Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megyek máris és megnézem. Illene sík felületeknek lenniük, nem olyan nagyon régen vettem újan a karburátort, mivel az előző, ugyanilyen példány nem zárt rendesen a tűszelepnél ahova felfekszik a csúcsa. És rittig úgy van megcsinálva hogy még csak véletlenül se lehessen cserélni ezt a kis apró réz elemet, kénytelen voltam új karbit venni. Elég takony ez a DellOrto
Még azt nézd meg, hogy az a felület ahol a tömítés elhelyezkedik síkban van-e? Mert hiába húzod meg a csavarokat, ha a görbülete miatt nem szorítja meg a tömítést!
Igen a fekete füst a sok üzemanyagtól van. De valahova az olajad is elmegy.
kéken egyáltalán nem füstöl se indításkor se menet közben se szabályzáson... szabályzáson fekete füst van de úgy tudom az üzemanyag miatt kormol feketén ha sokat kap... injektoros egyébként a motor
Olajlehúzó vagy szelepszár szimering. Ha indításkor vet füstöt szeleszár szimering ha nem gyűrű.
Szia! Most a csonkról leszerelve tesztelgetem az üzemanyagszintet, de igyekeztem vízszintben tartani az úszóházat és felszerelve is sikerül vízszintben rögzíteni. Ahogy leveszem a megtelt úszóházat, úgy természetesen nem éri el a benzin a tömítés szintjét, de összerakva az úszók nyilván kiszorítanak az üzemanyagba merült úszórésznek megfelelő térfogatú benzinmennyiséget
Hali. Van egy 750-es 2000 évjáratú gsxr-em 34000km-el. Idei szezonban elkezdte csipegetni az olajat múltkor 1500km után töltöttem 1 l most 800 km után 8 deci olajat! motul 7100 10w40 olajat használok eddigi években nem volt ilyen proglémám max egész szezonban 1 litert töltöttem utána... a motor nem füstöl kéken, szabályzásnál van kicsi fekete füstje , olajfolt nincs a motor alatt.... Tudtok tanácsot adni hol lehet a gond? Hogy mégis mire számítsak... ősszel vinném szervizelni...
Nem tudom milyen típusú a motorod, de gondolom a karburátor egy kicsit döntve csatlakozik a szívócsonkhoz. Ezért ha vízszintben nem is éri el a peremét, felszerelve már lehetséges. Vegyél bele egy új tömítést, valószínűleg megoldja a problémád.
Köszönöm. A tömítés egyébként gyári, de valóban meghúzott csavarokkal is enged picit. Ki lehet kenni tömítőpasztával?
Igen.
De hogy egyáltalán elérheti-e normális esetben az üzemanyagszint a tömítést, álló helyzetben?
Az a tömítés nem tömít , tehát akkor nem "tömítés" !!
Sziasztok! Egy egyszerű karburátor beállítással kapcsolat kérdésem lenne. DellOrto PHBG 19 BS-em van, a beállított üzemanyagszintről nem vagyok meggyőződve hogy megfelelő-e, hogy nem-e kap esetles sokat. Az úszók a megadott értéknek megfelelően be vannak állítva, épek, tűszelep zár. Ha viszont a kezemmel hozzászorítom az úszóházat a karburátortesthez, és rányitom a csapot, az úszóház tömítésnél szivárogni kezd. Tulajdonképpen ez érdekelne, hogy normális-e, hogy annyi benzin van a az úszóházban hogy eléri a tömítést és szivárogni kezd? Köszönöm
Egyáltalán szerelő az ilyen?? Abdán volt autóval olyan kalandom, hogy szerintem egy segédmunkás cigányt állított rá a szerelő, no többet én sem mentem oda!!
De hát pont a fékkel játszik? Még ha a lámpába tesz egy 24Voltos izzót, hogy majd kicseréled... Pont a fék? Áhh nem is tudok az ilyen szerelőre mit mondani.
Köszi szépen az válaszokat, viszem másik szerelőhöz, többet oda sose.
Srácok jól beszélnek!
Ez nem fog bekopni, sőt össze is törheted magad és motorodat. Vissza kell szállítani a motort, vagy kijöhet házhoz a "szerelő"! Ki kell venni a fékbetéteket! Utána most már ki kell pumpálni a fékdugattyúkat, eltávolítani róla szennyfödéseket. Rá szokott égni minden.Ha ezzel együtt visszanyomják ez miatt megszorul, begyűrheti a porvédőt , karmantyút, és tönkre is teheti. Szóval ha kint a dugattyú és tiszta most már a "szerelő" a saját költségén cserélhet egy szett tömítést. Utána össze lehet szépen szerelni, friss fékfolyadékkal feltölteni, lelégteleníteni, még beton kemény nem lesz, és kiengedve nem szalad könnyen a megforgatott kerék. Ha megcsinálta, utána fizethet neked, hogy megtudta a fékbetét csere nagy titkát.
Én sajnos találkoztam , már ilyen műhellyel
Szia ! Szerelőhöz vissza és 1. Nem túl sok-e a fékfolyadék 2. Betét tartó két pálca , ha van , nem-e görbe 3. Betét ki és a dugattyút teljesen vissza kell nyomatni ( célszerszámmal , vagy ájjj... Gyorsszoritóval.) más baja ritkán lehet. 10 ből 8 x a dugattyú nem lett letakarítva és visszanyomva .
Az nem szerelő volt hanem valami kókler. Normális szerelő ilyet nem mond és nem adja át a motort. Főleg fék és kormányberendezésnél.
Ez biztos hogy nem normális! Valsz kiakadt az egyik dugattyú.... ne használd így betétet és tárcsát is tönkre baszhatod. Nekem egyezer félre volt kapatva a féknyereg, és ferdén volt az egész... szinte izzott a tárcsa.... Vidd vissza vagy vidd egy normális szerelőhöz! Vagy ha nyerget leveszed, betét i, akkor látod hogy mozognak e a dugattyúk vagy sem!
Üdv!
Fékbetéteket cseréltettem a motoron szerelővel. ( Yamaha yzf-r 125) Most hogy elhoztam, iszonyatosan fogja a fék, tolni alig bírom, viszont ha behúzom a fékkart semmi fékhatás kb. Szerelő azt mondta hogy majd bekopik kb 100 km után.
Normális ez?Félek hogy megsül a betét, tárcsák olyan forróak hogy hozzá érni nem lehet.
Eleve gyári hőértékű volt benne, de a biztonság kedvéért kicseréltem.
Nagy valószínűséggel a főtengely jeladó lesz a ludas, legalábbis a legtöbb tünet arra enged következtetni. Ráadásul most néztem a diagnosztika log-ban a hiba jelentkezésekor hiába forgatta az indítómotor a főtengelyt, az ECU nem kapott fordulatszám jelet. Márpedig ha nem tévedek (simán előfordulhat) ugyan az a szenzor méri a fordulatszámot is.
Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget (kivéve elektro-motort). Természetesen továbbra is szívesen veszek minden értelmes tanácsot!
Tank szellőzik rendesen? Nincs eldugulva, nem cuppan ha kinyitod?
Üdv!
Egy hülye kérdés, de gyertyát cseréltél már gyári hőértékűre?
Volt hasonló hibajelenséggel "jó" gyertyám.