Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hmm...az is bennevan a (mostmár) tipphalmazban... de konkrétan mostmár az a tippem, hogy a jármű átok alatt áll.
nagyon sokat segítene, ha valaki konkrétan kiméregetne a motoron pár dolgot... ott van a motor full "meztelen", csak meg kéne szakérteni valami elektrodokinak.
Én mindent megtudok mérni amit mondasz. :)
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek: ismer valaki Győr környékén generátor tekercselő szakembert?
Egy helyen irreálisan magas árat kértek érte (36000), a maradék három szaki meg nem vállal motorkerékpár generátort.
gsf 250 ről van szó
ez a gázhúzásos feszültség csökkenés nem zárlat?
több áram van fordulatkor több szökik el így esik a feszültség
gyújtáskapcsolót még nem néztem, nemtudom hogyan zárhatnám ki, újbóli alkatrészvásárlás és próbálgatás biztos nem lesz... az fáj a legjobban, hogy a motor minden tekintetben lenyűgöző állapotú (kivéve, hogy kívülről full fekete) az átvizsgálás után ki merem jelenteni már és ilyen faszságon megy el az egész, lehet megunom és majd láthatjátok a hirdetések között 300-ért. Egyébként megy, meg használható meg minden....
A blokk és a váz között nincs testkábel. Bizti aljzat jónak tűnik. Az autóakksit azért írtam mert más már nincs itthon, csak az autókban lévők, amikkel még meg tudom próbálni.

Mindenkinek köszi a tippeket, ha esetleg valami még eszetekbe jut, megköszönném. Helyileg Heves megyében vagyok egyébként.
Autó akksival max annyit fogsz elérni, hogy lassabban fog esni a feszültség magas fordulaton és tovább fog működni a motor, de ettől a töltés még nem javul meg, csak a mérést viszi tévútra.
Biztosíték aljzat? Testkábel a blokk és a váz között (ha van)? Gyújtáskapcsoló? Nem ismerem a masina elektromos rendszerét, csak írtam ami hirtelen eszembe jutott.
Köszi most megyek egy kört és megnézem, de sajnos akkor lehetséges h máris eltoltam mert dúsítottam rajta. Emeltem a tűt. Na majd lássuk :)
Gyertyakép, és annak alapján valószínű szegényíteni kell!
Nézd ez a jelenség így nem tudom milyen hibára mutat, de roppant kíváncsi lennék, hogy mi a tényleges probléma. Messze laksz Badacsonytól?!
Azokat a fesszabokat előbb egy jó motoron kellene kipróbálni. Volt már, hogy a tulajnak kettő rossz példány volt.
A tű maradhat, szerintem egy próbát megér legfelső pozícióban is. Viszont ilyenkor valószínűleg korrigálnod kell az alapjárati levegővel. Erre mondtam hogy pöcsölős meló... Egy képet tudnál felrakni a gyertyaképről esetleg?
Ja látom, már cserélted azt is. Akkor lövésem sincs....
Húzd le a fesszabályzót a generátorról, és mérjél ellenállást a 3 tekercsvég és a test között. Lehet testzárlatos...
Két féle tűm van, a "szegényebb" van most benne, és felülről a második pozícióban a seeger-gyűrű, tehát még egyet fel a gyűrű ha szegényíteni akarom de biztosan dús ilyenkor? Megtorpan, lehörög és ha nem engedem vissza a gázt talán le is állna
Vagyis f*szságot beszélek, ha a csavar csak az alapjárati keveréket állítja akkor a súberen kell állítani, legalábbis én úgy tudom.
Ha torpan és küzd, aztán (ugyanolyan gázállásnál) elkezd gyorsulni akkor szegényíteni célszerű.
Kevesell?
3db fesszabbal próbáltam.
Mocskosul messze vagy :) Ha hirtelen gázra megtorpan akkor melyik irányba vigyem el a keveréket?
Egy vasárnap reggel szép nyugodt tempóban idecsorogsz !
Pedig valahol a generátor fesszab. páros környékén lesz a probléma! Szerintem a fesz. szab. torka véres.!
Generátor kimérve külön 55-60V amennyit a manual ír, már 2-3000es fordulaton. A testkábel rendben, hiába tettem plusz kábelt be, nem változott semmi. Feszültségesés nem lett mérve sehol, a vezetékek nem gányoltak, minden gyári jó állapotú. Hiába tettem ideiglenesen plusz kábelt a fesszabról egyből az akku plusszához, akkor se változott semmi.
Sziasztok.1990es cagiva mitonak tudna valaki linket adni vagy kapcsolasi rajzot?pover motort szeretnek be kotni,nem eggyeznek a szinek,es nincsenek csatlakozok.koszonom
Szia,
Generátoron mi lett mérve? Zárlat? Töltési feszültségek? Terhelve is mértétek?
Testkábelt cseréltél? Feszültség esik rajta?
A pozitív kábelét cserélted? Esik rajta feszültség?
Hova valósi vagy?