Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen . Mi is elküldtük szerelőhöz, mert szét evett az ideg , Ő meg visszaküldte... Tömítés 200.- csere 5.000.- . De megérte...csak tudnám minek oda is gumi , mikor a tűszelepen is van gumi bevonat.
keresem ezt a kis pirossal bekarikázott részt Honda NX 650 Dominatorhoz. (Karburátor gyorsító mozgató "pöcök" (Nem tudom mi a pontos neve :D )
Vagy inkább úgy mondanám hogy határozottan nem gumi. Olyasmi mint a képen van.
Apropó gyanítom hogy parafa tömítéssel van szerelve :(
Gumikarika? O-gyűrű? A tűszelep záró felületénél bent a házban?
Ez annyiban megnyugtató számomra, mármint hogy a simson karbi tömítése is ereszt, hogy legalább nyugodtan betudhatom normális jelenségnek hogy a jól beállított üzemanyagszint is eléri a tömítést álló, vízszintes helyzetben is.
Sajnos műanyag. A kuplung bowden is rendszeresen kikezdi mert ott megy el az úszóház mellett, pontosabban folyamatosan dörzsöli ki a sarkán a csavarozásnál - biztosan lehetne elfordítani a karburátoron ezt kiküszöbölendő csak akkor meg az úszóház síkja nem lesz párhuzamos a talajjal
Próbáltam változtatni az üzemanyagszintet, sikertelenül, illetve ha a szint a csatolt képen jelzettnek megfelelően van beállítva akkor megfelelő benzinszintet kell kapjak. Az ábrán jelölt távolság PHBG-nél 15,5 - 16,5 mm közt kell legyen. Megpróbálok tömítést beszerezni, parafát lehetőség szerint. Köszönöm
A záró részen , is van egy gumi karika ami nem látszik. Nekünk ez volt repedve....
sose kentem a szimót mégis jó volt
sajnos kritikán aluli tömítéseket árulnak hozzá, a parafa ami még kibír pár évet
a gumik azok olyan hitványak hogy maguktól lemásznak a karbiról.....
A simson parafa tömítésére mindkét oldalra kentem minimálisat kb 3 hete és eddig remek. Nem nedves a karburátor oldala!
jó pár éve teszteltem ezeket a ragacsokat, nem tudom miféléket mert elfelejtettem volt benne sima fbs, és méregdrága kékzöldpiros stb paszta is
volt amit műhelyből kéregettem
és mindet bántotta a benzin, teljesen kikeményedve, bemártva hetekig mind megváltozott
volt ami teljesen feloldódott volt ami csak zselé szerű lett de mind károsodott valamilyen mértékben
Előkerestem NEM SILOPLAST hanem SILIKONE mert én is ezt használom, hogy ne legyen talány:Ez van ráírva a tubusra: K2 SILIKONE RED. VAN FEKETÉBEN IS . hIGH TEMP-360 ° C.
Én is ezt használom és sem az olaj sem a benzin nem oldja.
Szia. Ilyen tanácsot ne adj, mert ez nem gyengén kontárság, sőt akár életveszélyes is lehet. Arról nem beszélve, hogy benzinről van szó, szóval a sziloplaszt semmit nem ér, mert oldja. Ha már kontár módon kenegetünk tömítőpasztát, akkor Loctite SI5972. Ez ellenáll az olajnak és a benzinnek, illetve a hőnek is. Azonban egy tubus 3 - 4 ezer forint. Az egyetlen paszta, amit kennék olyan helyre, ahol az üzemanyag előfordul. Minden más felejtős.
Ha valakit érdekel megvan a hibám oka. Kimértem a leálláskor a főtengely jeladót és szakadást mutat. Szépen visszahűl és megint a gyári 100 Ohmot mutatja és indul is a motor. Meg is rendeltem a cseredarabot. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Ui.: Tisztelt elektro-motor! "Szerencsém" volt, nem jött be a gyanúd...
és ez egy minarelli blokk ami azért nem a leggagyibb, mert ha még valami kínai szeméten lenne nem is lennék meglepve
Arról nem beszélve, hogy az a műanyag egy kalap szar ! Mintha abban versenyeznének ki tud hitványabb bóvlit gyártani! Gondolom még eddig senki alatt nem gyulladt ki a motor!
legyen rákos a szeme aki kitalálta a műanyag úszóházat
evvel szenvedek egy ideje, az előző tulaj elcseszte a túlfolyó csövét és így folyik a benzin
be volt ragasztva a leeresztő de elengedte
nagy ravaszan belehúztam olajálló o-gyűrűből egy darabot a túlfolyó megmaradt csövébe, tiszat boldog voltam hogy milyen ügyes vagyok
de már ereszti a levet 3 hét után.....eddig tartott az olajálló o-gyűrű
kellene egy másik úszóház.....de 4-5 ezer plusz 2 a posta, egy faszság miatt.......mert az alu lett volna 5 euróval több
Az úszóház azért fekete mert műanyag? Mert ha igen akkor a tömítést mindkét oldalán kend be tömítőanyaggal (azt hiszem sziloplaszt a neve) aztán rakd össze de várd meg amíg megköt.
Próbáld meg egy picivel lejjebb állítani az úszószintet. Ha nem segít, akkor próbáld meg új tömítéssel, ahogy ezen a képen látom van hozzá parafa, ha tudsz akkor mindenképp olyat vegyél.
Sziasztok, tudja valaki hogy hogy kell szet szedni ezt a rugót, hogy a mellette levő emelőt bele rakjam?
Ő az egyébként (PHBG 19 BS)
Közben megnéztem és sík felületek mindenhol az úszóház peremén és a karbitest illeszkedő peremén. Csavarokkal összeszorítva alig észrevehetően szivárog, de egy idő után megjelenik mindenhol és a végén ki se látszik a karbi az olajos szutyoktól. Arra gondolsz hogy akkor jobban meg tudnál húzni a csavarokkal? Most nincs előttem a simson karbi pedig van itthon egy 16n1 vagy n3
A simson karbinál fel volt hajolva az úszóháznak a füle ahol a csavar van. A régibe nem lehet oda befúrni egy olyan pl. fúvókát amiben van egy 3-as lyuk?
Nincs annyi hely?
Jól eldugták ezt a motort vagy a kulcsát, hogy ennyit futott...;-D
http://youtu.be/ofSiTGeLXvc
Kell csinálni egy ilyen tesztet. Ha karter fele megy a levegő, akkor kopott a henger, meg eleve kapsz a motor állapotáról a veszteség értekének megfelelően egy visszajelzést.
Ezen érték szolgálhat referenciaként.
Lehetőségként még fel lehet sorolni, hogy használj más olajat, tehetsz bele XADO adalékot, vagy xado olajat, mely esetleg visszahozhatja ideig óráig a sírból. Az én öreg (ismeretlen futásteljesítményű) 1100 -es gixerem nem eszik ennyi olajat...