találkozott már valaki ilyen problémával?
Köszönöm!
Sziasztok!

YFZ450-re milyen áttétel lenne a jó? Túrázásra lenne..Most van rajta elől 15-s lánckerék,de nagyon rövid így..
Győr mellett :/ Az szakember nem csinálja meg ezt egyből? Tudtommal elég sok ilyet tekercsel nap mint nap, remélem nem kell még utána dolgozni.
Dehogynem, ezen aggódok végig. Csak tudod most nem állok olyan helyzetbe hogy máshova küldjem, egy kis ideig jó magyar módjára kevés a pénzem. egyenlőre egy 50-essel tudok járni a munkába, ami a főúton a kamionok közt nem szeretni való dolog.
Annyi hely nincsen már, hogy plussz beférjen!
Osszeraktuk így az új lamellákkal meg új rugókkal, hangyányit jobb lett, de a vártat nem érte el, úgyhogy nem ússza meg a fémlamella cserét.... :)
Előfordulhat hiba , de kicsi az esélye! Gondolom a Dóka a tekercselő-műhelyben dolgozott a bányánál. Nem hiszem hogy balfék lenne ! Azért javaslom a kétkomponensű gyantával átitatást mert a lakknál sokkal ellenállóbb, és ettől a tekercs is az lesz !!! És egyszer kell megcsinálni. Csak nem lenne baj , ha elektromos szakember végezné.
Nekem megcsinálta a Doka anno normálisan, fele annyiért mint más.
Messze laksz Badacsonytól? Kérni kellene az üvegszálas huzallal való tekercselést. Vagy ha az nem megy akkor átitatni kétkomponensű gyantával a tekercselést. Amikor megjön a frissen megtekercselt állórész. A beépítésnél pedig nagyon vigyázzatok rá!!
Nem tudod megoldani, hogy + 1 lamellát, és az ellendarabot betegyél?
Es azt nem gondolod vegig hogy ha visszakapod es szar/nem lehet normalisan beepiteni/stb. akkor utana meg kuldheted el mashova ahol vegre rendesen megcsinaljak, akkor igy mennyibe fog neked fajni?
Szia!
beszéltem vele is, nagyon segítőkész volt, örömmel küldtem volna el ő hozzá ha tehetném. Csak hát be kell valljam, kicsit vashiányos a zsebem, ezért muszáj az ózdi úrhoz küldenem inkább.
Köszi a Válaszodat!
Köszi szépen a segítséget!

Pöttyök szépen látszanak, meg nincs deformálódás sem, csak kis kékes elszineződés, csak hát a service limitet a 3 mm egyik se éri el és ez kever be!
Mindegy össze rakjuk így, aztán ha még mindig kint fog a kuplung akkor tuti cserélni kell a fém lamellákat is!
Amúgy szépen oldott a kuplung meg minden, tette a dolgát, csak szinte tökig ki engedve fogott, ha meg állítottál a bowdenen, akkor meg akkora holtjatéka lett a kuplung karnak, hogy csak ott lötyögött!
Miért iszol , ha nem bírod!?
Cseresznye. Mit ir ez a telefon basszus.
A profi munka ha szettet cseresznye ami a fém lamellák át is tartalmazza. Ha a pöttyöket látod a fém lamellákon és uveglapra téve nem görbék akkor azok nem kopottak.
A gyári lamellák azért pöttyösek hogy a szétoldást jobban elosegitsek ezek sokszor hiányoznak az utangyartottrol.
Hat ott limit: 3 mm
Pöttyök vannak rajta, nem hajlott! Pici színeződés van rajtuk!

Az volt a gond, hogy teljesen kint fogott a kuplung! Kopó lamellák 3mm esek, de a legutolsó el volt törve, így kapott egy új szettet, meg új rugókat is! De ha kell, mivel még szét van szedve akkor rendelünk bele fém lamellát is.....csak jó lenne tudni mi a jó vastagsága.....