Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Leengedtem előtte természetesen, gondolom ilyenkor a másik radiátorból is átfolyik. A henger is le volt véve egyébként úgyhogy nem lehetett benne sehol folyadék. Arra gondoltam hogy esetleg nem-e kell valahol megnyitni a rendszer a levegőnek..?
Nem volt üres?
Sziasztok! A gyári kézikönyv szerint 1l hűtőfolyadék kell a rendszerbe, viszont a 0,5l víz után kb. már meg is telt a radiátor így fagyállóval már nem tudtam tölteni. Hogyan lehetséges ez?
Köszönöm a válaszaidat! Majd kiveszem és megnézem úgyis lesz kompresszió mérve
Nem megfelelö az alapjárati keverék, lehet dúsan jár, lekormolja a gyertyát.
Az pedig mitől lehet,hogy hidegen el gombnyomásra indul..melegen egyhelybe járatás után meg leállítva nehezen kel életre? Szelephézag lenne? De ha akkor hidegen nem indulna pöccre?! Olvastam,hogy az új injektorosoknak ez a gyengéje..de ez még karbis.
8-9 bár az már az alja, ott már fúrás jön szóba...10 fölött
Köszönöm a választ! Nem versenyeznék a géppel..nyilván megkapná a rendszeres olaj cserét is..Túrázásra kell.Hát lesz ami lesz..Valamennyi teljesítmény vesztés biztos van a súrlódás miatt.Mennyi lehet a kompresszió egy ilyen motorba ami tuti jó? Én olyan 8-9 bárra gondoltam.
Nem használok semmi adalékot.Továbbá bizonyos fordulatnál minden fokozatban pici viráció keletkezik ami következtében a tükör nem ad tiszta képet.A tükröt példának írtam,hogy lásd a vibráció nagyságát.
Akkor kéne nézni egy tűszelep tömörséget, hogy elzár -e az ellenőrzés óta. Sajnos az etanol a benzinben sok kárt okoz, érdemes a benzinben adalékot használni:
http://spuri-adalek.hu/content...
(Viszont az az 1 bár eltérés még benne van az elfogadható differenciában??)
A végnyomások 10,5-11,5 bar-ig voltak mérésnél!A szelephézagot 0.1mm-re lett állítva.Benzin szint állítás és karbi tisztítás volt.A porlasztók rendben voltak.A gyertyakép tökéletes 3 hengerben a 4-ik ben a szigetelő porcelán féloldala picit kormos a másik fele szép,öntisztult.A négy hengerhez csak kettő karbi csatlakozik.Bocs az előbbi gyors válaszokért de nagyon kellett sietnem.
Tudsz rendes mondatokban beszélni, és leírni pontosan, hogy mik voltak az elvégzett beállítások, mit cseréltetek, ki csinálta (te vagy valóban hozzá értő személy) Milyen állapotban volt a porlasztósor, hengerek végnyomása meg lett mérve? Eltéressek, értékek?
Ha valóban rendbe vannak a szelephézagok, hengernyomások, és porlasztók szinkronban vannak, akkor lehet egy részleges dugulás, vagy a melegebb idő miatti "elállítódás", picit utána kéne hangolni a porlasztóknak. lehet szétcsúszott egy picit a szinkron, de lehet azóta falsol valahol. Egy gyertyaképet nézni kéne melegen alapjáraton, hogy milyen. Lehet egyik porlasztó túlfolyik, ezért az a henger nem dolgozik néha a sok üzemanyag miatt, ezért esik le az alapjárat. Ezt ha kormos valamelyik gyertya, akkor azt rögtön mutatja.
87-es.Nem,nemcsinálta.1éve van nálam.Tavasszal volta ellenőrízve meg beállítva.
A kerámia bevonat elönye, hogy azt aluminiumra "növesztik rá" közvetlen. Vagyis az alu hengersor kapja a bevonatot, így jobb a hóátadás. Plusz a dugattyú és az kerámiabevonatos henger hótágulása közel azonos. Az öntöttvashüvely és az alu hengertest között, viszont van egy "hőhíd" , sőt az alu nagyobbat tágul mint az acél, így az a hóátadási érték változik is. Kb ezért mentek el a fejlesztésekkel ebbe az irányba, hogy jobb legyen a motor hóéloszlása, kisebb hősokk érje az alkatrészeket nagyobb igénybevétel esetén, ahogy a fejlesztések okán egyre nagyobb lett a literteljesítmény.
Elvileg, talán más az anyagpárosítás is pl a dugattyúgyűrűk és a különböző hengerek ( kerámiabevonat, vagy öntöttvas) között is.
Az öntöttvas hengernek inkább a barkácsolásban van "előnye". Pár tízezerből legyártanak egy öntöttvas hengert méretre, és "behúzzák" a kerámiabevonatos hengerbe, és mehet a móka...még egy gyári hengerszerszett kb 80-100k.
Szóval a hektikusabb alkatrész höterhelések miatt (is) csökken a futásteljesítmény, de nekem nincsenek tapasztalati számaim, hogy mennyivel...viszont szerintem egy kerámiabevonatos henger árából szerintem kb 2szer , de lehet háromszor felújítható a motor felső része, a kerámiabevonatos, viszont nem biztos, hogy 2-3 szor tovább tart. Nyilván a matekot befolyásolja, hogy ki szereli a gépet...meg ezek ugye üzemórás gépek, és elég nagy a szennyeződésterhelés is...
Sziasztok,van egy gsxr 600 as om és ma vettem észre hogy nagyobb terhelésre pl 4-5-6 ban dombon felfelé elkezd darálni valami de nagyon,1-2-3 ban nem hallom még ha kiforgatom rendessen akkor sem,de 4-5-6 ban alacsony fordulatról nagy gázra mint a veszedelem,be rázza a motort...mi lehet szerintetek?
Ès mennyire vannak kikopva a porlasztók ennél a 32 éves motornál? Mikor volt tisztítva utoljára a "porlasztósor"? Nem falsolnak a szívócsonkok? Van stabil alapjáratod? Egy picit kéne hajtani a kétséges tartományban, aztán vészkapcsoló, motor leáll, gyertyakép megnéz...
A szervizben biztos volt szelephézag ellenőrzés?
Mikori ez a motor? Előtte csinálta? Mennyi ideje van nálad? Mikor voltak a szelephézagok ellenőrizve? Mikor volt utoljára porlasztó tisztítás, úszószint ellenőrzés, szinkronizálás?
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy az YFZ450 quadnak a henegre alapból vashüvelyes vagy nicasilos? Ha vashüvelyes lett utólag,akkor az mennyiben változtatja meg a motor élettartamát?
Üdv!
Motorom: Honda VF500F 1984-ből, V4-es, karbis.
Hibajelenség: kb. 7 és 8 ezres fordulat között meg-meg torpan a motor, hirtelen mintha valami "visszahúzna". De ha jobban odahúzom neki, tehát 8 ezres fordulat és afelett, akkor viszont rendesen megy. Ja igen, és 7 ezer alatt is hibátlanul megy. Ez 6-ban 120-130-as tempót jelent kb. Alatta, valamint felette tökéletesen megy.
Mi lehet a gond, szerintetek? Karbikkal lehet valami?
Denso U24ESR-N a net szerint!
NGK Cr8E hőértékével megeggyező milyen márkáju gyertyák vannak még?
egymás után 2 selejtet vettem ngk-ból két különbözö üzletben.
4t yamaha majesty 150cm3 motorba kell.
Nekem 150-es 4T robogóval ugyanez volt most bemelegedve lement az alapjárat és megállt. Új Ngk gyertya volt benne 4-5hónapos , kivettem volt itthon egy régi ngk az még eredeti bele tettem próbára azóta nem áll meg. Szerintem neked is a gyertya lesz ngk -ból meg különösen rengeteg a hamisitvány.
Köszönöm,megoldódott. Visszavittem a savat és vettem helyette egy Yuasa-t. Nem bíztam inkább magam a bizonytalanra. Haveromnál még működik a gépében,kíváncsi leszek meddig. Ő kost a próba baba.