Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia. Lehet kapni ugynevezett zümit visszajelzőként be tudod kötni,illetve köttetni az irányjelző áramkörébe. Remélem tudtam segíteni. Jó motorozást.
Veled szívesen beszélgetnék.
Akkor tedd amit a Taschi javasol!
Igen köszi!

Elektro: nem, közvetlen a tekercset mérem, a kábelezés mindenhol jó
te voltál a telefonálo ............... mondtam .. ozd.. doka Sanyi küld el neki üdv tasi
Megint csere következik? Azért kérdezem , nem lehet hogy az áramkörben valahol az adott fordulaton, a rezonancia miatt kontakt probléma áll elő?
És ezt a jellegzetes hibát a tekercs problémájának észleled?! Vagy egy forrasztás felszakadt pl. és az idézi elő?
Minden jó a motoron kivétel nélkül, kompressziótól a karburátorokig.
A motor torpangat középen,de nem durván, magas fordulaton nem az igazi, érezhetően, kicsiket de kihagy.
A hiba miben mutatkozik?
Sziasztok! A Namura dugattyúkról szeretnék pár véleményt! Akinek van vele tapasztalata ,az írjon legyen szíves! : )
Valószínű megvan a hiba. Tekercset kimértem, ami eredetileg bennevolt rossz, amit kaptam cserébe is rossz.
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem. Töltés probléma!

600 srad '98
Alapjáraton 13.8-14V ahogy a fordulatszám emelkedik, úgy csökken a feszültség egésten 12V-ig, vagy még az alá.

Fesszabályzó cserélve, generátor cserélve, trafósor cserélve, hiába minden a jelenség ua. Akksi is cserélve, gyertyák is. Benzinpumpa kizárva, gázállásérzékelő szintén. Tanácstalan lettem. Világítás is kizárva. Egyedül a gyújtáselektronika maradt. Kábelek rendben, nincsen gányolás, minden gyári. A fent leírtakat jómagam végeztem, tehát biztos forrásból származó információk.

Valakinek ötlet? Előre is köszi.
Ez igaz. Viszont annyi muszer van a piacon hogy erdemes esszel valogatni
Plusz egy oscilloscope
Minel egyszerüben..es minel pontosaban terkepezed fel a hibat anal könyebb a javítás. Ehez pedig minden eszközt be kell szerezni. Es minel pontosabb ujabb eszkozt
Es a vasoszlopos teszterel hogy alitod be a pilot rendszert? ...amugy persze jo a cuc. Ha van tapasztalat es jo fül. ..de pl egy 4 hengeres 4 külömbözö nyomásal. Már nekem se megy a cartubal. Pedig. Szerelek egy ideje
Nem tehetek róla hogy más gyárnak más a módszere.
És a másik ember önkontroljáról és a sumákságáról sem.
Ne tudd meg mennyi ember jön hátúlról.
Én ha valamit elcseszek azt elmondom a szerelőnek,ki fog derülni és könnyebb a dolga,akkormeg mért ne?
Ismerni kell az ember határait.Mechanikával elbánok,karbantartással szintén.Elektronika és ehhez tartozó hibafeltárás meghaladja a tanulmányaimat.Inkább keresek szerelőt.
ez a tuneecu egy jó dolog, de sajnos csak pár modellhez van fejlesztve. A többihez kell a gyártóspecikus olvasó. Külön öröm amikor a lúzerek belenyúlnak otthon a mappingbe és nem mondják el azt amikor hozzák :-)
Speciel az enyém egy triumph street triple,de az összes modenrnebb triumphoz és egy pár KTM,benelli tipushoz jó egy halál ingyenes letölthető program.Én ugyan nem értek annyira hozzá hogy bele merjek nyúlni de egy motorszerelésben jártas embernek elég jó a cucc.Főleg hogy az ECU nyitott és ezzzel térképeket és egy halom beállítást meg lehet csinálni.
Csak egy 3-5000 forintos OBD II kábel kell hozzá és hogy tudja az ember mit csinál.
Teszem hozzá van aki azt mondta a profi proptecheshez képest lassabban reagál a beállításokra.

http://youtu.be/E8YGwvpsh04
na, az utolsó mondatot részletezd pls! Milyen saját szenzorokról van szó? Milyen motorrol beszélünk?
Csak a magam nevében tudok beszélni,Mire eljutok a 3 gyertyáig a tanktól kezdve a SAIS pont utban lévő csövein át még a gyujtáskapcsoló csatlakozóját védő műanyagig mindent le kell szedni,és ígyis épp kifér az 1-es gyertyája.A szelepfedél még trükkösebb,ha a gyári ajánlást nézem a bkokkot kéne minimum kibillenteni,hogy le tudd nyomatékra húzni,mert a fedél és a váz közé 1 helyen nem fér el egy normál kis nyomatékkulcs és egy bitfej.
Vagy a kezedben van a 12 Nm és villáskulccsal bohóckodsz vagy csinálsz egy laposabb bitfejet,vagy ki a blokk.
Nálam a 2-es variáció jött be.
De van pár helytakarékos ötlet a mérnökök tarsolyában.
Ilyenkor jól jön az OBD II-es csatin keresztüli szinkron a gép saját szenzorai alapján.
háát akkor elég lassan dolgozol :-)
egyébként mindenki úgy csinálja ahogy akarja :-)
Régi motornál,újaknál meg mire lejutsz a gyertyákig eltelhet 1,5 óra is.
szelep: preventív eljárás. lehet ellenőrizgetni ilyen eszközzel, de sok értelme nincs, akkor már egy nyomásveszteség mérés, ami igaz tart max 20 percig 4 hengernél de sokkal többet mond, mint egy szívószelep ellenőrzés. Jó kis paraszt vakítás, de tényleg jól mutat :-)
alku: nem
CO: ha komoly gépről van szó akkor van is. Sokaknak javaslom hogy érdemes rátenni, ha nincs mert perfekt módon csak így lehet beállítani akár külön lambdaákkal. Egyébként ha nincs akkor is megoldható, de kevésbbé lesz preciz, viszont sokkal jobb, mintha szinkront állítana csak az ember.
"Szelep állítás: ugye ez nem komoly hogy ezzel a diagnosztikával alátámasztod hogy szükséges a szelephézag ellenőrzés vagy sem? "

Èn el tudok képzelni olyan szitut, hogy 5000 ekm elötte volt szelepállítás (mondjuk 12 ekm a ellenörzés intervalluma), de meg kell bontani a porlasztókat pl egy dugulás tömítetlenség miatt. Ilyenkor nem feltétlen venném le a szelepdeklit is, de visszaszerelés után a teszter grafinkonja kimutathat szelepzárási zárási problémát.

"mint amennyi befektetéssel jár a műszer."
Nem alkudtad le a felének a felére? ;-D

"injektoros gépeknél lehet értelme ha nincs CO mérő kéznél, hogy nagyjából meglegyen a beállítás."
Ezt nem nagyon értem...ehhez minden leömlöben kéne mérni külön a gázokat nem, hogy az egyes hengerek jól legyenek beállítva, deezek a márási pontok nem igen vannak meg gyárilag...